"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Kemerli burnu ameliyatsız düzeltmenin yöntemleri ve uygulamaları

Ameliyatsız estetik burun düzeltmeleri son zamanlarda git gide yaygınlaşarak bıçak altına yatmaktan korkanlara büyük umut oldu. Bu yöntem sayesinde hastalar ameliyat olmadan yeni burun şekillerine kavuşabiliyor ve aynı zamanda hiçbir ağrı sızı çekmeden rahatlıkla gündelik yaşama dönebiliyor. Bunun için bazı teknik ve yöntemler var şimdi onları size aktaracağız

Kemerli burun

Estetik ve güzellik sektörüne ilgi arttıkça pratik çözümlerde hayatımıza hızla girmeye devam etmektedir. Bunlardan en önemlisi ve en çok uygulanan estetiklerin başında kemiklerin yapısına bağlı olarak kemerli burun düzeltmeler geliyor. Kemerli burundan bunlardan bir tanesidir. Yüzümüze en iyi şekli veren yapılardan olan burun yapısı çok hassasiyet gerektiren bir durumdur. Her ne kadar ileri veya ciddi burun kusurları işlemlerinde ameliyat kaçınılmaz olsa da bazı durumlarda ameliyata gerek kalmadan işlemler çözümlenebilmektedir. Kemerli burun da bunlardan birisi olarak ameliyata gerek kalmadan çözümlenebilen bir estetik uygulamadır. Burun sırtı dediğimiz yerde ki kıkırdak ve kemik yapısına bağlı olarak gerçekleşen bu durum ameliyata gerek kalmadan yapılmaktadır.

Ameliyatsız kemerli burun müdahalesi

Bu durum da öncelikle eğriliğin hangi sebeplere bağlı olarak meydana geldiği tespit edilir. Tespit edildikten sonra doktorunuz ile ön görüşme yapılarak uygulama tekniğine ve ameliyatsız işleme karar verilir. İşlemden önce nelere dikkat etmeniz gerektiği, hangi ilaçları kullanmanız veya kullanmamanız gerektiği konusunda doktorunuz size tavsiyelerde bulunacaktır. Gerekli burun filmleri çekilerek gün verilmesi sonucu işlemin ameliyatsız bir şekilde gerçeklemesine başlanılır.

Nasıl uygulanır?

Bu işlem iki şekilde uygulanır. Birincisi törpüleme işlemi yapılarak uygulanan bir tekniktir. Burun sırtında ki eğrilik hafif törpüleme işlemi ile alçaltılarak estetik görünüm düz şekle getirilir. Bir diğeri ise hazır dolgular ile gerçekleşen bir durumdur. Asit bazlı hazır dolguların olduğu  bu teknikte dolgular burun içine yerleştirilerek yaklaşık 6 ay ile 9 aylık bir süre kadar orada durur ve burun şekli o asit bazlı dolguları yavaş yavaş zamanla düzgün bir hale ve şekle tamamen kalıcı olarak getirmektedir. İç dokuların asit oranına dayanıklı olması sonucu kemikler aynı dayanıklılığı göstermemektedir. İç kıkırdak ve kemikteki eğriliğin boyutu çok büyük ise bu durum burun ucu sarkmasına da neden olmaktadır. Bu yüzden operasyon öncesinde hekim seçimini ve estetik merkezini çok iyi seçmeniz gerekmektedir. İthal olarak yurt dışında üretilen bu dolgular dünyaca kullanılmakta ve her uygulanan hastada %99 iyileşme sürecini olumlu etkilemektedir. Bu durum da oldukça ucuz maliyetli ve ameliyat korkusu olan hastalar için büyük umut kaynağı olmuştur. 

Diğer yöntemler

Kemer düzeltme estetiğinin bir çok farklı yöntemi olmakla birlikte en çok bilinen ve tercih edilen 3 yöntemi bulunmaktadır.

1. Çekiç ve Kesi İşlemi: 

Bu işlem eskilerden gelen ve günümüzde de devam eden bir yöntemdir. Bu yöntemle burun kemikleri kırılarak iç fazlalık kemikler kesi yapılması sonucu alınır ve hastanın burnu dikilirdi. Bölgede ciddi anlamda morluk ve şişlikler meydana gelirdi. Burun yapısının tamamen kırılması ve tekrar  kemiklerin kaynaması durumu baza alındığı takdirde bu işlemin iyileşme süreci ortalama olarak 8 ile 10 hafta arasında değişim göstermektedir. Artık teknoloji ilerledikçe ameliyat korkusu olan kişiler bu durumu pekte tercih etmemektedir.

2. Ultrasonik Rinoplasti İşlemi:

Bu işlemin ilk işlemden tek farkı ise kesi esnasında dokulara zarar vermeden herhangi bir morarma veya şişme meydana gelmeden yapılmasıdır. Bu işlem sonrası da yine aynı şekilde iyileşme süreci biraz uzun sürmekle birlikte ortalama süreçte 3 ile 5 hafta arasında değişmektedir.

3. Lazerle Müdahale:

Günümüzün son teknoloji işlemlerinden olan lazerle müdahalelerde de aynı şekilde iç kıkırdak ve kemiklerin eğriliğe neden olan bölümleri ameliyat gerektirmeden törpülenerek kısaltılması sonucu yapılan işlemdir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle