"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Kepçe Kulak Sorununu Ameliyatsız Şekilde Ortadan Kaldırmak Mümkün müdür?

Kepçe kulak düzeltme işlemi için ameliyat olmadan iple kulak estetiği yapılabilir. Bunun dışında evde doğal çözümler uygulanarak da kepçeliğin kaybolmasına destek verilebilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatsız Nasıl Düzelir?

Kepçe kulak insanlar kaç yaşında olursa olsun özgüven eksikliklerine ve insanların huzursuz bir yaşam sürmesine sebep olmaktadır. Ameliyatın zor olmasından kaynaklı olarak ve işlemlerin daha kolay şekilde halledilmesine olanak sağlamak için gelişen teknoloji sayesinde kepçe kulak tedavisi artık ameliyatsız şekilde de gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Kepçe kulak düzeltme işlemi için ameliyat olmadan iple kulak estetiği yapılabilir. Bu sorunun genelde genetik yatkınlığın olduğu, kulağın kıkırdağının hatalı şekilde geliştiği kişilerde gözlemlenir. Sorun çocuklu hatta bebeklik dönemlerine bile gözlemlenebilir. Ameliyatsız şekilde yapılacak olan iple kepçe kulak estetiği uygulamasında amaç kişilerin sosyal yaşamdan kopmaması, özgüvenlerinin tazelenmesidir. İşlemler çok kısa süre içinde uygulanır ve iyileşme süreci de oldukça kısa süre içinde tamamlanır. Uygulama lokal anestezi altında yapılır. İnsan vücuduna kesinlikle zarar vermeyen ipler sayesinde kulağın kıkırdak kısmı kafatasına yaklaştırılır. Noktasal şekilde yapılacak olan girişler ile ipler yerleştirilir ve hasta işlem anında elinde bulunan ayna yardımı ile kulağın açısına bile karar verebilir. İşlem oldukça kolay olan bir uygulamadır. Uygulamanın bitmesinden sonraki iyileşme dönemi içinde hasta kafa bölgesine saç bandı takar. Kepçe kulağa ip ile müdahalede hasta aynı gün içinde hastaneden taburcu edilir. Zaten işlemler en fazla 30 dakika içinde tamamlanır.

Şehir yaşamından kaynaklı olarak oldukça hareketli ve yoğun bir zaman dilimi yaşayan kişiler bulunmaktadır. Bu yaşam stiline sahip olan kişiler estetik ameliyatlar için aylarını ve saatlerini harcayamaz. Estetikten sonra kısa süre içinde toparlanmak, iyileşmek ve iş yaşamına dönmeyi her hasta ister. İp desteği ile yapılacak olan kepçe kulak uygulamasında bu konfor hastaya sunulur.

Yapılacak olan uygulamanın hastaya uygun olup olmadığı konusunda klinik muayene yapılması gerekir. Uzman hekim hastanın uygun bir aday olduğunu düşünürse hastaya işlemler hakkında bilgi vererek uygulamayı planlar. İyileşme döneminde ve işlem esnasında kesinlikle bandaj kullanılmaz, sargı kullanılmaz, sadece saç bandı takılır.

Doğal Yöntemleri ile Çözümler

Kulakların gelişimler insan yaşamı boyunca devam eder. Bebeklik ve çocukluk dönemleri hızlı şekilde büyüyen kulaklar ilerleyen yaşlarda daha yavaş şekilde büyümeye devam eder. Özellikle açısı çok olan ve dış kısma doğru açılan kepçe kulaklarda kıkırdak dokunun iç kısma doğru yönlendirilmesi gerekir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için evde doğal olan çözümlerden de yararlanılmalıdır. Evde uygulanacak olan çözümler geçici bir çözüm gibi gözlemlense de uzun vadede düzenli şekilde kullanıldığında işe yaramaktadır. Ayrıca evde uygulanacak çözümler için kafatasınızın tam olarak kulak arkası kısmında kalmış olan şişkin kemik bölgesine gün içinde parmaklar ile hafif düzeyde baskı uygulamak da kepçeliğin ortadan kalkmasına katkı sağlar. Diğer bir çözüm seçeneği;

  • Uygulama için 1 tane kepçe kulak düzeltme aparatı alınır. Bu aparatı internet ortamında satan birçok alışveriş sitesi bulunur. Böyle bir imkânınız bulunmuyorsa medikal marketlerden de satın alabilirsiniz.
  • Alınan aparat gündüzleri takılması gereken bir aparattır. Gece uzun bir zaman dilimi olduğu için gece takıldığında bölgeye çok fazla bası uygulaması yapılır. Bu da zaman içinde basıya sebep olur. Gündüz kullanıldığında ağrı fark edilir ve aparat hemen çıkartılır.
  • Aparat takılmadan önce kulağın arkasında şişkin kemik bölgesine gün içinde parmaklar ile hafif düzeyde baskı uygulamak gerekir.
  • Aparatı çıkardıktan sonra kulağın arkasında şişkin kemik bölgesine gün içinde parmaklar ile hafif düzeyde baskı uygulamasını tekrar yapmak gerekir.

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
Yorum ekle