"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Kollardan Yağ Aldırma Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Tavsiyeler

Kollarda özellikle kıyafetlerden belli olan yağ birikimleri ve sarkmalar ciddi bir rahatsızlık vermektedir. Kollardan yağ aldırma ameliyatları sayesinde herhangi bir ameliyat izi bırakmadan kollardaki kalınlık ve yağ birikimleri giderilebilmektedir.

Kollardan Yağ Aldırma Ameliyatı

Günümüzde özellikle bayanların rahatsızlık duyduğu konuların başlarında gelir yağ oluşumundan dolayı kalın bir görüntü sergileyen kollar. Ancak bu sorunun çözümü için uygulanan koldan yağ aldırma ameliyatları sayesinde bu sorunun çözülmesi mümkündür. Lazer ile yağ alma işlemi olan liposakşın, bu çözüm için ilk tercih nedeni olmaktadır. Ancak bu yöntem kilo vermek amacıyla kullanılan bir yöntem değildir.

Bu ameliyatlar, egzersiz ve diyet yaparak kilolarından kurtulan ancak buna rağmen giderilemeyen bölgesel yağ kalıntılarından kaynaklı durumlarda bahsi geçen bölgedeki görüntüyü düzeltmek amacıyla yapılan ameliyatlardır.

Yani bir başka deyişle liposuction ile istenmeyen kilolardan kurtulmak söz konusu değildir. Bu ameliyatlar ameliyathane ortamında plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen ameliyatlardır. Ameliyatta müdahale edilecek bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulanır, çoğunlukla genel anesteziye gerek duyulmaz. Son yıllarda bu ameliyatlarda kullanılan slim lipo ve smart lipo cihazlarının kullanımı sayesinde çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ameliyata karar verildiğinde ameliyat öncesinde hekime başvurulur ve hekimler hastaları detaylı bir muayeneden geçirir. Kalp hastalığı, şeker hastalığı, akciğer ve karaciğer hastalıkları, sigara içilmesi gibi etkenler bu ameliyatlar sonrasında komplikasyon oluşma riskini artırdığından, ön muayene çok büyük önem arz eder.

Kolda Liposuction Ameliyatının Aşamaları

Kollarda yağlanma fazlalığı olan durumlarda gerçekleştirilen liposuction ameliyatlarında öncelikle ameliyathane ortamı hazırlanır ve hastaya müdahalenin yapılacağı bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu aşamadan sonra koltuk altı bölgesinden milimetrik girişler yapılır. Bu milimetrik girişlerden içeriye müdahale edilerek lazer ile içerideki istenmeyen oluşumlar eritilir. Müdahalenin yapıldığı girişlerin milimetrik girişler olması ameliyat sonrası iz kalma olasılığını ortadan kaldırarak herhangi bir görüntü bozukluğunun oluşmasını engeller. Bu ameliyatlar ortalama bir saat kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır ve ameliyat sonrasında hemen ertesi gün hastalar günlük yaşantılarına dönebilmektedirler. Ameliyat sonrasında hem ameliyat bölgesinde herhangi bir komplikasyona yer verilmemesi, hem de cilt altındaki dokunun ve ameliyat bölgesinin yeni şekline çabuk adapte olabilmesi için ilk birkaç gün bandaj kullanımı uzmanlar tarafından uygun görülür. Operasyon sonrası ilk süreçte kol hareketlerinde bazı rahatsızlıklar meydana gelebilir. Bu gayet normal bir durumdur. Operasyonu gerçekleştirecek uzmanlar bu gibi konularda hastaları bilgilendirmektedirler. Aynı zamanda bu ameliyatlar sonrasında belirli bir süre ağırlık kaldırmamak ve spor yaparken operasyonun gerçekleştiği bölgeyi zorlamamak gerekmektedir.

Koldan Yağ Alma Ameliyatı Fiyatları

Koldan yağ alma operasyonlarında fiyatlar alınacak yağın miktarı, hastanın kilosu ve yaşı, sağlık durumu ve  operasyonda kullanılacak anestezi türü gibi etkenlere göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda ameliyat sonrasında ek bir tedaviye ihtiyaç duyulacak olup olmaması ve hatta ameliyatın gerçekleşeceği şehir dahi ameliyat fiyatlarını etkileyen unsurlar arasındadır. Mesela İstanbul`da yapılacak bir liposuction ameliyatı Kayseri`de yapılacak bir ameliyata göre biraz daha pahalı olacaktır. Ülkemiz genelinde uygulanan koldan liposuction operasyonlarının ücretleri göz önünde bulundurulduğunda ek bir tedavi sürecine gerek duyulmayan normal seyir eden ameliyat fiyatlarının ortalaması 2000-4000 TL arasındadır. Tabi bu genelleme bir rakamdır ve şartlara göre değişkenlik gösterebilir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle