"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı Uygulamaları ve Estetiği

Kulak memesi küçültme ameliyatı, daha çok kulak memesinde estetik kaygılar yaşayan kişilerin özgüvenini sağlamak amacıyla yapılır. Oldukça kısa bir sürede gerçekleştirilen bu ameliyattan sonra kulakta herhangi bir iz kalmaz ve hastalar gündelik yaşamına devam edebilir.

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı Nedir?

Kulak memesinin uzun olduğu durumlarda tercih edilen kulak memesi estetiği, günümüzde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Uygulanan cerrahi yöntemlerle ilgili bölgeye bir kesi atılır ve kulak memesinin fazla olarak tespit edildiği bölge alınır. Kulağın altında olan bu kısım bazı hastalarda görsel anlamda rahatsızlık verebilir. Bu yüzden bir estetik cerrahiye başvurarak kulaklardaki şekil bozukluklarının giderilmesi için operasyon talep edilebilir. Günümüzde kepçe kulak olarak tabir edilen bu durumlarda kulak memesi çok geniş ya da büyük olabilmektedir. Estetik sorunlara ve kişilerde özgüven eksikliğine neden olduğu için de kulak memesi ameliyatı yapılmaktadır. Yazımızın devamında ameliyatın nasıl yapıldığını, operasyondan sonra nasıl bir görüntünün oluştuğunu ve işlemden sonra nelere dikkat edilmesi gerektiğini aktarıyor olacağız.

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulak memesi estetiği, bir takım aşamalardan geçerek yapılmaktadır. Öncelikle kulakların kafa ile birleştiği bölgeden küçük bir kesi atılmasıyla başlayan işlem, aşağıdaki süreçlerle devam eder;

  • Anestezi uygulaması gerçekleştirilir ve hastanın konforlu olması sağlanır.
  • Hastada anestezi etkisi görüldükten sonra kulak ile kafa bölgesinin kesiştiği yerden ‘L’ şeklinde bir kesi atılır.
  • Açılacak olan bu kesinden büyük olan kulak memesi küçültülür. Bu durum daha çok kepçe kulak sorunu olan hastalarda geçerlidir.
  • ‘Konka’ adı verilen en kalın kıkırdak kesilir ve uygun olan büyüklükte parçası alınır.
  • Kulağın şekli ve görüntüsü bozulmadan estetik işlemleriyle düzeltmeler yapılır ve kesi kapatılarak ameliyat sonlandırılır.

Kulak memesi estetiğinde ayrıca açılacak olan kesiden yağlı meme dokusu çıkarıldığı için işlem başarıyla tamamlanmış olacaktır. Aynı ameliyatta kulak memesi dolgunlaştırma işlemi de hastaların tercihine göre yapılabilir.

Ameliyat işleminde her iki kulak da etkisiz hale getirilmektedir. Bu yüzden kulakta ağrı ya da sızı hissedilmez. Sedasyon uygulamasıyla gerçekleştirilen bu uygulamadan sonra da herhangi bir ağrı ya da sızı hissedilmemektedir. 1 saat kadar kısa bir sürede gerçekleştirilen bu ameliyatın ardından gündelik yaşamınıza da devam edebilirsiniz. Günümüzün gelişen teknolojileri sayesinde sancısız olarak bu ameliyattan yararlanabilirsiniz. Ayrıca kulak memesi estetiği fiyatları da çok uygun bir şekilde sunulmaktadır.

Operasyondan Sonra Nasıl Bir Görüntü Oluşur?

Ameliyatın en önemli kriteri, uygulamadan sonra natürel bir görüntüye sahip olmayı sağlamaktır. Bu yüzden büyük kulak memesi sorunlarında yaşanabilecek tüm sorunlar düzeltilir ve hastanın yüz şekliyle kafa boyutuna uygun olan kulağın yapısında bir değişiklik yaşanmaz. Kulak memesi estetiği sonrasında ameliyattan kalma izler belli olmaz ve hastanın özgüveni bu sayede sağlanmış olur.

Kulak memesi estetiği konusunda yapılacak işlemlerden sonra gerçekleşen küçültme durumu kalıcıdır. Ancak bu konuda hastaların ağır küpe aksesuarları kullanmaması gerekir. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak da ameliyatın kalıcılığı azalabilir. Anestezi uygulamasında herhangi bir sakınca olmayan tüm erkek ve kadın hastaların günümüzde yararlandığı bu ameliyat birçok özel ver devlet hastanesinde uygulanabilmektedir.

Operasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulak memesi ameliyatından sonra doktor tarafından özel bir bandaj uygulaması yapılacaktır. Belirli bir baskıda olan bu bandajın görevi çok önemlidir. Kulağa baskı uygulayan bu işlemle birlikte meydana gelebilecek kanamalar önlenir ve kulağın daha iyi yerleşmesi sağlanır. Ayrıca kulak doku ve yapısının estetik olarak iyileşmesini sağlamaktadır. Bu yüzden doktor kontrolünü aksatmadan bandaj kullanımına da özen göstermeniz önemlidir.

Uygulamadan sonra ameliyat bölgesinin temizliğine de çok dikkat edilmelidir. Bu yüzden pansuman zamanlarından doktor dışında müdahale yapılmamalıdır. Ayrıca doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları da düzenli olarak kullanabilirsiniz.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle