"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Göz Kapağı Ameliyatları Hangi teknoloji ile Yapılır, Yapılış amaçları Nelerdir

Lazerle göz kapağı estetiği veya düşüklüğü ameliyatı her bireyde yapılan ve yaşın ilerlemesi ile daha çok belirginlik gösteren daha çok üst bölge tedavisi olarak yapılan bir cerrahi operasyondur.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız üst göz kapağı estetiği sadece lazerle yapılan estetik cerrahi bir operasyondur. Bu operasyonlar eskiden local anestezi eşliğinde bıçak altına yatarak yapılan işlemler olduğu için her isteyen kişide maalesef ki yaptıramıyordu. İşte bu yüzden teknolojinin hekimlerimize kazandırmış olduğu son teknoloji ürünü olan Plazma lazerle tedavisi bu işlemi ağrısız sızısız halletmektedir.

Ameliyatlardan korkan ve cildinde kanama sorunu olan tüm hastalar için rahatlıkla yaptırabilecekleri Plazma lazer işlemi ile göz kapağı estetiği tüm birey ve yaş grupları için geçerli olmakla birlikte hiçbir yan etki ve tesiri de bulunmamaktadır.

Hastaların korkması ve bazı kişilerde ise kan tutması sonucu bu operasyonları daha önce her isteyen kişi ve kişiler gerçekleştiremedikleri için bu da hastaya olumsuz bir durum olarak geri dönüş sağlamaya devam ediyordu. Psikolojik olarak rahatsız olan her birey bu durumdan çok şikayetçi bir durumdaydılar. Özelikle bayanların hassas oldukları bu konu makyaj yaptıkları zaman fazla belirginlik göstermemekle birlikte kötü bir estetik görünüm sağlamaktadır. Artık herkesin rahatlıkla yaptırabileceği bir operasyon olan Plazma Lazer ile gerçekleşen bu işlem çok basit ve çok kısa sürede yapılmaktadır.

Lazer ile Göz Kapağı Estetiği Yapılışı Aşamaları

Hekimlerin dünyasına sonradan giren bu son teknoloji ağrısız sızısız ve kanamasız bir işlem gerçekleştirmektedir. Sadece işlem öncesinde anestezi kremleri ile göz ve yüz bölgesi uyuşturularak hasta normal başı geride bir şekilde otururken yapılır. Cihaz cilde temas ettirilmeden hafif dokunuşlar ile orada ki fazlalık yağlar yakılır ve arada ki boşluk sıkıştırılarak en fazla 15 dakika süren bu işlem tamamen hastaya genç bir görünüm kazandırmaktadır. İşlemin hemen sonrasın da arada ki farkı hastanın bizzat kendisi görecektir. Bu işlem diğer normal göz ameliyatları gibi herhangi bir şişlik, kanama veya bir morarma söz konusu değildir. Biter bitmez hastanın yüzüne krem sürülür ve sadece belirli bir süre göz ve çevresini çok fazla hareket ettirmemesi önemle tavsiye edilmektedir. İşlem esnasında hekimiz sizinle kısa sohbetler yaparak korkmamanızı sağlar ve sizi bu konuda rahatlatır.

Bu Plazma lazerlerin en büyük özellikleri insan cildine zarar vermez ve dokunduğu yerdeki dokuları yakar ve aynı zamanda orada ki boşluğu sıkılaştırarak arayı kapatmayı sağlar.

Lazersiz Göz Kapağı Ameliyatlarının Amaçları Nelerdir

Bu ameliyatların amaçları hastanın aynı gün normal hayata dönebilmesi, sanki bir mola vermiş gibi kaldığı yerden hem işine hem sosyal hayatına hiç bir ağrı sızı veya herhangi bir şişlik ile morluk belirtileri olmadan bıraktığı yerden  her konuya devam etmesini sağlamaktır. En büyük özelliği ise yüzünüzde ve göz bölgenizde hiç bir kesi işlemi yapılmadan ve ameliyatlara maruz kalmadan bu işlemi yaptırıyor olmanız size hem estetik bir güzellik sağlamaktadır hemde ameliyatlara olan korkunuzun artık geçtiğini hissettirmektedir. Bir çok alanda ve operasyon da teknolojik ürünler olduğu gibi bu alanda da bu yöntemin en çok kullanıldığı yer olarak bilinen VENİ VİDİ GÖZ hastanesi İstanbul Kadıköyde bulunmakta ve bu işi oldukça profesyonel olarak gerçekleştirmektedir. Hastanenin referans ve bu işlemi yapan hekim listesinin kişisel sitelerine baktığınız takdirde ne kadar uzman olduğunu anlayabilirsiniz. Her cerrahi operasyonda da olduğu gibi bu tür operasyonlarda da kullanılan teknoloji çok önemli olmakla birlikte bazı teknolojiler ile bu işlem gerçekleştirildikten sonra göz ve göz kapağı bölgesinde kanamalar meydana gelmektedir. Son teknolojilerin en büyük özelliği de bu tür sorunları ortadan kaldırarak hasta ile cihazı buluşturmak ve güzel kalıcı estetik sağlamaktır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle