"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Lazer Desteği İle Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Lazerle yapılacak olan kepçe kulak ameliyatları klasik ameliyatlara göre birçok avantajı sunar. Bu avantajlar sayesinde konforlu ve hızlı bir iyileşme dönemi geçirilir.

Lazerle Kepçe Kulak Ameliyatı Estetiği Nasıl Yapılır? – Aşamaları ve Amaçları

Kepçe kulak sorunu gelişen teknoloji sayesinde zaman içinde farklı teknikler ile tedavi edilebilir hale gelmiştir. Bu tekniklerden bir tanesi de lazer uygulaması ile yapılan işlemlerdir. Kepçe kulak sorunu genetik olarak var olan bir sorundur. Bu sorun kişilerin büyümesi ile beraber zaman içinde özgüven kayıplarına sebep olmaya başlar.  Bugünün teknolojisi sayesinde birbirinden farklı teknikler sayesinde kepçe kulak sorunları çözülebilmektedir. Kulaklar yüz bölgesinin bütünlüğünü sağlamak adına olmazsa olmaz olan parçalardır. Yüz bölgesine estetik katan organlardır. Kepçe kulaktan kaynaklanan sorun yüz bölgesinin tamamlanmasına olanak sağlayan bu organa gölge düşürmektedir. Çocuk yaşlarda ya da ilerleyen yaşlarda kepçe kulak sorunu yaşayan kişilerin bazıları cerrahi uygulamalara sadece korktuğu için ameliyata sıcak bakmamaktadır. Lazer ile kepçe kulan ameliyatı estetiği önemli düzeyde insanların bu tarz korkuların önüne geçmektedir.  Bu teknik korkularının önüne geçmenin yanı sıra birçok avantajı da yanında getirmektedir.

Lazerle kepçe kulak estetiği ameliyatı en önemli avantajı acının ve kanamanın meydana gelmemesidir. Kesi işlemleri lazer ile yapılır. Sonrasında oluşabilecek olan ödem, morluk ve şişliklerinde önüne geçilmesi sağlanır.

Lazer desteği ile yapılacak olan kesi izleri kulak arkasında kalır ve dışarıdan bakıldığında görünmez. Lazerle kepçe kulak estetiği ameliyatı işlemlerinde kulak kıkırdağına lazer desteği ile kesi atılır. Bölgede fazla gelişen bölge mevcut ise çıkartılır. Kulağın içinde var olan sorunların düzeltmeleri yapılır. Bu sayede kepçe kulak sorununda kişiler ömürleri boyunca kurtulur. Ayrıca kulak estetiği ameliyatı sonrasında sargının olmaması da kişilere büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Ameliyat Sonrası Çabuk İyileşme

Kepçe kulak estetiği ameliyatı sonrası artık hastalar uzun aylar süren iyileşme dönemine maruz kalmamaktadır. Uzun iyileşme dönemine maruz kalmayan hastalar yaşam koşturmacasına kolay bir şekilde ge5ri dönebilmektedir. Lazer desteği ile yapılan kepçe kulak estetiği ameliyatı iyileşme dönemi için çok büyük faydalar sunmaktadır. Bu tekniğin kullanımı sayesinde en az düzeyde ödem, şişme ve morarma meydana gelir. Ayriyeten lazerle kulak estetiği ameliyatı iyileşme dönemini hızlı bir şekilde atlatma imkânı da sağlamaktadır. Klasik şekilde yapılan ameliyatlara göre daha risksiz ve daha sağlıklı şekilde uygulama yapılmasına olanak sağlar. Hastalar birkaç gün boyunca kulaklarını dış etkenlerden koruru ve sargısız şekilde sosyal ve iş yaşamlarına kolay şekilde geri dönebilir. Yapılacak olan ameliyatlarda uzman doktorlar da sık şekilde lazer desteğinden yardım alır. Gelişen teknolojinin de bu tekniği desteklemesi ile işlemler daha kolay ve hızlı yapılabilir hale gelmiştir. Yapılacak olan ameliyattan önce uzman doktor hastasına gerekli olan detayları anlatır, bilgisayar üzerinde nasıl bir kulağa sahip olacağını da gösterir. Bu sayede hastanın aklında kesinlikle soru işareti kalmaz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

Yapılacak olan operasyon hakkında net bir fiyat vermek mümkün değildir. Hastaların kulaklarının fiziksel yapıları, doktorun tecrübesi ve ameliyatın nerede yapılacağı fiyatı etkileyen önemli faktörlerdir. Yapılacak olan operasyon estetik ameliyatı kapsamında yer alır. Bundan kaynaklı olarak devlet hastaneleri bu ameliyatın ücretini kesinlikle karşılamaz. Zaten yapılacak olan işlemler plastik ve estetik bir işlemdir. Yapılacak olan klinik muayeneden sonra uzman doktor operasyon için gerekli olan ücretlendirme konusunda bilgi verir. Ameliyatı estetik ve plastik cerrahlar gerçekleştirir. Uzman estetik ve plastik cerrah bu işlemlerde en az zararı meydana çıkartarak işlem yaparlar. Bundan dolayı da yapılan işlemlerin tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması şarttır. Konusunda tecrübeli olan uzman doktorlara yaptırılacak olan her türlü ameliyat diğer uygulamalara göre daha pahalıdır. Uzmanın tecrübesi fiyat konusunda oldukça etkili olan bir faktördür. Bunun için ameliyat öncesinde fiyat konusunda araştırma yapılması gerekir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle