"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Lazerle Yüz Gençleştirme Uygulaması Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilir?

Lazerle cilt yenileme uygulamalarında hasara uğramış olan bölgeler uzman tarafından belirlenir. Hasarlı bölgenin üst kısmı sıyrılarak soyulur. Bu sayede gerekli olan işlemler yapılır.

Lazerle Yüz Gençleştirme Aşamaları

Lazer yardımı ile yüz gençleştirme işlemleri kontrollü ve istenilen kalınlıkta derinin üst kısmında lazer dalgası ile işlem yapılmasıdır. Yapılan uygulama bu alanda yapılan birçok uygulamaya göre daha çok avantaj ortaya çıkartmaktadır. Ayrıca uygulamada kullanılan hassasiyet, işlemde sonucun kanamanın az olması ve postoperatif sürecinde rahatsızlıkların diğer uygulamalara göre daha az olması bu avantajların içinde yer alır. Lazer ile yüz gençleştirme uygulamaları her insan için uygulanabilecek olan işlemleri kapsamaz. Bazı kişilerde diğer uygulama sistemlerini kullanmak daha iyi sonuçların elde edilmesini sağlar.

Lazerle cilt yenileme işlemlerin hasara uğrayan bölgeler belirlenir ve hasarlı bölgenin üst kısmı sıyrılarak soyulur. Soyulma işlemlerinin bitmesinden sonra iyileşme sürecinde yeni hücreler daha sağlıklı, daha sıkı bir şekilde ve daha genç görünümlü olarak ortaya çıkacaktır.

İşlemler konusunda mikroskobik değerlendirmeler yapılmıştır. Bu değerlendirmeler neticesinde lazerler ile yapılan uygulamaların ciltte meydana gelen fiziksel değişimlerin kimyasal peeling ya da dermabrasion ile meydana gelenlerle aynı olduğunu ortaya çıkartmıştır. Ayriyeten lazerde kullanılan üstün teknoloji sayesinde yıpranan derinin daha iyi tamir edildiği de ortaya çıkartılmıştır. Cilt yenilemesi konusunda yapılan tedavi de önemli olan diğer bir noktada iyileşme sürecinin nasıl ilerleyeceğidir. Cilt yenilenesi işlemlerinde sorun ne kadar derin, ne kadar sıkıntılı ise bu dönemde o kadar zor geçecektir. Yüzeysel yapılan tedavilerde kullanılan lazer ve peeling işlemlerinde ise iyileşme süreci oldukça kısadır. Hatta iyileşme süreci ve tedavisi ile alakalı olarak hastaların yorumları kişilere detay verecektir ama her hastanın süreci farklı işlediğinden dolayı uzman hekimden yardım almak en doğru sonucu verir.

Lazer ile yüz gençleştirme uygulamaları fiyatları kişiden kişiye göre değişim gösterir. Yüzdeki sorunların derinliği fiyat konusunda en önemli belirlemedir. Bunun için yapılan muayeneden sonra ve sorunların belirlenmesinden sonra fiyat belirlenir.

Lazer İle Yüz Gençleştirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer ile yüz gençleştirme uygulamasında en önemli nokta hastanın gerekli olan isteklerini ve ihtiyaçların belirlenmesidir. Hastanın sosyal statüsü ile işlemlerinde sentezlenmesi gerekmektedir. Hasta ile yüzde yapılacak olan yenileme için uzman ile detaylı şekilde konuşmalıdır. Uzmanın da hasta isteğine göre yol alması ve ihtiyaçları gidermesi için planlama yapması gerekir. Uzman hekim hastaya öncesi, işlem esnasın ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler konusunda tüm ayrıntıları konuşma esnasında en ince ayrıntısına kadar anlatması gerekir. Bu sayede hastaların aklına takılan tüm sorularda yanıtlanmış olur. Uygulamanın bitmesinden sonra istenilen ve arzu edilen yenilenme ilk andan itibaren fark edilmeye başlar. Hemen hemen 1 aylık sürecin bitmesinden sonra daha belirgin bir hale gelir. Tam sonuçların alınması için ortalama 6 aylık sürecin geçmesi gerekmektedir. Bu uygulamada ciltteki kolajen üretimi arttırıldığı için sonuçlar düşünülenden daha kalıcı bir hale gelecektir. İşlemlerin tam anlamı ile bitmesinden sonra hasta günlük aktivitelerine, sosyal yaşamına ve iş yaşamına kısa bir süre içinde dönebilir. Bu aşamada özel olarak dikkat edilecek farklı bir durum bulunmaz. Bazı hastalarda uygulamanın yapılmasından sonra kızarıklık meydana gelebilir. Bunun için uzman hekimin vereceği kremler düzenli kullanıldığında cilt yüzeyi en kısa zaman içinde normale döner. İz olmadan yapılan işlemlerde ciltdi desteklemek adına belli başlı kremlerde kullanılabilir. Bu kremler kişiye göre değişkenlik göstermektedir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle