"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Meme Asimetrisi Nasıl Ortadan Kaldırılır ve Sonucunda Neler İle Karşılaşılır?

Meme asimetrisi düzelmeleri ile bu bölgede bulunan tüm sorunlar kısa süre içinde ortadan kaldırılır. Bu sayede kadınlara daha estetik, daha dinamik ve güzel bir görüntü sağlanır.

Meme Asimetrisi Nasıl Düzeltilir

Meme asimetrisi düzeltmesinde yapılacak olan işlemler konusunda yapılacak olan muayenelerde neler yapılacağı ve uygulama konusunda nelere dikkat edileceği ile alakalı detaylı görüşmeler yapılacaktır. Meme asimetrisi kişilerde var olan meme dikleştirme, meme küçültme, meme dikleştirme ve meme büyütme işlemlerinin birleştirilmesi ile uygulanır. İşlem kişilerdeki sorunlar göz önüne alınarak lokal ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Göğüs asimetrisi uygulamasında süt kanalları korunur ve zarar verilmez. İşlemin bitmesinden sonra hasta aynı gün içinde taburcu edilir ve evde birkaç gün boyunca dinlenmesi gerekir. İlk dönemlerde şişlik olan göğüs bölgesinde zaman içinde düzelmeler meydana gelir. Uygulanan estetik dikiş izleri yıllar ve aylar içinde solmaya başlar. İz kalma korkusu ameliyattan yapılmadan önce daha yoğun şekilde yaşanır. Göğüs asimetrisi düzenlenmesinin 2 tane hedefi bulunur. Bunlar;

  • Var olan göğüs asimetrilerini düzetmek
  • Göğüs bölgesinin güzelleştirilmesini sağlamak

Memede yapılan olan planlamalar sorunlar göz önüne alınarak, büyük ya da küçük olduğuna bakılarak yapılır. Hastaların vücut şekilleri, nasıl görünmek istedikleri de planlamaya dâhil edilirse başarıyı yakalamak daha kolay bir hal alır. Göğüs asimetrisi işlemlerinde aşağıda bulunan yöntemler uygulanır;

  • Bir meme diğer memeye göre daha sarkıksa meme dikleştirme işlemleri
  • Bir meme diğer memeye göre küçükse, protez ya da silikon meme ile büyütme işlemleri ve yağ enjeksiyon etme işlemleri
  • Bir meme diğer memeye göre daha büyükse meme küçültme işlemleri
  • Memelerin baş kısmında sorun varsa meme başı işlemleri
  • Jinekomasti sorunu olan kişilerde küçültme ve liposuction işlemleri yapılır.

Göğüslerde var olan asimetri düzenlemeleri ile alakalı yapılacak olan cerrahi işlemler kişiye ve yönteme bağlı olarak 30 dakika ile 2 saat aralığında sürer.

Sonuçlar

Memelerde yapılan cerrahi işlem sonrasında sonuçlar hemen fark edilmeye başlar. Şişliklerin inmesi ile çevredekiler ve hasta bu farklı daha net şekilde gözlemleyebilir. Özellikle ilk andan itibaren fark edilmesinden kaynaklı hastalarda güven tazelenmesine olanak sağlar. Ayrıca sosyal açıdan da kişiye mutluluk verecektir. Estetik ameliyatların tümünde olduğu gibi bu ameliyatta da hastayı en çok korkutan iz kalıp kalmayacağıdır. Gelişen teknoloji sayesinde son yıllarda estetik cerrahi fazlasıyla geliştiği için memelerde iz kalma sorunlarında da azalmalar başlamıştır. İşlemlerde sadece büyütme uygulaması yapılırsa zaten izler oldukça az düzeyde olacaktır. İşlemlerin bitmesinde sonra hastanın iz korkusu da kaybolmaya başlar. İyileşme döneminde hastanın izlerin azaldığını gözlemlemesi korkunun yenilmesi için destek sağlar. Zaten uzman hekim elinde yapılacak olan cerrahi işlemlerde de iz kalma olasılığı oldukça azdır.

Cerrahi işlemlerinin tamamında süt kanalları korunması sağlanır. Meme asimetrisi düzeltmesi işlemlerinde ve sonrasında süt veren birçok anne adayı bulunur. Bazı kadınlar ise daha önceden anne olmasa bile süt kanallarından kaynaklı süt veremeyebilirler. Bunların önceden tayin edilmesi mümkün değildir.

Anne olan kadınların süt vermesinden kaynaklı olarak zaman içinde göğüs bölgelerinde mutlaka değişimler meydana gelir. Ameliyat olan kadınlar içinde aynı durum geçerlidir. Bebekleri emzirme işlemleri bittikten sonra bu değişimler kadını rahatsız ve huzursuz eden boyutlara ulaşmışsa tekrardan düzenleme istemesi, estetik açıdan daha güzel gözükmek istemesi oldukça normaldir. Bunun içinde günümüzde göğüslerde yapılan asimetriler ile alakalı yapılan düzenlemeler sık şekilde tercih edilir. Ayrıca cerrahi işlemi konusunda tecrübeli uzman hekimlerin yapması çok önemlidir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle