"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Mini Karın Germe Ameliyatları Kimlere Yapılır ve Nasıl Yapılır?

Mini karın germe ameliyatı karın bölgesinde fazla kilosu olmayan, cildinde gevşeklik olan ve tam germe işlemi için uygun olmayan kişiler için uygulanır. Uygulama uzman kişiler tarafından detaylı şekilde yapılmaktadır.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini karın germe işlemleri tam karın germe işlemlerinin mini bir koludur. Bu uygulama ile karın bölgesinde bulunan tüm yağlar ve bel bölgesindeki tüm yağlar alınır. Göbek altında bulunan fazla düzeydeki cilt yapısı çıkartılır ve germe işlemleri yapılır. İşlem esnasında göbeğin üst kısmına kesinlikle işlem uygulanmaz. Mini karın germe ameliyatı karın bölgesinde fazla kilosu olmayan, cildinde gevşeklik olan ve tam germe işlemi için uygun olmayan kişiler için uygulanır.

Öncesinde doğum yapmış ama cilt altı ve yağ dokusu göbek kısmının altında toplanmış olan kişilere de sık şekilde uygulanır. Mini karın germe işlemlerinde göbeğin üst kısmında herhangi bir uygulama yapılmaz. Bu işlemler kimlere yapılır. Göbek deliği üstte olan kişiler için uygundur. Mini karın germe ameliyatı işlemlerinin maliyeti kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Mini karın germe ameliyatı (abdominoplasti ) öncesinde hastaya liposuction uygulanır.  İşlemler sırasında gerekli görülürse kişinin kalça kısmına yağ enjekte edilir.

Sonrasında çamaşırın alt kısmında kalacak bir şekilde kesi açılır. Karın bölgesinde bulunan cilt göbek deliğine kadar karının duvar kısmından kaldırılır. Sonra gevşeme yapmış olan karın kasları birbirlerine dikilir ve karın duvarının alt kısmında sıkılaştırma yapılır. Mini karın germe ameliyatı (abdominoplasti ) sayesinde göbek-üstü, göbek-altı küçük bir kesi yardımı sayesinde gerginleştirilmiş olur. Karın germe ameliyatı (abdominoplasti ) 1 ila 2 saat sürer.

Bu süre ameliyatın öncesinde yapılan liposuctionun küçüklüğü ile büyüklüğü belirler. Maliyeti kişiden kişiye göre değişir. Ayrıca fiyatları uzman doktorun tecrübesine, kişilerde yapılacak olan işlemlere ve hastanenin verdiği hizmete göre değişmektedir.

Ameliyat sonrası İyileşme Süreci ve Yan Etkiler

Bu işlemlerin mini karın germe uygulaması olmasından dolayı iyileşme süreci çok daha kolaydır geçer. Ortalama olarak hastaneden çıktıktan sonra iyileşme yaklaşık 3 hafta sürer. Hastaneden çıkan hastanın 1,5 ay boyunca sıkıştırıcı giysi giymesi, aynı süre içinde ciddi fiziksel yükler taşımaması, havuz ve sauna gibi etkinliklerde bulunmaması gerekir. Uygulamadan sonra meydana gelen şişlikler birkaç içinde geçer ama mide bölgesinin etkin şekilde iyileşmesi 6 ayı bulur. Ayrıca bu süreç içinde ameliyatın var olan izi odcukça belirgin hale olabilir.

Zaman geçtikçe izin rengi solmaya başlar ve iz cilt tonu ile uyum sağlamaya başlar. Ameliyatın yapılmasından sonra uzman doktor uygulama alanına üst kısmına gerekli olan elastik bandajlama yapar. Belli bir dönem uzman tavsiyesi ile korse giymeniz gerekmektedir. Korse iyileşme döneminde karın bölgesinin desteklenmesi adına gereklidir. Morluk ve şişlikler birkaç hafta içinde kendiliğinden geçer. Bu süreçten sonra vücudunuz yavaş yavaş ortaya çıkar. Birkaç hafta geçmesinden sonra hasta kendini daha sağlıklı hisseder ve sosyal açıdan hayatına daha kolay devam etmeye başlar. Sağlık beslenme konusunda ameliyattan sonra dikkatli olmak gerekir.

Ayrıca spor yapmak kalıcı anlamda hedefe ulaşmak adına ikinci planda bırakılmalıdır. İşlemlerin yapılmasından sonraki ilk 48 saat gerginlik, hassasiyet ve ağrı meydana gelir. Bu süreden sonra özellikle gerginlik hissi azalır. Hasta 3 haftalık süreden sonra günlük yaşamının hemen hemen tüm aktivitelerine geri dönebilir. Meydana gelen ameliyat izleri ilk aylarda belirgindir ve zaman içinde silik hale gelir.

Küçük Karın Germe İçin Uygun Olmayan Kişiler

  • Diyabet hastaları
  • Şiddetli somatik hastalıklar
  • Kan pıhtılaşması sorunu olanlar
  • Şiddetli obezite sorunu olanlar
  • Düzeltme yapılacak olan bölgede enflamatuar veya bulaşıcı hastalıkların olması
  • Adet kanaması ve yumurta transferi işlemleri olanlar
  • Yakın gelecekte çocuk sahibi planlayan hastalar için operasyon için uygulama yapılmaz.

Küçük karın germe ameliyatları doğum yapan kişilerde de uygulanmaz. Doğumdan sonra dolu dolu 1 senenin geçmiş olması önemlidir. Özellikle yeni ameliyat olan kişilerinde iyileşme döneminin tamamlayana kadar gebelik yaşamaması gerekir. Bu süreçte gebelik yaşayan kişiler dikişler ve operasyon yapılan bölge ile alakalı ciddi sorunlara fetusun büyümesi ile yaşamaya başlar. Yani operasyonun tam anlamı ile yapılması adına kesinlikle tüm detaylara uymak gerekir. Ayrıca iyileşme döneminin düzgün geçmesi için kesinlikle uzmanın söylediklerinin dışına çıkılmaması gerekmektedir. Bu sayede en doğru sonucu ve en doğru ameliyat başarısına ulaşmış olunur.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle