"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Organik Saç Ekimi Nedir ve Diğer Yöntemlerden Farkları Nelerdir?

Organik saç ekimi fiyatları gibi soruların cevaplarını ve bu işlemlerin nasıl aşama aşama gittiğini sizlere anlatacağız birçok teknikten farklı olan bu durum tamamen doğal ve hiçbir ameliyat gerektirmeden yapılan bir durumdur.

Organik Saç Ekimi

Estetik saç ekimi uluslar arası estetik laboratuarlarında geliştirilmiş bir saç hücre nakli yöntemidir. Organik saç ekimi hastanın kendi yağ hücrelerinden alınan belirli bir miktarda ki yağ sıvısının ölü saç hücrelerinin bulunduğu bölgeye entegre edilmesi ile hücreleri canlandırır ve işleme hazır hale getirilir. Prp tekniğini de içinde barındıran bu durum şırıngalar ile vücudun belirli yerlerinden yağ sıvısı alınması sonucu başlar. Yağ sıvısının özelliği içinde en güçlü hücreleri bulundurması ve daha canlı olmasıdır. Bu işlem hekiminiz ile ön görüşme esnasın da kafa yapınızın ve hatanın olduğu yerlerin tespit edilmesiyle başlar. Daha sonra seans süresi belirlenir ve bu seans süresine göre işlemleri bölünerek önce kafa yapısının şekli ortaya çıkarılarak. İşlem öncesi süreç şekli fotoğrafları arşivlenerek görsel planlama ile birlikte kararlar alındıktan sonra tedavi sürecine başlanır. Organik saç ekimi iyileşmesi hasta yaşı ile oldukça önemli bir durumdur.

Organik estetik yaptıracak kişilerin kalp ve beyin ameliyatları geçirmiş olup olmalarına çok dikkat edilmeli ve ona göre estetik tekniği belirlenmelidir.

Enjeksiyon İşlemi

Organik saç ekim yaptıranlar her ne kadar söylese de,karın bölgesinden alınan yağların deri üzerine enjeksiyon işlemi ile karın bölgesinde yeni yağ hücreleri hızlıca meydana gelmektedir. En güçlü hücrelerin yağlı bölgelerde olması bu organikliği en özel kılan etkenlerden birisidir. Enjeksoyun vücuda hiç bir zarar vermez ve hasta olduğu gibi yeni hücreleri ile buluşarak alın ve bölgesinde ki ölü hücreleri de canlandırır ve etkisini hücreleri harekete geçirerek başlatır. Bu işlem şırıngalar ile tamamen doğal olarak hiçbir ameliyat gerektirmeden yapılan bir tekniktir. Her şeyin doğal olduğu bu operasyonlarda hekiminizin karın bölgesinde ki yağların hücre yapılarından elde ettikleri saf doğal yağlar ile bir miktar karışım elde edilerek işlemin uygulanacağı bölgeye sürülür. Operasyon ortalama her birey için 3-4 seans gerektiren bir operasyondur, her seansta hücrelerin köklerinde güçlenme meydana gelmesi için hücre köklerinden elde edilen yağlar bölgeye sürülür ve saçların hacmi artırılır. İlk 1 ay hiçbir seyir göstermeyen bu durum 1 aydan sonra hücre köklerinin meydana çıkması ile işlem hızını artırır. Tamamen doğru teknikler sonucu günden güne bakımları düzenli yapılarak saçların uzaması izlenir.

İşlem Öncesi ve İyileşme Süreci

Organik saç ekim estetik öncesi hasta her ne kadar bu durumu takıntı haline getirse de bu durum psikolojik olarak her bireyde moral bozukluğuna neden olmaktadır.Hastaları bu durum local anestezi operasyonlarına tabii bıraksa da organik saç ekimi tamda bu durum da hastaların ümidi olmuştur. Karın bölgesinden yağların alınması ile öncesinde bomboş olan ve hiç saç çıkma ümidi olmayan hücrelerin üzerine eklentileri yapıldıktan sonra bir süre beklenilen bu durum hücrelerin tamamen kafa yapısına yerleşmesi ile başlamaktadır. Öncesinde hiç ümit yokmuş gibi görünse de sonradan zaman zaman diğer kişilerin bu konularda ki yorumları hastaları mutlu etmektedir. Saç ekimi international olan bu durum ülkemizde de son zamanlarda yaygınlık göstererek her hastanın tercih ettiği bir yöntem haline gelmiştir. İşlem sonrasında beklenilen süre gerçekleştikten sonra ölü hücrelerin üzeri kapanır ve canlı hücreler tamamen kafaya yerleşir. Hücreler tamamen yerleştikten sonra saçların ufak ufak cm cm çıktığı görülür. Önceden yaptıranlar örnek gösterilerek bu sistemin international olarak yapıldığı tüm dünyada kabul edilmiştir. Saçlar ortalama boyuna geldiği zaman organik hücrelerden elde edilenler ile normal saçlarınız arasında hiçbir fark göremeyeceksinizdir. İnternational olarak uygunluk gördüğü kabul edilen bu durum ekimi sırasında herhangi bir dikiş veya kanama meydana getirmeden hastaya uygulanmış olduğu için saç diplerinin sonuç verme hızını da artırmış olur. Oganik saç ekimi fiyatları bu durumların etkisi altında olsa da organik saç ekimi oldukça ilgi gören bir operasyon seçimidir. Organik saç ekimi her 18 yaş üstü olan her bireyin organik saç ekimi yaptırması uygundur. Organik saç ekimi yaptıranların tavsiyelerini dikkate almanız moralmen iyi olmanızı sağlar.

Organik Saç Ekimi Fiyatları

İnternational olarak uygulanana organik estetik saç ekimi fiyatları ülkeden ülkeye ve hastaneden hastaneye farklılık göstermektedir. Daha çok büyük şehirlerde bulunan ve uygulanan bu durum ortalama seans bazına bağlı olarak netleşir. Tamamen bazı doktorlarında sizinle olan hasta doktor yakınlık durum ile alakalı olan bu durum genel baza alındığı takdirde ortalama ülkemizde 4000 TL ile 6000 TL arasında bir bütçeye yaptırılmaktadır. İnternational olarak baza alındığı takdirde oralarda keşfedilmesi üzerine 1500 Dolar ile 2500 Dolar arasında seyir göstermektedir. Bu işlemin en çok uygulandığı bölge olan america ve etrafında ki ülkeler bu fiyatların daha da altında bu işlemi gerçekleştirmektedir. Fiyatları belirleyen faktörler tamamen sizin kafa yapınız ve kelliğin ne kadar ilerlediği ile alakalı bir durumdur. Alınana yağ hücrelerinin ve ekipmanların da fiyatı belirlemede ki etkisi oldukça yüksektir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle