"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Parantez Bacak Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Çeşitleri ile Sonuçları

Parantez bacak ameliyatı genellikle doğumdan veya sonradan bazı nedenlerden olan bir hastalık olmakla birlikte, günümüzde insan hayatını ciddi anlamda etkilediğini ve yapılması en önemli ameliyatların başında gelen bir operasyondur. Sizler için detaylıca konuyu ele aldık gelin birlikte göz atalım.

Parantez Bacak Estetiği

Parantez bacak tedavisi genellikle doğum öncesi ve doğum sonrası da olan bunun yanı sıra bazı talihsiz kazalar neden ile meydana gelen erkek çocuklarda,kız çocuklarda ve genç çocuklarda daha sık görülen bir hastalıktır. Parantez bacak estetiği çok zor olmamakla birlikte dikkat ve hassasiyet gerektiren önemli bir estetik operasyonudur. Eğer etrafınızda bu hastalığı geçiren bir eş,dost veya akrabanız var ise onu örnek alarak bacaklarını inceleyebilir ve kendisine bu konu hakkında sorular sorabilirsiniz. Sizler için bu konuyu yakın olarak yaptırmış olan bir dostumdan bilgi alarak araştırıp yazmaktayım. 

Arkadaşımın durumu tamamen doğuştan olmakla birlikte bu durumun bazen genetik ve geçmişten kalan aile bağlarıyla alakalı olduğu bilinmektedir.Bu cerrahi operasyon birçok farklı aşama ile gerçekleşmektedir. Bazen bu durum dizler uyuşturularak yapılır bazense hiç uyuşturulmadan yapılmaktadır. Bu tamamen dizlerin ne kadar çarpık olduğuna bağlı olmakla birlikte birde doktorunuzu sizin vücut yapınıza göre tedavi yöntemleri sunması sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Bu tedavilerin bazıları ayakta yarı narkozlu bir şekilde yapılarak düzelir diğerleri de aynı şekilde local anestezi ile yapılarak düzelir. Erkek hastaların ayakları ve topukları ile uzaklığı bu konuda çok önemlidir. Çocuklarda da aynı durum göz önünde bulundurulur. Çocuklarda bacak tedevasi oldukça önemlidir. Nasil bir yol izlemeniz gerektiği ve gidilen yol sizi nasil bir tedavi sürecine sürükleyeceğine dair gözlemler özellikle erkek çocuklarda ciddi önem arz etmeketdir. Neden olan durumları aşağıdan detaylı okuyabilirsiniz. Düzeltme ve tedavi çeşitlerini daha detaylı ele almış bulunmaktayız

Bu durum en çok gençlerde ve spora ilgisi olan insanlarda daha çok görülmektedir.

Parantez Bacak Ameliyatı Çeşitleri

Bacak ameliyatı neden ve nasil olur diye düşünmenize gerek yok, çeşitleri 3 farklı şekilde olur. Bunlar tamamen hastayla ilgili olmakla birlikte erkek bacakların çarpıklığı ile de alakalıdır. Eğer erkek çocuklarda doğum öncesinden gelen bir durum ise hasta ameliyattan önce 1 hafta gözetim altında tutularak ameliyatı gerçekleştirilir. Diğerinde ise doğumdan sonra ise 3 ile 4 gün gözetim altında tutularak ameliyata alınır.

En sonuncusu ise bir hasar sonucu bacaklarda çarpıklı meydana gelmiş ise bu şekilde ameliyatların süreçleri başlar ve devam eder. Eğer hasta bir kaza sonucu bacaklarında sorun oluşmuş ise geç kalınmadan hemen tedavisi en iyi şekilde bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Eğer bu kişi bir sporcu ise geç kalındığı takdirde spor hayatına tekrardan dönemeyebilir. Bunu için bir araba çarpması, motor çarpması, sert bir şekilde müsabaka esnasında çarpışmalara bağlı olarak bu durumlar meydana geldiğinde sıcağı sıcağına hasta hastaneye götürülerek direkt olarak ameliyata alınmalıdır. Hastanın bacağına sargı veya koruma bandı hastaneye gidene kadar koruma amaçlı takılmalıdır. Koruma bandı bacağı sabit tutar ve daha fazla hasar almasını önler.

Eğer koruma bandı kullanmadan götürmek isterseniz bu hasta açısında iyi olmaz ve operasyonu yapacak hekim açısından da ameliyat esnasında zorluklar yaşamasına sebebiyet vermektedir. Bu ameliyat çeşitleri aynı zamanda 3 kategoride yapılmaktadır. Gençlerde ve bebeklerde, orta yaşlı insanlarda ve yaşlı insanlarda olmak kaydı ile üç bölüme ayrılmaktadır.

Bebeklerde buna çok dikkat edilmeli ve bebeğin diğer tüm organları yetişkin insanlara göre daha hassas olduğu için bir titizlikle yapılmalıdır bazı şeyler.

Parantez Ameliyat Sonuçları

Resimde de görüldüğü gibi nasil bir fark olduğunu sizlerde anlayabilirsiniz. Parantez bacak erkek estetiği tamamen topuklardan ayrı kalan diz kapaklarının yanı sıra bacakların normal uzaklık mesafesinden fazla olarak birbirlerine uzaklığını görmekteyiz. Parantez bacak tedavisi bacak durumuna bakarak bu estetiğin nasil güzel bir görünüm sağladığını görmekteyiz. Parantez bacak ameliyatı öncesi parantez bacak bandı kullanılmalıdır. Tamamen kişinin özel isteğine bağlı olarak birde onun dışında geçirilen kazalar sonucu meydana gelen ve tedavisi zorunlu olan bir operasyondur.  Bu operasyonlarda en hızlı iyileşmeyi sağlan kişiler bebekler ve gençlerdir.

Bebeklerde daha çok ve daha hızlı iyileşme sağlanırken yaşlılarda durum öyle değildir. Parantez bacak estetiği diye bildiğimiz bu operasyon genellikle büyük illerde ve büyük hastanelerde yapılarak iyi sonuçlar alınmaktadır. Bu ameliyatı yaptıran kişilerden %98 i tamamen yeni görünüm ve düzelmeler ile bacaklarında ki rahatlığa ve şık görünüme tekrardan ulaşırlar ve istedikleri gibi hertürlü aktivitelere bıraktıkları yerden devam ederler. Bu ameliyatların bitimi sonrası hasta iyi bir kemik kaynaması sonucu yavaş yavaş bazı durumlara adım atabilir.

Acele etmemek her zaman iyidir eğer yanlış bir hareket ve davranışta bulunan insanlar ise ameliyatlarını riske atarak bazı durumlarda tekrardan ikinci bir operasyona maruz kalabilirler. Ama ülke genelinde ve dünya genelinde bu ameliyatların bir çoğu başarılı olmakla birlikte. Bu konuda en çok operasyonların yapıldığı ülkelerin başında Türkiye ve AFrika ülkleleri gelmektedir. Bu durumda demek oluyor ki en çok bu  operasyonların yapıldığı ülkerler bu iki ülkelerdir. Her iki ülkede de  bu konuda çok iyi uzmanlar bulunmaktadır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle