"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Piezo Burun Ameliyatı Uygulaması Nedir,Uygulama Nasıl Yapılır ve Sorun Yaratır mı?

Piezo uygulamasında kıkırdaklara ve deri kısmına herhangi bir zarar verilmez.İnce bir şekilde burun kemiğinde şekillendirme ve kesme yapılmasına izin veren ve ses dalgalarının yardımları ile yapılan cerrahi bir uygulamadır.

Piezo Burun Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır, Aşamaları

Rinoplasti ( burun estetiği ) ameliyatı insanların sık şekilde tercih ettiği ve sonrasında hakkında birçok soruyu araştırdığı cerrahi bir uygulamadır. Burun estetiği cerrahisi son dönemin gelişen teknolojisi ile desteklendiğinden dolayı piezo olarak isimlendirin ultrason meydana çıkardığı enerji desteği ile kemiğe şekil veren cihazların kullanımları ortay çıkmıştır. Plastik cerrahisi uygulamaların daha konforlu şekilde iyileşmeler geçirmeleri adına piezo burun estetiği yaptıranlar kişilerin ameliyatlarının hemen hemen tamamında burun kemiğine müdahale edilir. Piezo uygulamasında kıkırdaklara ve deri kısmına herhangi bir zarar verilmez.  İnce bir şekilde burun kemiğinde şekillendirme ve kesme yapılmasına izin veren ve ses dalgalarının yardımları ile yapılan cerrahi bir uygulamadır. Piezo cihazı yardımı ile burun estetiği cerrahisi ameliyatlarında kemik iyileşmelerinde % 60 oranında hızlanma olduğu gözlemlenmiştir. Burun estetiği yani rinoplasti cerrahisi ameliyatı sonrasında hastalar bakımından en önemli detay daha az şişlik ve morluklar ile iyileşme sürecini atlatmaktır. Piezo rinoplasti cerrahisi kapsamında son buluş olmadığı kesindir. Özellikle acık burun kemiğinin şekillendirilmesi amacı ile üstünlük ve incelik sağlayan bir uygulamadır. Piezo estetiği uygulamasında normal burun estetiği ameliyatlarından farklı sadece kemiğin şekillendirme işlemleri yapılır. Anestezi uygulaması ve diğer detayların uygulanması aynıdır. Piezo burun ameliyatları ile hastaların konforlu, kolay ve basit şekilde ameliyat olma olanakları bulunur. Bu uygulamalar özellikle Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde sık şekilde yapılır. Ayrıca yapacak olan uzmanın tecrübesi, hastanenin verdiği hizmet ve kullanılan teknikler fiyatları açısından etkilidir. Bunun için ameliyat olmadan önce mutlaka detaylı bir şekilde araştırma yapılması gerekir. Piezo cerrahisinin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Şişlik ve morluklar yok denecek kadar azdır.
  • İstenilen hatlardan kesi yapılabilmesi ve kemiklere kolay biçimde şekil verilmesine olanak sağlar.
  • Erken dönemde günlük yaşama dönebilme ve hızlı şekilde iyileşme avantajı bulunur. Özellikle ilerleyen dönemlerde estetik cerrahi de vazgeçilmez bir uygulama olacaktır.

Piezo Burun Estetiğinden Sonra Sizi  Neler Bekler?

Piezo burun estetiği ameliyatlarında sonra hastaların en çok merak ettiği sorular içinde burunun iç kısmına yerleştirilen tamponların özellikle nefes alıp verme konusunda sıkıntı yaratıp yaratmayacağıdır. Bu konuda geliştirilmiş olan silikon yaprak biçimindeki tamponlar kullanılır. Oluklu bir sisteme sahip olduğu için nefes alıp verme konusunda rahatlık yaratmaktadır. Ayriyeten tamponların çıkartılması işlemlerinde yine genel anlamdaki yargının dışında hastalarda ağrı, acı ve sızı meydana gelmemektedir. Ameliyatın bitmesinden sonraki süreçte kişiler ne zaman sosyal yaşama ve iş yaşamına dönebileceklerini fazlasıyla merak ederler. Burun ameliyatının uygulanmasından sonra hastaların 1 gün hastanede kalması gerekebilmektedir. Eve çıkan hastanın 1 haftayı doldurması ile tamponları çıkartılır. Tamponların çıkartılması sonucunda kısa süre içinde sosyal ve iş yaşamına geri dönmek mümkündür. Bazı kişilerde 3 haftalık sürecin bitmesi ile masaj uygulamaları uzman tarafından önerilir. Hemen hemen 6 aylık süreç içinde kesinlikle gözlük kullanımı yapılması yasaktır. 2 ay boyunca da kişilerin havuz ve denize girmesi yasaktır. İyileşme dönemi içinde kesinlikle burun bölgesine herhangi sert ya da yumuşak bir darbenin alınmaması gerekir. Kişilerin bu dönemde kendilerini koruması çok önemlidir.  Piezo cerrahisi uygulaması tek başına kemik dokusuna seçici bir işlem olduğu için uygulama esnasında şekillendirme ve kesme işlemleri kemikte yapılır. Damarlarda ve yumuşak dokuda hasar meydana gelmediği için ameliyattan sonra şişlik ve morluklar yok denecek düzeydedir. Bu sayede insanlar kısa süre içinde kendi yaşamlarına geri dönebilmektedir. Tabii ki iyileşme sürecinde kesinlikle uzman doktorun söylediklerinin dışına çıkmamak da gerekir.

Günümüzün gelişen teknolojisinin desteği geliştirilen yöntemlerin tamamı hastaların konforlarını arttırmaktadır.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle