"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Kalça Büyütme Operasyonu Nasıl Yapılır? Aşamaları ve Şartları Nelerdir?

Günümüzde en popüler estetik operasyonlardan biri de popo büyütme operasyonları. Peki bu ameliyat nasıl yapılır? Aşamaları nelerdir? İşte birçok kadının tercih ettiği bu operasyonun detayları.

Popo büyütme ameliyatı

Günümüzde ilerleyen tıp teknolojisi kendini en çok estetik cerrahi alanında göstermektedir. Estetik cerrahi günümüzde birçok kişinin hayalindeki vücuda kavuşmasını sağlar. Bu yöntemlerden en çok başvurulanlarından bir tanesi ise kalça büyütme ameliyatı. Bu işlem iki şekilde yapılmaktadır. Bazı hastalarda vücuttaki başka bölgelerdeki yağların alınarak kalçaya uygulanması ile yapılır. Bazı hastalarda ise silikon desteği ile yapılır. Bu işlemin işinin ehli hekimlerce ve güvenilir klinik veya hastanelerde yapılması çok önemlidir.

Şekilsiz ve küçük kalçalar vücut proporsiyonunu da kötü gösterir. Bu nedenle günümüzde popo estetiği için kliniklere ve hastanelere başvuranların sayısı gittikçe artmıştır.

Hastanın kalça yapısı incelendikten sonra hangi yolla kalça büyütme işleminin yapılacağına hasta ile birlikte karar verilir. Hastanın tercihi de göz önünde bulundurularak en uygun yöntem belirlenir. Daha sonra hekim tarafından gerekli tetkikler yapılır ve hasta operasyona hazırlanır. Kalçaya takılacak silikonlar doktorunuz tarafından önceden şekillendirilmelidir. Burada hekiminizin sanatsal yeteneklerine de iş düşmektedir.

Ameliyat Öncesi Hazırlık

Öncelikle bilinmelidir ki bu operasyon birçok hekim tarafından uygulansa da her hekim bu işlemi sıklıkla yapamaz. Bu nedenle bu işlemi yaptıracak olanlara tavsiyemiz iyi bir araştırma sonucunda en iyi hekimi seçip işlemi ona yaptırmalarıdır. Çünkü operasyon mahir bir hekim tarafından yapılmadığında istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir ve hasta memnun olmayabilir. İşleme karar vermek bazı hastalar için oldukça zor olabilir. Bu nedenle iyi bir hekim tercihi kafanızdaki soru işaretlerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu estetik sorunun sebebi kaba et olarak tabir edilen kısımdaki kasların yeterince gelişmemesidir.

Her hastada tedavi yöntemi aynı değildir bu sebeple önce detaylı bir muayene yapılır ve sorun tespit edilir. Daha sonra yağ dokusu eklenerek mi yoksa silikon desteği ile mi işlemin yapılacağına karar verilir.

Hastaya detaylı muayene yapıldıktan sonra hastanın da fikri alınarak uygulanacak yöntem kesinleştirilir. Kalça büyütmek için uygulanacak yöntem belirlendikten sonra hastaya gerekli tetkikler yapılır ve ameliyat aşamasına geçilir. Bu işlem genel anestezi altında yapılır bu nedenle hastanın 6 saat önce yeme içmeyi bırakması gerekir. 

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Popo ameliyatlari sonrası iyileşme süreci genelde 1 aydır. Bu süre içerisinde spor aktivitelerine ara verilmelidir. İşlem sonrası yine 1 ay kadar korse giyilmelidir. İşlem sonrası iki gün duş alınması sakıncalıdır. Operasyon sonrası bu bölge tramvaya sebep olabilecek dış etkilerden korunmalıdır.

Kalça büyütme operasyonunda Brezilya kalçası tekniği

Brezilya Kalça Estetiği (Brazilian Butt Lift) olarak bilinen kalça estetiği yöntemi en çok kullanılan ve en sağlıklı yöntemlerden biridir. Bu işlemde liposuction yöntemi ile bel çevresindeki yağlar alınır ve uygun tekniklerle kalçaya enjekte edilir. Popo büyütmek için en uygun yöntemlerden biri budur. Böylece hem dolgun ve büyük bir kalçaya sahip olursunuz hem de fazla yağlarınızdan kurtularan ince bir bele sahip olursunuz. Bu ameliyatı geçiren hastalar oldukça memnundur. Enjekte edilen yağların bir kısmı erise de 1 yıl içinde yüzde 60`ı vücutta kalır.  

Ameliyatsız Kalça Büyütme

Yine liposuction yöntemiyle vücuttan alınan yağ dokularının popoya enjekte edilmesiyle ameliyatsız popo büyütme mümkündür. Aquafilling dolgu yöntemiyle de yapılabilen işlemin silikon ile yapılan işleme göre birçok avantajı vardır.En önemlisi de işlem sonrası iz kalmaz. Doğal bir kıvama sahip olması doğal bir görünüm sağlar. Bu yöntem son yıllarda oldukça tercih edilmektedir.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle