"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Popo Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır, Aşamaları Nelerdir?

Kalça dikleştirme ameliyatı bir popo estetik ameliyatıdır ve günümüzde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Daha çok estetik kaygı yaşayan kadınların tercih ettiği bu estetik ameliyat 1-2 saat içerisinde tamamlanır ve hasta gündelik yaşamına devam eder.

Popo Dikleştirme Ameliyatı

Kadın ve erkekler için ön plana çıkarılan kalçalarda kimi zaman kalça dikleştirme ameliyatı tercih edilmektedir. Kadınlar tarafından tercih edilen bu ameliyat ile vücudun dik pozisyonu sağlanabilmektedir. Genetik anlamda düzleşme ya da yağ birikimiyle karşı karşıya kalındığında bu uygulamanın başarılı bir şekilde gerçekleştirilebileceğini unutmayın. Ayrıca dar ya da sıkı duran kalçalarla ilgili de popo dikleştirme ameliyatı tercih edilmektedir. Bu anlamda ırksal genetikten etkilenebilen kalçalarda yapılacak bir estetik işlemiyle hem büyültme, hem küçültme hem de dikleştirme işlemleri yapılabilir. Yapacağınız araştırmalardan sonra en kaliteli kalça dikleştirme ameliyatını gerçekleştiren uzmanlara ulaşabilir ve detaylı bilgiler aldıktan sonra ameliyat uygulamasına girebilirsiniz.

Kalça Dikleştirme Ameliyatına Kimler Uygundur?

Kalça dikleştirme ameliyatına uygun olan adaylar genellikle vücut oranlarından şikâyetçi olan kadınlardır. Ancak öncelikle bir cerraha başvurmanızda fayda var. Popo bölgesi üzerinde yapılacak incelemelerden sonra ve ayrıca genel sağlık durumunuzun elvermesi halinde bu ameliyat başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Popo büyütme ameliyatında yapılacak işlemler ise sırasıyla şu şekilde sıralanabilir;

  • Popo dikleştirme için yağ transferleri ve silikon popo protezlerinin kullanılması
  • Popo germe işlemi
  • Yeni poponun dizayn edilmesi
  • Popo dikleştirmek için kullanılacak askı yöntemleri
  • Talebe göre poponun küçültülmesi
  • Popo kaldırma işlemi
  • Kombine uygulamalar
  • Popo gamzesi oluşturma
  • Popodaki genel şekil bozukluklarının giderilmesi

Kalça Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel olarak kalça estetiği ameliyatları hastane ortamında gerçekleştirilmektedir. En fazla 2 saat sürebilecek olan bu uygulamadan sonra hasta ilk günlerde yüz üstü ve yan yatmalıdır. 3.günün ardından sırt üstü yatılabilmektedir. Ayrıca 1 hafta içerisinde gündelik yaşama tekrar dönülebilmektedir. Ameliyat izi ile ilgili olarak bu izlerin katlantı izi içinde kaldığından dolayı görünmediğini de belirtebiliriz. Hastalara 2 ya da 3 hafta korse kullanımı önerilmektedir.

Uygulanan bir diğer estetik yöntemi alt ve dış yan bölgelere uygulanan lazer yöntemidir. Buradaki fazla yağ dokuları alındıktan sonra kalça dikleştirme hedeflenmektedir. Kalçanın ayrıca üst ve orta bölgelerine enjeksiyon yapılır ve dışa çıkıklık sağlanabilir. Yağ enjeksiyonu ve lazer ile aynı anda bölgedeki selüloit oluşumunu engellemek de mümkündür. Lazer işlemi ile cilt aşağı çekilirken aynı zamanda sıkılaşma sağlanır ve yağlar da ciddi oranda azaltılmaktadır.

Popo germe ameliyatında da aynı şekilde yağ dokusu çıkarılarak bölgedeki fazla yağ azaltılabilir. Ayrıca kesi izi popo altında kaldığı için görünmez. Bu izler zamanla belirsiz bir çizgi halini alacağı için hastaları herhangi bir şekilde rahatsız etmemektedir. Bu ameliyat sayesinde de aşağı doğru sarkan popo daha kalkık ve çıkık bir görünüm kazanabilmektedir.

Sıkı bir kalçaya sahip olmak için uygulana yağ enjeksiyonunda bir takım yenilikler de sunulmaktadır. Daha önceki zamanlara oranlar yağ enjeksiyonunun avantajlarının arttığını belirten uzmanlar ayrıca bu yağ dokusunun vücutta kalıcı olduğunu da belirtmektedir. Basenlerden alınan bu yağlar, poponun üst kısımlarına eklenmektedir. Silikonla uygulanan kalça dikleştirme ameliyatlarında ise kalçanın üzerine oturulmasıyla silikonlar yer değiştirmekteydi. Ancak gelişen uygulamalar sayesinde artık jel şeklindeki silikonlar kullanılmaya başlandı. Bu sayede hareket halinde ya da oturmanız durumunda herhangi bir sorun yaşanmaz.

Popo estetiği tüm bu nedenlerden dolayı sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Kalça bölgesinden yağ alınarak uygulanan dikleştirme uygulaması da başarılı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Ameliyattan sonra doktorunuzun tavsiyelerine göre hareket ederek iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Genel anestezi altında yapılan bu uygulamada kimi zaman 4 saatlik bir işlemin ardından 1 gece hastanede kalınmak suretiyle işlemler tamamlanmış olur. Cerrahlara göre farklı tekniklerin kullanıldığı bu ameliyatların tamamı başarıyla sonuçlanmaktadır.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle