"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Popo Kaldırma Ameliyatı İşlemleri Hangi Aşamalar Dâhilinde Yapılır?

Popo kaldırma estetiği kilo kaybının fazla olmasından sonra kişilerde eski formunu kaybeden gevşek yağ ve deri dokusunun özel cerrahi işlemler ile alınmasıdır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo kaldırma ameliyatı estetiği kilo kaybının fazla olmasından sonra eski formunu kaybeden gevşek yağ ve deri dokusunun özel cerrahi işlemler ile alınmasıdır. Popo bölgesinde var olan yağ ile sarkan doku alımı yapıldıktan sonra geriye kalmış olan dokularda gerilme işlemleri yapılarak farklı bir kalça kısmına estetik şekilde form kazandırılır. Popo bölgesine deride bulunan sarkmalara genelde bacak ve uyluk sarkması da eşlik eder. Bu tarz sorunlarda popo kaldırıcı ameliyatı ile birlikte uyluk germe ameliyatı da yapılır. Bu sorun insanların günlük yaşamını, iş yaşamını ve psikolojileri olumsuz şekilde etkiler. Bu sorundan kaynaklı olarak sarkmış olan deri ve fazla yağ dokuların alımı yapıldıktan sonra kalça kemiğinin üst kısmından açılacak olan kesi dikilir ve ameliyat bitirilir. Uyluk germe ameliyatı ile popo kaldırma ameliyatı bir arada yapılacaksa kasık bölgesinde de dikişler bulunur. Bu sorun insanların psikolojik anlamda etkilenmesini ve günlük yaşamda huzursuz olmasını sağlar. Uygulama sayesinde olumsuz olan bu görünüşten kurtulmak mümkündür. Popo kaslarını kuvvetlendiren egzersizler ve sporlar ameliyat sonrasında yapılır. Bu sayede mevcut olan görüntü güçlenir ve daha sıkı bir yapıya sahip olunur.

Popo Kaldırıcı İşlem

Popo kaldırma operasyonu genel anestezi altında ve hastanede yapılması gereken bir uygulamadır. Yapılacak olan operasyon 1 ila 2 saat boyunca sürer. Ameliyatın bitmesinden sonraki süreçte hasta ilk birkaç gün boyunca yan ya da yüzüstü yatmalıdır. 3 günün sonunda sırt üstü yatmaya başlayabilir.  Kalça kaldırma estetiği sayesinde hastalar hemen hemen 10 gün sonra eski tempolarını yavaş yavaş dönebilirler. İz tam olarak poponun katlandı kısmında kaldığı için görünmemektedir. 3 hafta boyunca korse kullanımı yapılır. Kalça kaldırma için kullanılan diğer bir uygulamada alt bölgelere ve dış yan bölgelere lazer liposuction yapılarak bu bölgede bulunan fazla yağ dokusunun alınmasıdır. Lazer liposuction ile poponun dikleştirilmesi hedeftir. Poponun orta ve üst bölgesine yağ enjeksiyonu yapılır. Bu şekilde bölgeye dolgunluk verilirken dış kısma doğru da çıkıklık sağlanır. Bu uygulama da yağ enjeksiyonu yapılırken bölgedeki selülitlerin ve düzensizliklerinde azalmasını sağlar. Yağ enjeksiyonu uygulaması ile aşırı düzeyde çukurlaşan alanlar düzeltilir. Yağ fazlalıkları alınır ve cildin sıkılaşması sağlanır. Kalça kaldırma ile alakalı yapılacak olan işlemlerde daha çıkık, daha yüksek ve estetik bir görünüm kazanılır.

Kalça Estetiği Ameliyatı Sonrası

 • Kalça estetiği sonrası iz belli belirsiz şekilde kalır.
 • Kalça estetiği sonrasında özel üretim olan korse kullanılır. Şişlik, ödem ve morlukların azalmasını sağlayacak olan korse hemen hemen 4 hafta kullanılır.
 • Popo estetiği sonrasında iyileşme dönemi içinde ilk birkaç gün boyunca sızlama ve ağrılar meydana gelir. Bunların geçmesi için ağız yolu ile alınan ağrı kesici ilaçlar verilecektir.
 • Kalça estetiği sonrasında ilk dönemlerde oturma ile alakalı sorunlar yaşanabilir.
 • Morluk, şişlik ve ödem beklenen durumlardır. Gün geçtikçe azalır ve 1 ayın sonunda tamamen yok olur.
 • Ağır egzersizler ve spor faaliyetleri uzun dönem yapılmaz. Spor faaliyetleri için uzman hekimden onay almak gerekir.
 • Popo estetiği uygulamasında kendinden eriyen dikişler kullanılır. Bunun içinde dikiş alma sıkıntısı yaşanmaz.
 • İşlemlerden 3 gün sonra banyo yapmaya başlayabilirsiniz.
 • İşlemlerden 5 gün sonra hasta işinin başına geri dönebilir.
 • Ameliyattan sonraki süreçte 4 hafta boyunca takılacak olan korse sadece ama sadece banyo yaparken çıkartılmalıdır.
 • Yapılan uygulama sonrasında ilk hafta, 1. ay sonu ve 6. ay sonu kontroller yapılır.

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle