"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Kalça Dikleştirme ve Sıkılaştırma İçin Hangi Ameliyat Teknikleri Kullanılır?

Kalça dikleştirmek ve sıkılaştırmak için belli başlı teknikler kullanılmaktadır. Bu tekniklerin seçimi uzman tarafından hasta muayene edildikten sonra seçilmektedir.

Popo Sıkılaştırma ve Kaldırma İçin Uygun Estetik Ameliyatları

 Popo sıkılaştırma ve kaldırma estetiği için yapılacak olan ameliyatlarda belli başlı teknikler kullanılır. Bu tekniklerin içinde;

Dikiş ile popo kaldırma; dikiş ile popo sıkışlaştırma ve kaldırma ameliyatlarında ödemin etkisi ile bölgede belli düzeyde belirginleşme meydana gelir. 3 ay gibi kısa bir süre içinde bu etki genelde ortadan kalkar. Dikiş ile yapılan uygulamalar diğer yöntemlere göre daha az tercih edilir. İşlemlerin tamamı kesinlikle uzman tarafından yapılmalıdır.

Silikon protezi ile sıkılaştırma ve kaldırma; poponun iki yarsının birleşmiş olduğu bölgeden cerrahi şekilde kesi işlemleri yapılır. Popo kası fasyasının tam olarak alt kısmından iki popo yarısında cep oluşturulmaktadır. Açılan bu ceplerin iç kısmına silikon protezlerin yerleştirilmesi yapılır. Kullanımı yapılacak olan özel üretim silikon protez yapılar meme silikonu protezlerine göre daha sert bir yapıya sahiptir. İşlemler genel anestezi altında yapılır. Ameliyattan sonraki süreçte oturma ile kalkma işlemlerinde sıkıntılar yaşanabilir. Bu uygulama yapılan kesi bölgelerinde enfeksiyon riski diğer uygulamalara göre daha fazladır. Bundan kaynaklı olarak popo sıkılaştırma ve kaldırma ameliyatı sonrasında hijyen oldukça önemlidir. Hijyen sağlandığı sürece enfeksiyon meydana gelmez. Ayrıca bu uygulama sonrasında antibiyotik kullanımı yapılır. Uygulama genel anestezi altında hemen hemen 3 saat sürer. Yaklaşık olarak 1 hafta sonra hastalar işe ve sosyal yalama yavaş yavaş dönebilir.

Yağ enjeksiyonu ile popo kaldırma; bu uygulama insanlar tarafından sık şekilde tercih edilir. Uygulama doğal bir görünüm kazanmak adına daha başarılı sonuçların elde edilmesini sağlar. Uygulama sonrasında bazı hastalar yağ dokusunun belli bir kısmı kaybedebilir. Yalnız rezerv mevcutsa uygulama tekrarlanabilir. Özellikle bu uygulama konusunda yapılan araştırmalar sonucu kullanılan tekniklerde yağ hücrelerinin kalıcı şekilde kalma olasılığı arttırılmıştır.  Kalça kaldırma işlemleri genel anestezi altında yapılır ve hemen hemen 1,5 saat kadar sürer. Uygulamadan sonra özel bir korse giyilir ve 2 hafta boyunca kullanılır.

Operasyonu Sonrası İyileşme Dönemi ve Operasyon Şartları

Kalça kaldırma işlemlerinin yapılması için hastaların belli başlı şikâyetleri bulunmalıdır. Bu şikâyetleri çevre tarafından onaylanmalıdır. Yani çevreden de yaşanılan sorun ile alakalı eleştiriler alınmalıdır. Uygulamanın yapılması için mutlaka uzman cerrah ile görüşülmesi gerekir. Özellikle kalça kaldırma ve sıkılaştırma estetiği isteyen kişiler daha öncesinde spor, egzersiz, diyet tarzı uygulamaları yapmıştır ve sonuç alamamıştır. Bunun sonucunda kalça kaldırma işlemlerini tercih etmiştir. Operasyonun şartları arasındaki en önemli detay hastanın uzmana detaylı şekilde muayene olması ve genel sağlık açısından sorunların olmaması yer alır. Zaten uzman görüşmesinde gerekli olan tüm detaylar incelenir ve uzman uygulama için gerekli olan tekniğe karar verir. Sonrasında ameliyat günü planlanarak uygulama yapılır. Popo ameliyatından sonra dikkat edilecek belli başlı detaylar bulunur. Bu detayların içinde;

  • Ameliyatın bitmesi sonraki 1 gece boyunca hastanede kalınması gerekir.
  • Uygulamanın bitmesinden sonra mutlaka özel üretim bir korse kullanımı yapılmalıdır. Korse şişlik ile ödemin azalması amacı ile düzenli şekilde kullanılır. En başarılı sonucun alınması adına muhakkak 4 hafta boyunca kullanılmalıdır.
  • Hasta ameliyatın bitmesinden sonraki bir kaç gün hareket etme ile alakalı zorluklar yaşayabilir.
  • Operasyon sonrasında ağrı ve sızı da meydana gelmektedir. Bunun için kişilere uzman cerrah tarafından ağrıyı kesmek adına ilaç verilir.

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle