"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

PRP Saç Ekimi Tedavisi Hangi Aşamalar Doğrultusunda Yapılmaktadır?

PRP saç ekimi işlemlerinde önemli olan uygulama yapılacak olan bölge ile alakalı tedaviye geçmeden önce tahlil yapılmasıdır. Tahlil sonucuna göre uygunsa tedavi işlemleri başlar.

PRP Saç Tedavisi ve Hazırlığı

PRP insan vücudundan küçük bir düzeyde kan alımından sonra özel işlemler yardımı ile plazmasını ayrıştırma ve vücuda bunu enjeksiyon yolu ile geri verme durumudur. Elde edilecek olan plazma platelet adı verilen hücreler bakımından oldukça zengindir. İnsan vücudundaki en önemli görevi kanın pıhtılaşmasını sağlayan paletler içeriğinde bulunan etkenler sayesinde yaraların iyileşmesi konusunda önemli bir yere sahiptir. Ayrıca kozmetik anlamda cildin gençleşmesi, yara izlerinin iyileşmesi, çatlaklarından giderilmesi, ortopedi tedavisi ve saç dökülmesi konusunda doğal gençleşme sağlamaktadır. PRP tedavisinde insan vücuduna herhangi bir yabancı madde vermeden ve ilaç vermeden doğal gençleşme elde edilir.  Yapılan araştırmalar dekolte, saç, boyun ve yüz bölgelerinde uygulanabilen PRP uygulamasının özelliklerini ortaya çıkartmıştır. Bu özellikler içinde;

  • Hasta kişilere uygulaması oldukça kolaydır ve güvenilir bir yöntemdir.
  • Yapıldığı bölgede yeniden canlandırma özelliğine sahiptir ve yapıcı bir özelliği bulunur.
  • Yapımdan sonra ortaya çıkan sonuçlar uzun süre görülür.
  • Yeni kolejen bir oluşumun meydana gelmesine olanak sağlar.
  • Derilerin tüm yaşamsal işlevlerini sonuna kadar destekler.
  • Deride dolum işi yapmaz. Gençleştirme yaparak, kırışıklıkları azaltarak sorunların ortada kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Yapılan ilk uygulamadan sonra kısa süreli olarak gerileme meydana gelse de sonrasında düzelir. Bu tarz bir sorun olduğunda uzman ardışık uygulamalar yapar. Bu sayede sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak kısa sürede mümkün hale gelir.

PRP Saç Tedavisi Yöntemi Nasıl Uygulanır ve Ön Hazırlık

PRP saç tedavisi ekimi saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok kişi için umut ışığı olan bir işlemdir. Bu uygulama işleminin ana temel yapısından doku yenileme bulunur. Yapılan doku yenileme ile saç dökülmesinin önüne geçen, bunu azaltan ve zayıflamış olan saç köklerine yardımcı olacak işlemler yapılmaktadır. PRP saç ekimi tedavisi yaptıranlar ve yaptıracak olan kişiler için öncelikli olarak kan tahlili uygulaması yapılır. Yapılan kan tahlili sonrası hastanın bu işlem için uygunluğuna bakılır. Tedavisi yapılacak olan kişide alan belirlemesi yapılarak en uygun olan PRP ekimi tedavisi planlaması yapılır. Yapılacak olan saç ekimi işlemleri 30 dakika içinde tamamlanır. Zaten tedavi öncesinde uzman hekim hastasına detaylı şekilde bilgi verir. Saç sökülmesi sorunu birçok erkekte ve kadında meydana gelebilir. Özellikle erkeklerde bu sorun daha sık meydana gelir. Bu sorun için en uygun tedavi şekli PRP’dir. PRP işlemleri uzman cerrahlar tarafından yapıldığı sürece en doğru şekilde uygulanmış olacaktır. PPR saç ekimi zayıf ve yıpranmış saçların şekil almasının yanı sıra uygun fiyatları ile dikkat çeker.  Saç ekimi fiyatı yapılacak olan merkeze göre de değişmektedir.

Saç Ekimi Etkisini Ne Zaman Gösterir ve Yan Etkileri

Saç ekimi tedavisi yapıldığı zaman olumsuz bir sonucun meydana gelmesi neredeyse imkânsızdır. Belli başlı durumlardan kaynaklı olarak bazı sorunlar ortaya çıkabilir ve olumsuz sonuçlar alınabilir. Tedaviden sonra alınacak olan sonuçların olumlu olabilmesi için tedavi sürecinde izlenecek aşamaların en doğru şekilde uygulanması gerekir. Bu süreçte saç ekimin yan etkilerinin görülmesi de ortaya çıkabilir. Saç olmayan alanlara uygulanan PRP tedavisi sayesinde saç ekimi ile alakalı işlemlerin eksik ya da aksaklıkla yapılması sonucunda belli başlı yan etkiler ortaya çıkar. Yapılan uygulamalar sonucunda PRP saç tedavileri adı altında oldukça geniş kapsamlıdır. Hatta bazı kişilerde sağlık durumlarından kaynaklı olarak sonuç önceden bilinir ve uygulama yapılsa bile sonuç kesinlikle değişmez. PRP uygulaması işlemlerinde hastaların kendi kanları kullanılır. Bundan dolayı da olumsuz bir etkinin gözlemlenmesi mümkün değildir. Yine de kişilerin karşılaşabileceği en olumsuz sonuç PRP uygulamasının herhangi bir sonuç vermeyecek olmasıdır. Yani kişilerde belli başlı saç sorunlarının ortadan kaldırılması için tek seferlik uygulama yetmeyebilir. Bundan kaynaklı olarak uygulanacak olan seans sayısında artış yapılır. Ekstra seans dışında ek tedavi uygulamaları da yapılabilmektedir.

PPR Uygulamasında Desteği LED İle Vermek Gerek

PRP işlemleri lokal anestezi bir krem uygulaması, kişiden kan alımı, alınan kanın santrifüje işleminin yapılması, hasarlı olan bölgenin dezenfekte edilmesi, işlemin uygulanması ve uygulama işlemlerimin temizlenmesi şeklinde gerçekleşir. Bu işlemler 30 ila 45 dakikalık bir süre zarfında yapılmaktadır. İşlemlerin tamamen bitmesinden sonra kişilerin sosyal yaşamlarını etkileyecek ve günlük yaşamlarına devam etmelerinde sorun oluşturabilecek hiçbir sıkıntı meydana gelme. Özelliklede saçarlı olan saçlarda, ekimi sırasında cilt kalitesinin artması adına sık şekilde kullanılır. Saçarlı olan alanlarda dolaşımda sıkıntılar mevcuttur. Derinin alt tabakasında yeterli düzeyde yağ dokusu bulunma. PRP ile yapılacak olan tüm uygulamalar saç ekimi yönteminde başarının en üst düzeye çıkmasına olanak sağlar. Gelişen teknoloji sayesinde bu uygulama tek başına kullanılmaz. Bu uygulamaya destek olarak LED’ de uygulanmaktadır. LED uygulamasının en başarılı olan özelliği kişinin cildinin harekete geçmesini sağlamasıdır. Bu sayede yenilenme süreci daha kısa sürede ortaya çıkar. Uygulama yapılacak olan bölgeye göre farklı dalga boyutları ve farklı renklerdeki LED’ler kullanılır. Hücreler bu şekilde daha hızlı yenilenir ve ciltte onarıcı bir etki ortaya çıkar. LED ile PRP beraber kullanıldığında seyrek olan saç alanlarında saçlarda çoğalma meydana geldiği ve saçlardaki dökülmelerinde azaldığı ortaya çıkmıştır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle