"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

PRP ile Yüz Gençleştirme İşlemleri Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır?

girer. PRP uygulamaları da hasarlı olan hedeflenmiş dokulara kan dolaşımı yardımı ile taşınandan daha çok trombosit verme amacını sağlamaktadır. Bu sayede gerekli onarım sağlanır.

PRP ile Yüz Gençleştirme Yöntemi Nasıl Uygulanır ve Aşamaları Nelerdir?

Kan içinde pıhtılaşma sağlayan trombosit kanın temel olan hücreleri içinde yer alır. Pıhtılaşmanın yanı sıra iyileştirme ve onarım döneminde katkısı da PRP`nin belli başlı birçok tedavilerde kullanılmasına sebep olmaktadır. Hasar göre dokuların tamirini sağlamak için gerekli olan büyüme etkenlerini kendi yapısından barındırmakta olan kan bileşenleri trombositler insanların dokularında hasar meydana gelirse dokuda toplanma yaparak onarım sürecine girer. PRP uygulamaları da hasarlı olan hedeflenmiş dokulara kan dolaşımı yardımı ile taşınandan daha çok trombosit verme amacını sağlamaktadır. PRP ile elde edilecek olan trombosit yani plateletlerin genel yoğunluğu kanda bulunanın 2 ila 4 katı daha fazladır. PRP ile yüz gençleştirme tedavilerinde sonra dokularda hızlı bir şekilde iyileştirme meydana gelir. İnsanların yaşının ilerlemesi ile deride fiziksel anlamda değişimler meydana gelir. Bunlar deri üzerinde yaralanma tarzında etkiler bırakır. Bundan kaynaklı olarak da tedavi için belli başlı çözümler uygulanmaktadır.  Bu tedaviler ciltte bulunan sorunların önüne geçmek adına kullanılır. Deride bulunan hasarları onarmak adına en etkili, en doğal ve en hızlı yöntem plazma uygulamasıdır. Damarlarda bulunan onarma kuvvetini harekete geçiren yöntem PRP uygulamasıdır. PRP yüz gençleştirme tedavisinde kişilerden alınan kan özel filtreleme ve santrifürüj işlemleri ile kanın trombosit açısından zengin olan kısmında ayrıştırma yapılır. Ayrıştırılan bu kısım tedavi için ayarlanan bölgeye tekrardan enjekte edilir. Bu sayede enjeksiyon alanlarında yoğun bir biçimde büyüme faktörlerinin serbest kalması sağlanmış olur. Bu sayede yaraları bölgelerin iyileşmesi, kırışıklıkların düzelmesi, akne izlerinin ortadan kalkması ve diğer sorunların büyük ölçüde giderilmesi sağlanmış olur. PRP yüz gençleştirme işlemlerinde dolgu enjeksiyon, mezoterapi şeklinde uygulanmaktadır. Ayriyeten krem ve maske olarak da hazırlanması mümkündür. PRP yüz gençleştirme işlemleri fiyatları kişilerde bulunan sorunların büyüklüğüne göre farklılık gösterir.

PRP Hakkında Bilinmesi Gerekenler

PRP seansları ne kadar sürer, kişilerin yaşlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 40 yaş civarında olan ve sorunu az olan kişilerde tek seans etkili olabilirken çok sorunu olan kişilerde tek seans yeterli olmaz. 

Uygulama nerelerde etkilidir, dekolte, bacak içleri, eller, kollar, boyun ve yüz bölgelerde estetik hedefli lazer ile peeling uygulamalarından sonra derinin kolay ve hızlı şekilde yapılanmasının sağlanması UV ışınlarına kişilerin maruz kalmasına bağlı kırışıkların düzeltilmesinde, çöküklerde, parlaklığın kazanılmasında ve esnekliğin kazanılmasında kullanılır. Ayrıca çatlak, yara ve deri niteliğinde zarar gören, iyileşme dönemi uzun süren durumlarda gerekli kontrolün sağlanması amacı ile kullanılır. Saç dökülmesi tedavilerinde başlı başına kullanılabileceği gibi diğer uygulamalar ile beraber destek amaçlı da kullanılabilir.

Güvenli bir yöntem midir, kişilerin kendilerine ait olan kan streil ve kapalı bir kabın içinde işlenmektedir. Sonrasında ayrıştırılması yapılan trombositler açısından zenginleştirilen kanın belli bir kısmı geri verilir. PRP uygulamasında kişilerin kendi kanları kullanıldığı için dışarıdan herhangi bir mikrobun bulaşma riski bulunmaz.

Etkisi ne zaman gözlemlenir, yapılan ilk uygulamadan itibaren cilt yüzeyinde sağlıklı ve parlak bir görünüm meydana çıkmaya başlar. 3 ya da 4 uygulamadan sonra etki fazlasıyla gözlemlenir. Bu uygulamalardan sonra elde edilecek olan sonuç 12 ay sonra uygulanacak olan tekrar kürü ile var olan etkilerini sürdürmeye devam eder.

PPR ile kök hücre aynı mıdır, bu uygulamada gençleşmek adına enjekte edilecek olan trombosit açısından oldukça zengin sıvı, kesinlikle kök hücre içermez. Ancak bu sıvı kök hücrelerin aktifleşmesine olanak sağlar. Sistem sayesinde kişi vücudunda onarıcı kök hücreler ile yeniden oluşturucu etkiler sağlanmaktadır.

Her kişiye uygulanır mı, trombosit sayısında eksiklik olan ve kanser hastası olan kişilere uygulanmaz. Bunun dışındaki kişilere kolay ve hızlı şekilde uygulanır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle