"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Radyo Frekans Uygulaması Nedir, Uygulama Hangi Aşamalar Dâhilinde Yapılmaktadır?

Radyo frekans uygulaması yüz, boyun ve gıdık bölgesindeki sarkmaları, kırışıkları ortadan kaldırır. Ayrıca bu sistem ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi de yapılmaktadır.

Radyo Frekans İle Yüz Gençleştirme Tedavisi ve Aşamaları

_220x220.jpg

Radyofrekans uygulaması deri boyunca yol alabilecek olan elektromanyetik bir enerjidir. Elektromanyetik enerji aldığı yol boyunca belli bir direnç ile karşılaşır ve bu şekilde ısı üretimi yapar. Meydana gelen ısı düzeyi ise oluşan akımın miktarı, karşılaştığı direnci miktarı ile elektrotların teknik özelliğine bağlı olarak değişmektedir. İnsan dokusu da derileri dâhil olmak üzere elektrotlar açısından oldukça zengindir. Yalnız su miktarı da farklı dokulardan meydana geldiğinden dolayı direnci farklıdır. Bu dirençlerin ve elektronların etkileşimi ile tedavi uygulaması yapılır. Radyo frekans ile yüz germe, gençleştirme tedavi uygulaması deri altında bulunan yapılarda var olan su moleküllerini hayata geçirir. Bu sayede sürtünmenin etkileri ve bölgesel ısınmalar meydana gelmektedir. Bunların da etkisi ile kolajen üretimi tetiklenmektedir. Isı verilen bölgelerde kontrollü bir şekilde hasar meydana gelir ve dokuların kendilerini yenilenmesi ve onarması sağlanır. Radyo frekans ile yüz germe tedavi uygulaması güvenli ve gözle görünür derecede başarı sağlayan işlemlerden meydana gelmektedir. Uygulama alanın büyüklüğünegöreuygulaması 20 dakika ile 1 saat arasında değişmektedir.  Radyo frekans yüz gerdirme işlemlerinde amaç cildegerginlik, esneklik, sağlamlık kazandırmak ve ciltteki kolajeni arttırmaktır. Genelde 10 seanslık kür şeklinde uygulanan radyo frekans uygulamalarından sonra etkileri hemen gözlemlenmeye başlanır ve asıl sonuçları 2 ay sonra ortaya çıkar. Kişilerde herhangi bir ameliyat izi olmadan ve herhangi bir kesi yapılmadan uygulanmaktadır. Cerrahi olmayan radyo frekans ile yüz germe işlemleri ağrısız ve cerrahi değildir.   Radyo frekans yüz germe tüm yüz bölgesine bulunan kırışıklıkları, ince çizgileri, yanak bölgesindeki sorunları, gıdı sarkmalarını, boyun sorunlarını, karın ile kol sorunlarını ve bu bölgelerdeki gevşeklikleri ortadan kaldırır. Uygulamaların tamamı konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Radyofrekans yüz germe fiyatları kişilerden var olan sorunların boyutlarına ve bölgenin genişliğine göre değişkenlik göstermektedir.

Radyo Frekans Yüz Gençleştirmenin Zararları

Radyofrekans uygulaması zayıflamak adına da kullanılmaktadır. 3 tane farklı etkiyi ortaya çıkartan uygulama sayesinde deri altındaki yap dokularının da bu sistem sayesinde kırılmalar meydana gelir. Bunun dışında cildin elastik yapısını kaybettiğinde toparlamak adına da kullanılır. Ayriyeten var olan sistem dâhilinde cildin bağ dokularını yenilemek adına da kullanılmaktadır. Vücut ve yüz bakımında, bölgesel olan yağları ortandan kaldırmak ve ciltte oluşan düzensizliklerden kurtulmak için özellikle kadınlar tarafından sık şekilde tercih edilir. Zayıflamak adına kullanılacak olan bu uygulamanın var olan herhangi bir yan etkisi bulunmaz. selülit ve bölgesel anlamda zayıflama tedavisinde iki farklı sistem kullanılır. Bir tanesi soğuk bir tanesi de sıcak uygulamadır. Sıcak uygulamalarda cildin üst ve alt kısmında ısıtma yapılır. Soğuk radyo frekans uygulamasında ise cildin alt kısmı ısıtılırken cildin üst yüzeyinde soğutma işlemleri yapılır. Uygulamaların yapıldığı anda cilt bölgesinde yan etki olarak yanık oluşmaması adına cilt üstünde var olan ısının sürekli ölçülmesi gerekir. Yanık oluşma riskinden başka rayofrekansının herhangi bir zararı bulunmaz. radyofrekans sisteminde cilt altına inilme işlemleri yapılmaktadır. Cildin altına inilme işlemi yapıldığı için sistem başka dokulara ve organlara kesinlikle zarar vermez.

Selülit ve bölgesel tedavilerde uygulanan en güvenilir yöntemdir. İşlemlerin yapılmasında önemli olan alınan hizmetin en tecrübeli kişiler tarafından yapılmasıdır. Bunun için acele etmeden konusunda deneyimli bir klinik ve hekim bulunması


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle