"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatları Neden Yapılır, Yapılma Aşaması Nasıl Süre Gelir?

Revizyon burun estetiği ameliyatı yaptıracak olan kişilerin öncelikli olarak doktor seçimi konusundan detaylı bir araştırma yapması ve bu araştırma neticesinde ameliyata karar vermesi gerekir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı

Revizyon burun estetiği daha önceki burun estetiği ameliyatlarında yapılan işlemlerde veya fonksiyonel hataların düzeltilmesi sağlayacak olan uygulamalardır. Burun estetiği ameliyatı yaptıran kişilere baktığınız zaman birçok kişide mutsuzluk ve huzursuzluk görebilirsiniz. Bu tarz huzursuzluklardan ve sağlık sorunlarından kaynaklı olarak tekrardan yapılan işlemlerin bütünüdür. İlk defa yapılan burun estetiği ameliyatları iki farklı sebepten kaynaklı olarak revizyon işlemleri yapılmaktadır. Bu sebepler burun yapısının fazla bozulmasından veya çok fazla dokunulmamış olmasından kaynaklanır. Diğer problemler ile asimetriden kaynaklı ortaya çıkar. Revizyon burun estetiği ameliyatı işlemlerinde amaç yine burunun şeklinin fonksiyonun düzeltilmesi ve iyileştirilmesidir. İlk ameliyattan sonra ortaya çıkan sonucu cerrahın ya da hastanın beklentilerini karşılamaz. Bu tarz durumlarda revizyon rinoplasti işlemleri ile gerekli olan düzeltmeler yapılır. Yapılacak olan uygulamalar 15 ila 20 dakikalık lokal anestezi altında yapılan müdahaleler ile yapılabileceği gibi komplike işlemlerde yapılmaz.  Burun estetiği ameliyatları yüz bölgesinde yapılan en zorlu işlemlerden meydana gelir. Bu uygulama sisteminde incelikli bir cerrahi gerekmektedir. Burunda yapılacak olan cerrahi işlemler kötü yapılırsa fonksiyonlarında da sorunlar yaşanmaya başlar. Revizyon burun estetiği ameliyatlarında aşağıda bulunan detaylar düzeltilmektedir. Bunlar;

  • Burun ucunda meydana gelen asimetri
  • Burunda meydana gelen eğrilikler
  • Kıkırdak çıkıntıları
  • Burunun ucunda sivrilik ve asimetrilik olması
  • Aşırı düzeyde kalkık burun
  • Kemerli burun
  • Burunun deliklerindeki asimetri sorunu
  • Semer burun deformiteleri
  • Nefes alma sorunları
  • Kuş gagası deformiteleri

Revizyon Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır ve Aşamaları?

Revizyon burun ameliyatı yapılabilesi için hastanın sorunları ile alakalı olarak detaylı şekilde muayene olması gerekir. Detaylı muayenede hasta ile alakalı neler yapılacağı konusunda uzman hekim tedavi planlaması yapar. Zaten revizyon burun estetiği konusundan doktor hastasına sorunun neden olduğunu, nasıl bir çözümü olduğunu, nelere odaklanmak gerektiğini ve kişiye göre çözümler olması gerektiğini anlatmalıdır. Estetik burun ameliyatlarında burunun iç kısmındaki kıkırdak kullanımının hemen hepsi yapıldığından dolayı genelde rinoplasti ameliyatlarında kaburgadan ve kulaktan kıkırdak alma yoluna gidilmektedir. Yapılacak olan işlemler lokal ya da genel anestezi uygulaması altında yapılır. Bu tamamen kişide bulunan sorunun düzeyine ve ne yapılacağına bağlı olarak değişmektedir. Revizyon estetiklerde kesinlikle doktor seçimi konusunda dikkatli olunmalıdır. Yapılan işlemlerin tecrübeli ve konusunda usta ellerde yapılması şarttır. Bu işlemler revizyon ameliyatı olduğu için ameliyattan 1 ay önce sigara ve alkol tarzındaki kötü alışkanlıklar bırakılmalıdır. Ameliyat uzman doktor elinde kısa sürede biter. Yapılan işlemler ince ayrıntılar ile yapıldığı için kesinlikle iyileşme sürecinde büyük sorunlar yaşanmaz.

Ameliyat sonrası

Burun bölgesinin korunması ve iyileşmesi adına atel ile alçı kullanımı yapılır. Ameliyatın bitmesinden sonra yaklaşık olarak 48 saat boyunca bunların çıkarılması önerilmez. Yatma ve dinlenme esnasından baş bölgesini yukarda tutmak gerekir. Bu sayede kanama, şişme ve morarma tarzındaki sorunlar ortadan kalkar. Birkaç gün boyunca revizyondan kaynaklı olarak hafif kanama olması doğaldır.  Kanama aşırı ve şiddetli düzeyde meydana gelirse mutlaka doktor bilgilendirilmelidir. Ameliyatın bitmesinden sonra kesinlikle aerobik, halter, yüzme gibi kan basıncını yükseltecek olan sporlardan uzak kalınır. Kan basıncının bu dönem içinde yükselmesi kanamalara sebep olurken burunda zarar meydana getirir. Diş fırçalanması esnasında yumuşak uçlu diş fırçası seçilir. Ayrıca bu işlemlerde üst dudak bölgesi kesinlikle çok oynatılmaz ve zorlanmaz.  Yapılan uygulamalardan sonra birçok kişi 2 ila 3 hafta içinde normal yaşamına geri döner.

Ameliyat sonrasında iyileşme süreci kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Bazı kişiler 6 ay içinde iyileşirken bazılar 2 senede iyileşir.

Fiyatları

Burun revizyon estetiği ameliyatı fiyatları kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü insanlarda olan sorunlar ve insanların yapıları birbirinden farklıdır. Bundan kaynaklı olarak net fiyat vermek hiçbir zaman doğru olmaz. Doktor seçimleri fiyatı etkileyen önemli bir faktördür. Doktorun tecrübesi, daha önce yaptığı ameliyatlarda yakaladığı başarılar oldukça önemli olan detaylardır. Bundan dolayı da rinoplasti ameliyatı yaptıracak olan kişilerin bu konuda eğitim olan uzmanları tercih etmesi uygun olacaktır. Bu konuda eğitim alan ve başarılı olan doktor risk analizlerini ve cerrahi uygulamalarını en doğru şekilde uygulayacaktır. Ayriyeten ameliyatın gerçekleştirileceği hastanenin akreditasyonunu kontrol etmek, hastayla her türlü desteği sağlayıp sağlamayacağını kontrol etmek de gerekir. Çünkü hastaya en doğru desteği sağlayan hastanelerde uygulama yaptırma genel sağlık açısından da gereklidir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle