"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Saç Ekimi Sonrası Cinsel İlişkinin Yasak Olma Sebepleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrası cinsel ilişki hayatına bağlı olarak, hücre köklerinin hassas olması nedeni ile belirli bir süre uzak durulması gerekmektedir. İhtiyaç ve hazlar sonucu istek ve hayatın bir parçası olan cinsel ilişki bazı estetik operasyonlarında olduğu gibi sağlığınızın üreme ve hazlardan daha önemli olduğu konusunda bizleri uyarmaktadır. Bu süreçte bilinmesi gereken hususlara dikkat edilmeli ve hasta sağlığı riske atılmamalıdır. Saç ekimi sonrası cinsel ilişki neden yasak? Bunu daha detaylı al

Cinsel İlişkinin Yasak olma Sebepleri

Her estetik operasyon gibi saç ekimi operasyonunda da dikkat edilmesi ve uyulması gereken hususlar vardır. Saç ekimi estetiğinde de bu durum geçerlidir. Bazı haz ve istekler sonucunun yanı sıra üremenin de devam etmesi için gerekli olan cinsel hayatı bu süreçte belirli bir süreliğine devreden çıkarmalıyız. Nedenlerine gelecek olursak kafa dokusunda ki hücrelerin hassas olması nedeni ile hem operasyonu riske atmış olursunuz. Hem de hastaya baş ağrıları ile baş dönmeleri meydana getirilmiş olur. İlişki esnasında hormonların verdiği haz ve zevke bağlı olarak hastada kasılmalar ve gerilmeler meydana geldiği için buda kafa yapısını olumsuz etkilemektedir. İlk 2 hafta hücrelerin çok hassas olduğu bir dönem olduğu için bu dönemde hastalar ilişki süresince terledikleri için hassas olan hücrelerin işevselliği zarar görür ve operasyon tehlikeye girer. Terleme sonucu kayganlaşan kafa yapısında eğer hücreler zarar görürse tekrardan aynı kıvamı ve durumu tutturmam oldukça zordur. Bu yüzden ilişkiden en azından hücreler kök ile tamamen birleşene kadar uzak durulması hekim tavsiyeleri içindedir. Biz ilişkide kontrollü elimizde tutuyoruz diyen bazı hastalarında bu konuda tedbiri elden bırakmamalı ve ilişkinin her türlüsünden uzak  durmaları estetik saç ekimi yaptıran kişinin yararına olan bir durumdur.

Bilinmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Saç ekimi yaptıran kişiler çok fazla hatta oda sıcaklığının üstünde olan ortamlardan uzak durmalıdır. Kafa bölgesi kesinlikle terletilmemeli ve yan etki yapacak ilaçlar kullanımına dikkat edilmelidir. Bol bol serin ortamlarda olunması ile birlikte gürültülü ve kalabalık ortamlarda çok durulmamalıdır. Kafa bölgesi en hassas bölge olduğu için her türlü ufak veya fazla gürültüden rahatsız olarak beyin hormonlarını harekete geçirerek yıpranmaya sebebiyet vermektedir. Bu durumda sizin sağlığınızı riske atmaktadır. Çok fazla hareket gerektiren faaliyetlerden kaçınılmalı ve bunun yanı sıra bazı aktivasyonlara belirli bir süre ara vermeleri gerekmektedir. İşinizle de alakalı olan bu durum eğer çok stresli ve kafa ağrıtan bir işiniz var ise o dönemde ilk 2 haftanın çok önemli olduğu süreçte izne çıkılması ve yalnız kalınması iyileşme sürecine büyük hız katan faktörlerdir. Saç ekiminden sonra cinsel ilişki yine 2 hafta kesinlikle düşünülmemelidir. Saç ekimi sonrası cinsel ilişki sizi terlemeye maruz bıraktığı için hekimlerin bu konuda çok hassas olarak uyardıkları ve en çok dikkat ettikleri konudur. Ağır kaldırmamakla birlikte bu süreçte kafanın belirli bir dönem sabit tutulması uyku pozisyonuna dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır. İşlem yapılan bölgenin yastık kısmının üstünde tutularak uyku ve oturma pozisyonları alınması tavsiye edilmektedir.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle