"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Saç Mezoterapisi İşlemleri Hangi Aşamalar Dahilinde Uygulanır?

Saç dökülmesi konusunda geliştirilen uygulamalar içinde en kalıcı ve en doğru sonuçları veren saç mezoterapisi işlemleridir. Bu uygulama en başarılı sonuçların elde edilmesini sağlar.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç dökülmesi kadın ve erkek fark etmeden meydana gelen bir sorundur. Bu sorun özellikle erkeklerde daha sık şekilde gözlemlenir. Saç dökülmesi konusunda gelişen teknoloji sayesinde her geçen daha fazla uygulama geliştirilmektedir.  Bu kapsamda geliştirilen uygulamalar içinde en kalıcı ve en doğru sonuçları veren saç mezoterapisi işlemleridir. Bu uygulama sayesinde dökülme ortadan kalkar, saçlar daha sağlıklı şekilde beslenir. Uygulama bir yandan saçların dökülmesini durdururken var olan saçlarında dayanıklılığını arttırmaktadır. Saç mezoterapisi tedavisi genetik ve hormonal dökülmeler durumlarında destek tedavisi olarak da uygulanır.  İşlemlerde kullanılacak olan karışım kişilerin gereksinimleri göz önüne alınarak planlanır. Saçların gelişimleri için ihtiyaç olan eksiklerin ortadan kaldırılması doğrultusunda uygulandığında daha hacimli, dolgun ve parlak saçlara sahip olmaya olanak sağlar. Uygulamanın meydana gelebilecek olan yan etkileri oldukça azdır. Yan etkisi olsa dahi kısa süre içinde kendiliğinden ortadan kalkar. Uzun süreçli yan etki kesinlikle meydana gelmez. Kullanılacak olan ilaçların hepsi bölgesel ve küçük dozlar şeklinde uygulanır. Saç mezoterapisi yaptıranlar uygulama sonrası kısa süre içinde sonuç alır. Özellikle saç dökülme sorunu yaşayan genç kadınlarda ve erkeklerde sağlık durumu el verdiği sürece kesinlikle yaptırılmasında sıkıntı bulunmaz. Dökülme sorunları olan saçlarında seyrelmeler ve incelmeler olan kişilerde saç mezoterapisi fazlasıyla tavsiye edilir. Yapılacak tedavisi saçların zayıflanmış olan köklerini yeniler, canlandırır ve köklerin kuvvetlenmesine olanak sağlar.  Her uygulama uzman tarafından ve tecrübeli sağlık çalışanlarının desteği ile yapılmalıdır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi tedavisi yapılan klinik tedaviler arasında sık şekilde uygulanan bir işlemdir. Uygulama baş masajı uygulaması ile yapılır. Saçlı bölge ozonlanmış buhar aracılığı ile olduğundan daha fazla yumuşatılır. Bu sayede işlem için en uygun zemin hazırlanır. Ayrıca ozonlanmış buhar aracılığı ile kişilerde ağrı da meydana gelmez. Bu uygulamaya termoterapi ismi verilmektedir. Bu işlem yapılmadan önce saç mezoterapisi işlemlerinin daha ağrılı olduğu da klinik şekilde kanıtlanmıştır. Sonra yapılan olan saç ekimi için ilaçlar hazırlanır. Mineral, vitamin, minoxidil, keratolitik ajanlar, lokal anestezik ve dolaşım arttırıcı ilaçlar karışım haline getirilir. Karışım sonrası bunlar mezoterapi tabancası içine koyulacaktır. Tabanca uygulamasının her aşaması bilgisayar tarafından kontrol edilmektedir. Bilgisayar tabancanın uygulama yapacağı bölgeyi ve dozu ayarlar. Bu şekilde doz aşımının önüne geçilir ve en uygun doz aktarımı yapılır. Ayarlamaların tamamlanmasından sonra tabanca yardımı ile ilaç saçlı deriye dağıtılır. Seans olarak uygulanan bir tedavi şeklidir. Bir seans hemen hemen 40 dakika içinde tamamlanır. İlk 4 seans 7 gün içinde yapılır. Sonraki seanslar 15 günde bir şeklinde uygulanır. Geriye kalan seansların uygulaması ise aylık şekilde devam edecektir.

Saç Mezoterapisinin Etkileri Nelerdir?

Yapılan uygulamanın var olan etkileri aşağıdaki gibi sıralanabilir. Bunlar;

Saçların dökülme sorunlarını belirgin bir şekilde ortadan kaldırır; saçlara yapılan uygulamalar direkt olarak kişilerin saçlarının köklerini hedef alır. Bundan kaynaklı olarak saçların dökülmesinin durdurulması yüksek düzeyde ortadan kalkar.

Canlı ve sağlıklı saçlara sahip olmaya olanak sağlar; dökülme ile alakalı sorunlar başlamadan önce saçların parlaklığını kaybetmesi ve yıpranması sorunu ortaya çıkar. Sağlık açısından sorun olan saçlarda zaman için parlaklık ortadan kalkar. Bundan kaynaklı olarak da dökülmeler ve kırılmalar başlar. Operasyon esnasında saçların ihtiyacı olan mineral, vitamin ve daha farklı olan bileşenler saçlara enjekte edilir. Bu şekilde sağlık ve canlılık ta yeniden kazanılmış olur.

Saçlarda bulunan hücrelerin beslenmesini sağlar; dökülmeler yaşanmaya başladığında daha sağlıklı saçların çıkabilmesi için yenilenmesi ve canlanması gerekir. mezoterapi uygulaması ile canlılığını yitiren hücrelerin yeniden canlanması sağlanır. Canlanmış ve aktif bir hale gelmiş hücreler sayesinde sağlıklı tellerin oluşması da sağlanmaktadır.

Yapılan uygulamaların birçok avantajı bulunur. Bu avantajlar içinde;

  • İşlemler dökülme sorunları olan alanlara lokal anestezi işlemleri ile kolay ve hızlı şekilde uygulanır.
  • Saçlarda var olan dökülmeler kısa süre içinde durur.
  • Saçlarda ihtiyaç haline gelen mineral ve vitaminler direkt olarak saçların köklerine ve derinin alt kısmına enjekte edildiği için kısa süre içinde sonuç alınır.
  • Daha canlı, daha sağlıklı ve saha parlak saçlara sahip olma imkanı sağlar
  • Uygulama yapılacak olan seans sayısı oldukça azdır.
  • Uygulamanın ücreti merkeze göre değişse de düşük rakamlar ile karşınıza çıkar.
  • İlaçlar aktif bir şekilde tüm deri üzerine yayılır.
  • İşlemlerden sonra kısa sürede ve hızlı şekilde başarılı sonuçlar elde edilir.
  • Saçlarda bulunan hücrelerin ihtiyaçları olan bileşenler belli başlı zamanlarda direkt olarak dip kısımlara kolay şekilde enjekte edilir.
  • Uygulamanın yan etkileri olsa bile oldukça kısa süre içinde ortadan kalkar.

Fiyatları

Saç mezoterapisi fiyatları yapılacak olan alanın genişliğine,  saç ekimi merkezleri tarafından verilen hizmete, saç ekimi sonrası verdiği desteğe, uzmanın tecrübesine, kullanılan ilaçlar ve diğer maddelerin kalitesine göre değişmektedir. Bu uygulama özellikle Ankara, Bursa ve İstanbul bölgesinde daha sık yapılır. Fiyatları, kullanılan ilaçlar ve verilen hizmetler ile alakalı olarak saç ekimi merkezleri ile hastaneler bilgi vermektedir. Ayrıca muayene sonucunda fiyatları ile alakalı gerekli olan tüm bilgiler verilir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle