"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Şakak Bölgesine Saç Ekiminin Yöntemleri Uygulanışı ve Fiyatları

Genellikle erkeklerde görülen bu durum alın bölgesinde ki açıklığa bağlı olarak ekim yapılan alandır. Genetik veya sonradan olan ve ciddi rahatsızlık hissi uyandıran bu durum artık son teknolojilerle daha kolay hale gelmiştir. Her bütçeye uygun şekilde her bireyin yaptırabileceği bir işlemdir.

Şakak Bölgesinde ki Açıklığın Nedenleri

Özellikle erkelerde alın bölgesinde oluşan saç dökülmelerinin meydana geldiği yerdir. Kişinin bu bölgesi ya genetik olarak ya da sonradan saça uygun olmayan bitki özlü ilaçların kullanılması sonucu gerçekleşen bir durumdur. Erkekleri oldukça rahatsız eden şakak bölgesinde ki açıklık , kadınların bu yüzden erkekleri beğenmediklerini düşünerek psikolojik üzüntüye ve mutsuzluğa sebep olabilmektedir. Şakak bölgesinde ki açıklık genellikle ileri ki yaşlarda ortaya çıkan bir durum olsa da, bazen çok erken yaşlarda da seyreklik gösteren bir durumdur. Ailenizden gelen genetik bir durum olan bu olay sadece baba tarafından gelmemekle birlikte aynı zamanda dayı tarafından da gelen sıkça karşılaşılan genetik bir durumdur. Erkek çocuklarında bu durum genetik ise 18 yaşından itibaren belirginlik göstermeye başlar. Eğer genetik bir durum değil ise kafa yapısına ve kullanılan ilaç,şampuan gibi etkenlere bağlı olarak ise 26 yaşından sonra kişide olumsuzluk yaratmaya başlar.

Şakaklara Saç Ekimi ve Aşamaları

Doktorunuz ile bir ön görüşme sonrası işlemin uygulanacağı bölgenin analizi yapılır ve herhangi bir ilaca veya baş bölgesi ile ilgili bir şeye alerjiniz olup olmadığı tespit edilir. Daha sonrasında görsel ve plansal kararlar alınarak şakaklarda saç ekimi işlemine başlanır. Bu işlemin aslında saç ekiminden hiçbir farkı yoktur. Genellikle fue tekniği ile yapılan bu işlem ile ekilecek alan daha az olduğu için operasyon normal saç ekimine göre daha kısa sürecektir. Bu operasyonda hem greft alınan bölge hem de ekim yapılacak şakak bölgesi lokal anestezi ile uyuşturulur. Nakil yapılacak bölgeden alınan greftler şakak bölgesinde ki ekim yapılacak yere dikkatli bir şekilde yerleştirilir. İşlem kısa sürede tamamlanır ve hasta hiçbir şekilde ağrı sızı hissetmez. Sonrasında oluşacak bazı hafif ağrılara karşı ise ilaçlarla tedavi gerçekleştirilir. Operasyondan sonra yanaklarda hafif bir şişlik olacaktır. Bu gayet normal bir durumdur alın bölgesi yüz yapısı ile birlikte hareket bir kısım olduğu için normal gerilmelere bağlı olarak geçici  hafif kasıntılar ve şişmeler meydana gelecektir. Aynı gün normal hayatına dönen hastalar 1-2 hafta ev istirahati sonrasında işe rahatlıkla dönebilir. Bu dinlenme süreci saç dokularının hassas olması nedeni ile fazla hareket halinde olmadan hücrelerin sağlam kaynama yapması içindir.

Şakak bölgesine farklı saç ekme yöntemleri ve fiyatları

Her estetik operasyonda olduğu gibi bu işleminde farklı çeşitleri bulunmaktadır. Saç ekimi işleminde son yıllarda en çok ve yaygın olarak kullanılan yöntem ve teknik FUE tekniğidir. Bu sayede kişiler hem daha iyi bir saç köküne sahip oluyorlar hemde tamamen kalıcı bir ömür saçlara kavuşuyorlar. Bunun yanı sıra eskilerden gelen bir yöntem olan köklerin ameliyatlı bir şekilde tek tek koparılarak yapılma yöntemidir. Çok eski olan bu yöntem günümüzde hala devam etmekte olan bir yöntemdir. Bir diğeri ise yağ dokularının nakli ile gerçekleştirilen yöntemlerdir. Eğer şakak bölgesinde ki hücre ve deriler ölü ise bunları yerine vücudun belirli yerlerinden alınan yağ hücreleri nakil edilerek deriyi canlandırır ve ekim işlemine bu şekilde başlanır. Bu yöntemlerin genelinde de işlemin uygulanacağı bölge aynı olduğu için fiyat konusunda da insanları çok zorlamayan bütçeler ile gerçekleşen estetik operasyonlarıdır. Piyasada bu işlemler her yerde eşitlik gösterirken hastane ve hekim seçimi de büyük ölçüde fark göstermektedir. 6 yıllık tıp eğitimi alan kişiler aynı zamanda 6 yılda estetiklik eğitimi alarak bu işlemleri yapmaktadırlar. Ortalama her hekimin fiyatı da aynı olmakla birlikte 1500 tl ile 400 tl arasında bir fiyata tamamen şakaklarda ki açıklığa bağlı olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle