"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Sakaldan Saç Ekimi Yapım Aşamaları ve İyileşme Süreci

Sakallardan saç ekimi ense köklerinde ki sıkılıktan dolayı fazla alım yapılamadığı için merkezler ile tercih edilen bir yöntemdir. Çene altında ki uygun bölge belirlenerek gerçekleşen bu işlem daha gür ve belirgin saç hücrelerine büyük katkı sağlamaktadır. Seans seans ilerleyen bu durum yaptıran tüm hastalarda %95 olumlu sonuç sağlamıştır.

Sakaldan Saç Ekimi

Ense bölgesinde sıkışıklıktan dolayı o bölgeden belirli bir süre alım yapılamamaktadır. Bu nedenle bazı hastalarda çoğu bölge önceleri kapatılamıyordu. Ama son dönemlerde ve sakaldan kök nakli ile sona eren bu problem artık tüm hastaların umut kaynağı olmuştur. Sıkılaştırılmış olan arka ense bölgesinde ki hücrelerinde belirli bir süre kadar ve belirli bir miktar kadar alımı sonrası artık çareyi sakal köklerinde bulan hekimlerimiz bu uygulama sayesinde birçok hastayı yeni saç kökü ve saçları ile buluşturmaktadır. Sakal hücrelerinin diğer saç hücrelerine göre daha sıkı ve gür olduğu bilinerek bu işlemi hem hekimler hemde hastalar son yıllarda daha çok tercih etmeye başlamışlardır.

Yapım Aşamaları

Güzel bir doktor kontrolünden geçtikten sonra  nakil yapılacak bölgenin çizimi yapılır. Bu bölge genellikle çene altında olan sakalların olduğu yerdir. Anestezi ile yapılacak olan bu işlem öncesi ilaç kullanımı ve alerjik durumları iyi bir şekilde kontrol edilir. Sonrasında hücreler sakalın gereksiz olduğu yerlerden alınarak gerçekleştirir. Seans seans olan bu işlem tek seferde 4000-5000 adet hücrenin alınması ile devan eder.  3-4 seans süren bu işlem her seansta en fazla 1500 hücre alınması ile devam eder. 1 sakal teli 2 saç teline denk geldiği için ekildiği yerde sakal hücresi daha fazla avantaj sağlar. Doktor yorumları ve estetik merkezleri kontrolü dışında ilaç vb şeyler kullanılması yasaktır.

Yapılan araştırmalara göre 2016 yılından bu yana saç ekimi yaptırmak isteyen erkeklerin çoğu sakaldan saç ekimi tekniğini tercih etmektedirler.

İyileşme Süreci

İyileşme süreci kafa yapınız ve hassasiyeti ile alakalı bir durumdur. Ortalama her bireyde iyileşme sürece 1 ile 2 ay arasında ufak yaraların kapanması ile başlar net bir sonuç elde etme süresi ise 4 ile 6 ay arasında değişmektedir. Ekim sonrası hem çene altında hem de ekilen bölgede dikkat edilmesi gereken bazı durum ve hususlar vardır. Bunlara dikkat edilmeli gerekmektedir.

Saç ekimi yapılan bölge için dikkat edilmesi gereken hususlar.

  • Hücre nakli yapıldıktan sonra ilk 3 hafta kafaya herhangi bir şekilde su teması olmaması
  • Nemli ve rutübetli ortamlarda kalınmaması
  • Kafanın çok fazla terlememesi 
  • Sinir stres gibi olaylardan uzak durulması kafa derisinin gerilmemesi
  • Doktor tavsiyesi dışında herhangi krem vb ürünler kullanılmaması
  • Kafaya sert bir cisim gelmemesi

Yukarıda belirtilen durumların hepsini dikkate alarak iyileşme sürecine hız katmak tamamen sizin elinizde olan bir durumdur. Eğer aksi bir durumda bu söylenenlere uymaz iseniz yeni ekilmiş olan hücrelere zarar vermiş olursunuz ve tekrardan ekim gerekebilir. Buda ilk işlemin üzerinden belirli bir süre geçmesi ile gerçekleşen bir durumdur

Hücre alınan sakal bölgesinde dikkat edilmesi gereken hususlar.

  • Sakal ve bölgesine belirli bir süre traş bıcağı ile temas yapılmaması
  • Yüz yıkamalarında sakal bölgesine su gitmemesi ve dikkatli olunması
  • İhmal edilmeden yara olan bölgeye günlük bakım yapılması
  • Yeni sakallar çıkana kadar sakalların hiçbir şekilde kesilmemesi

Bu maddeler ise sakal köklerinin olduğu bölgede sonradan tahriş ve kanamalar meydana gelmemesi için alınan önlem ve tedbirlerdir. Sakal ile ilgili merkezler ve estetik ile ilgili merkezler bu konuda hastaları ciddi anlamda uyarmaktadırlar. Merkezler hekim kadar hastanın da işlem sonunda çok dikkatli olmaları gerektiklerini söylemektedirler. Merkezler ile hastaneler arasında ki durum hastanın hep sağlığını hemde iyileşme sürecini ciddi anlamda etkilemektedir. Merkezler hastaya daha özel teknik ve iyi sonuçlar sunmaktadırlar.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle