"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Saten Yüz Germe Uygulamaları Nelerdir, Ne İşe Yaramaktadır?

Saten yüz germe uygulamaları kişilerin boyun ve yüz bölgesine bakılara 4 haftalık süreç içinde düzenli ve aksatılmadan haftada 1 seans uygulanmaktadır.

Saten Yüz Germe Yöntemleri

Saten yüz germe uygulamaları sayesinde cilde İletilen enerjiler sayesinde insan vücudundaki kolejenin tamamı uyarılmaktadır. Yapılan saten yüz germe işlemlerinden hemen sonra ciltte canlanma dönemi başlar. İşlemlerin bitmesinden sonra uygulamayı yaptıran kişide gözle görünür ve kendinin hissedeceği şekilde canlanmalar meydana gelir.

Cilt dokusunda pürüzsüz ve kaliteli bir görüntü elde edildiği için uygulamanın ismine saten yüz germe denilir. İşlemler kişilerin boyun ve yüz bölgesine bakılara 4 haftalık süreç içinde düzenli ve aksatılmadan haftada 1 seans uygulanır. Kişilerin en üst düzeydeki kolajen uyarılması 4 hafta içinde salgılandığından dolayı haftada 1 seans ve 4 hafta uygulanır. Fazla uygulanmasının yararı olmaz.

Tedavinin bitmesinden sonra en üst düzeye ulaşan kolajen seviyeleri süreçlerini 1 sene içinde tamamlamaktadır. Belli başlı durumlarda kendini korumak adına cilt kendini koruma altına alacak ve 1 seneye yakın bu etkiyi sürdürecektir. Saten yüz germe uygulamaları 18 yaşının üzerinde cilt elastik yapısını kaybetmiş ve cilde hasarı olan her kişiye uygulanabilir. İğneden korkan, ameliyat işlemlerinden korkan ve cerrahi işlem isteyen kişiler de kolaylıkla yaptırabilir. Saten yüz germe uygulamaları bazı kişilerde yapılmaz. Bunlar;

  • Kalp pili olanlar
  • Kalp hastası olanlar
  • Kanserli olan kişiler
  • Hamile olan kişilerdir.

Yapılan araştırmalar saten yüz germe uygulamalarının belirlenmiş bir yan etkisi bulunmaz. Yüz bölgesinde hafif düzeyde sıcaklık ve kızarıklık yan etki olarak hissedilir. Uygulamayı yaptıran kişiler günlük yaşamlarına hemen devam edebilir. Uygulama sonucu kolajen düzeyine, kişinin cildine ve kişinin yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Saten yüz germe uygulamaları özellikle Amerika ve Avrupa’da ün kazanmıştır. Ayrıca uygulama belli başlı ödüllerde almıştır.

Yapılan Uygulamaları

Saten yüz germe uygulamaları tüm yüz bölgesinde ya da lokal bölgelere uygulanır. Bu uygulama morlukların tedavisinde, gözaltı torbalarında, göz kapağı sarkmalarında ve diğer işlemlerde 2015 senesinde Göz Çevresi Uygulaması adına onay almıştır. Onay alan dünya çapında tek uygulamadır. Özellik V yapılı yüzler için alt taban uygulaması yapıldığında yaptıran kişiler belirgin düzeyde çene hatlarına sahip olabilir. İşlemler tüm yüzde dekolte, boyun ve gıdı bölgesi ile kombinlenebilir. 

İşlemlerde kullanılacak olan vücut başlıkları sayesinde acısız, ağrısız ve huzursuzluk veren bir his duymadan cilt sıkılaştırılması, selülit tedavisi ve bölgesel incelmeler yapmakta mümkündür. Yapılan olan tedavilerde ultrason ve radyo frekans işlemleri eş zamanlı bir şekilde kullanılır. Diğer tedavi yöntemlerine nazaran daha etkili ve daha hızlı sonuçlar elde edilir. Tedaviler haftada 1 kez olmak üzere sadece 4 seans şeklinde yapılır. Uygulanacak tedavi cildin sıkılaştırılmasına yönelik ise kişilerin genel ihtiyaçları da göz önüne alınarak 2 seans eklemesi yapılabilir.

Bu kişiden kişiye göre değişir. Ayrıca yapılan tedavinin 2. seansından sonra gözle görülebilecek düzeyde sonuçlar elde edilir. Uygulamaların kişi vücudunda var olan dalgalı görüntüleri tamamen yok ettiği ve ödemli şekilde oluşan selülitlerin önüne tamamen geçtiği yapılan klinik çalışmalar sonucu kanıtlanmıştır. Tedavilerin selülitleri yok ettiği ile alakalı Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafında da onayı bulunur. Zaman içinde kişilerin vücudundaki sarkmaların sıkı hale gelmesi, bedensel anlamda incelmeler tarzındaki işlemlerde kısa sürede olumlu sonuçlar alınır. Zaten zaman içinde de insanların en çok tercih ettiği tedavi uygulamaları içinde yer alır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle