"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Scarlet Yüz Germe Yöntemi Uygulamalar Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilir?

Scarlet yüz germe işlemleri ile ameliyatsız işlemler yapılır. Bu işlemler sayesinde yüzde kısa sürede içinde gözle görülür şekilde iyileşmeler meydana gelir. İyileşmeler sayesinde gençleşilir.

Scarlet Yüz Germe Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Scarlet uygulaması 0,5 ve 3,5 mm boyutunda mikro iğneler ile deri altındaki tabakayı etkileyen bioplar radyo frekans cihazıdır. Bu uygulamada 25 adet mikro iğne kullanımı desteği işe cildin altına verilecek olan ısı yardımı ile hasarlar kontrollü bir şekilde oluştur ve kollajen liflerin uyarılmasını sağlar. Kolajenler harekete geçerek incecik olan kırışıklıklarda düzelteler, gözeneklerde küçülmeler, çene ve yüz hatlarında birleşmeler sağlar. Scarlet tedavisi kapsamında 25 tane saç teli inceliğinde ve görünümünde iğne cildin altına ısı desteği ile verilir. Bu ısı ciltteki kolajen üretiminin artmasını sağlar. Böylelikle yüz bölgesinde her saha detaylı bir şekilde taranır. Uygulama gözle görünmeyecek şekilde ciltte 25 bin tane delik açar ve cildin tazelenmesini sağlar. Baş peteği tarzında olan ciltte var olan her delil ısı desteği ile küçültülür. İnce damarlar ısı ile yanar, küçülür ve insan gözü ile görünmez bir hale gelir. İşlemler sırasında kaşlarda kalkma, çene bölgesinde belirginleşme ve boyun çizgilerinde açılmalar hemen hissedilebilir. Gözle fark edilme durumu hemen hemen 21 gün sonra meydana gelir. Çünkü kolajen oluşumları bu süreçte tamamlanır.

Scarlet yüz germe ameliyatsız şekilde yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilir hale gelmiştir.

Scarlet yüz germe ameliyatsız şekilde yapılacak olan uygulama 1 aylık aralar ile 3 seans şeklinde uygulanır. İşlemlerin uygulanması ile 1 sene boyunca kişiler yüzlerinde sıkılaşmayı hissedebilir. Scarlet yüz germe ameliyatsız uygulamaları öncesinde kişinin cildine lokal anestezi içeren kremlerin uygulaması yapılır. Bundan dolayı kişiler scarlet yüz germe ameliyatsız uygulamasında minimum düzeyde ağrı hisseder. İşlem yüzün alt bölgesinden başlar, boyun, dekolte, yanaklar, çene bölgesi, alt ile üst göz kapağı derisi, alın bölgesi olmak üzere tüm bölgeleri tarar. Yüz ve alt bölgesi tedavileri yaklaşık olarak 45 dakika boyunca sürer.

Cilde Neler Yapar, Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Scarlet yüz germe işlemleri gözaltı morluklarının tedavi edilmesinde, gıdı sarkmalarında, yüz, boyun sarkmalarında ve göz kapağının düşüklüğünün giderilmesinde sık şekilde kullanılır. Ciltteki aknelerin meydana getirdiği akne sakarlarının giderilmesi içinde sık şekilde kullanılır. Ciltte ne tarz etkiler yaratır;

  • Boyun kısmının cildinde gerginlik yaratır.
  • Çene kontüründe belirginleşme meydana getirir.
  • Kırışıkların azaltılmasını sağlar.
  • Kaşların kalkmasını sağlaması
  • Ciltte parlaklık
  • Ciltte gerginlik
  • Yara izlerini ortadan kaldırır.
  • Çatlak tedavisinde kullanılır.

Scarlet uygulamasının yapılmasından sonra en etkili sonuç 21 gün ortaya çıkar. 1 ay aralıklar ile uzmanlar 3 seans uygulaması önerir. 3 seansın bitmesinde sonra işlemler 1 sene geçmesi ile tekrarlanır. Tekrarlanmasının en önemli sebebi yaşlanmanın devam etmesidir. Scaerlet yüz germe uygulamasının fiyatları uzman doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Ayrıca lüks semtlerde bu uygulama diğer semtlere göre daha pahalıya yapılır.

Radyofrekans uygulamasında ısının kullanılmasından dolayı ciltte kuruluk meydana gelir. Bundan kaynaklı olarak ilk birkaç gün boyunca nemlendirici kullanımı yapılmalıdır. Nemlendirici kullanımı konusunda uzman hekimler tavsiyede bulunur. Yapılacak olan uygulama sonrasında ciltteki gözenekler açılır. Bu süreçte kullanılan vitaminler ile antioksidan içeriği bulunan antiaging serumları ve kremler ciltten daha çok emilir. Bu emilim sayesinde uygulamanın başarısı daha çok artar. Uygulamaların tamamı kesinlikle uzman doktor ve ekibi tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde sorun kaçınılmaz bir hale gelecektir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle