"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Soğuk Lipoliz Yöntemi İle Zayıflama, İşlem Aşamaları ve Fiyatları

Soğuk lipoliz vücuda alınan inatçı yağların dondurularak atılması işlemidir. İnatçı yağlar bulundukları bölgede hareketsiz hale getirilir ve lazer ile müdahale edildikten sonra vücuttuan hızlı bir şekilde atılmaktadır. Soğuk lipoliz adana ve ataşehir de bulunan hastanelerde en çok tercih sebebi olup uzman hekimler tarafından yapılan işlemlerdir.

Soğuk Lipoliz Yöntemi

Soğuk lipoliz yöntemi son zamanlarda kadın erken fark etmeden masa başı işlerin artması ile aşırı kilo alımı sonrası meydana gelen inatçı yağları yok etmede en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu yöntem sayesinde istenmeyen inatçı yağlar dondurularak yani soğutularak vücutta ki işlevleri hareketsiz hale getirilerek vücuttan atılma yöntemidir. Soğutulup lazerler ile müdahale edilen bu yöntem günümüzde son teknoloji olarak yapılan ve en sık tercih edilen yöntemdir. Soğu lipoliz yapan hastaneler bu konuda oldukça iyi işler çıkararak tamamen bu konuda uzmanlaşmış hekimler ile bu işlem gerçekleşir.

Soğuk Lipoliz yöntemi vücutta ki doku ve damarlara zarar vermeden inatçı yağların en iyi şekilde vücuttan atma yöntemidir.

Uygulama ve Aşamaları

Hasta hekim kontrolünden geçerek ön görüşme ile kararlar alınır ve bu kararlara bağlı olarak hastanın alerji veya daha önce bu tür işlemler yaptırıp yaptırmadığı tespit edilir. Eğer hasta daha önce bu ve buna benzer bir işlem yaptırmış ise işlem esnasında uygulanacak sıcak ve soğuk ısı değerlerine çok dikkat edilmelidir. Hekim kararı ile işleme hijyen açısında ameliyathane ortamında hastaya lokal anestezi verilere işlem bölgesi baza alınıp ister yarı yatar ister yatar pozisyonda işleme başlanır. İlk olarak cihaz vücudun işlem yapılacağı bölgeye yerleştirilir ve el cihazı ile yağ hücrelerinin olduğu bölge 45 dereceye kadar ısıtılır. Daha sonra o ısıtılan bölge hızlı bir şekilde -10, -15 dereceye kadar düşülerek istenmeyen yağ hücreleri dondurularak işlevleri yok edilir. İşlevleri yok edildikten sonra parçalanan hücreler gücünü kaybettiği için vücuttan hızlı bir şekilde atılarak bu işlem gerçekleştirilmiş olur.

Aynı zamanda soğutma işlemi yapılırken deride daraltma meydana geldiği için zayıflama hızlı bir şekilde gerçekleşir. Eski sistemlere göre çok çok rahat ve son teknoloji ile yapılan bu işlem tamamen kolay bir şekilde 1 saat gibi bir sürede tamamlanıp hastanın yarım saatlik bir dinlenmesi üzerine sonlanan bir işlemdir.

Sonrası Süreç ve Fiyatları

Bu işlemden hemen sonra hasta aynı gün taburcu edilir ve birkaç gün istirahat ederek ani vücut değişimini gözetmesi istenir. İş hayatına ve normal hayatına hemen dönüş sağlayabilen hasta bazı durumlara dikkat etmelidir. Yağların alındığı bölge işlem sonrasında fazla zorlanmamalı ve gerilmemelidir. Çikolata vb ürünler çok fazla tüketilmemekle birlikte doğal beslenilmeli ve hasta şeker, tuz gibi gıda ürünlerinden uzak durmalıdır. Doktor kontrolü ile bir diyet listesi oluşturulmalı ve bu listeye göre düzenli olarak tahıllı gıdalar ile ilk 3 ay beslenmeye dikkat edilmelidir. Soğuk lipoliz 2015 yılından bu yana yağ aldırma konusunda en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelen bir tekniktir. Diğer hasta yorumları da bu konunun iyi olduğunu göstermektedir. Bu işlemi uygulattıran hastaların bir diğer dikkat etmeleri husus ise güneş ışınlarına maruz kalmamaları ve korunmaları gerekmektedir. Deniz, havuz gibi aktivitelerde bulunmaları durumunda o bölgeye mutlaka koruyucu kremler sürülmeli ve çok fazla yanacak şekilde güneş altında kalmamaları gerekir. Bu işlemlerin fiyatları bölgelere göre değişiklik gösterirken taban fiyat bölgesine göre 250 tl den başlayarak 2500 tl ye kadar kişi vücudu ile alakalı olarak değişim göstermektedir.

Lazer ile işlem yapılan bölgelere ilk 3 ay herhangi bir bitkisel kremler veya ilaçlar sürülmemelidir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle