"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Estetik Dikiş Nasıl Uygulanır ve Herkese Yapılma İmkanı Var mıdır?

Estetik dikiş her bireye uygulanması gereken hassas bir konudur. Çünkü hiç kimse doğal görünümünün bozulmasını istemez. Bunun içinde uzman ellerde yapılmalıdır.

Estetik Dikiş Nedir?

Estetik dikiş denilince aklınıza hemen kesik ve yara gelmesi çok normal. Burada ki farkı bilmemiz gerekirse her cerrahi işlem sonucunda dikiş atılmaktadır. Buda görüntü açısından ve vücudun yaralarının kapanmasından sonra size ve çevrenizdekilere kötü birer görünüm sağlayacaktır. İşte burada devreye estetik dikiş girmektedir. Estetik dikiş normal dikişe göre kesinlikle iz bırakmaz demek tıpta ki en saçma olaylardan birisi olabilir diyebilirim size. Estetik dikiş normal bir dikişe göre daha ince ve sık atılan bir cerrahi işlem olduğu için sizin izlerinizi en az şekilde minimize ederek çok dikkat edilmediği sürece kesinlikle görülemeyecek kadar hassas ve isminden de anlaşıldığı üzere şeffaftır ve sizin yaralarınızı en iyi şekilde gizlemektedir örneklendirmek gerekirse size normal bir cerrahi dikiş uygulaması yapıldığını düşünürseniz normal olarak 3 dikiş atıldığını düşününüz ve birde bu dikişin daha ufak parçalarla sıkı ve ince olarak 8-10 adet yapıldığını düşünürseniz eğer sanki hiç cerrahi bir işlem uygulanmamışçasına bir iz veya yara olmadığını göreceksinizdir. Bu yüzden estetik dikiş çok önemlidir.

Neden Estetik Dikiş?

Estetik dikiş her bireye uygulanması gereken hassas bir konudur. Çünkü hiç kimse doğal görünümünün bozulmasını istemez. Bundan dolayı kişinin ameliyat geçirmeden önceki hali ile dokusunun aynı kalabilmesi çok önemli bir husustur. Mutlak suretle ufak bir incelme ve deri kaybı olsa da hasta veya yakınları tarafından görüldüğünde gözle anlaşılmayacak kadar az hasar kaybı ile işlemin gerçekleştirilmesi çok önemlidir.  Bunun için doğru hekim ve hastanede işlemin yapılması gerekir. İşlem tamamlandığında ve yaralar kapandığında estetik dikiş yaptıran kişi sanki ameliyat olmamış gibi izsiz olarak bu operasyondan kurtulabilmektedir. Bu durum hastayı hem psikolojik hem de fizyolojik çok olumlu etkilemektedir. Bu yüzden kesinlikle estetik dikiş yapılmalıdır. Estetik dikiş yapılmasının bir diğer faydası ise, çok daha az doku kaybı ve buna bağlı olarak hızlı iyileşme süreçlerinin yaşanmasıdır. Böylece istenilen görünüm ve sağlık koşullarına çok hızlı ve başarılı bir şekilde geçilebilmektedir. Bu operasyonda hasta doğru bir hekim ve sağlık standartlarında işlem yapılması halinde hiçbir sorun yaşamayacaktır. Hastanın beklentileri ise, çok daha rahat bir şekilde karşılanacak hem sağlık, hem görünüm hem de psikolojik olarak istenenler gerçekleşecektir.

Herkes Estetik Uygulayabilir Mi?

Hepimizin çevresinde olduğu gibi siz veya bir yakınınız cerrahi bir olay geçirdiği zaman hemen hastaneye gidersiniz ve size orada ki ilk müdahale şu olur. Dikişiniz estetik mi olsun? Normal dikiş mi? Bunu size söyleme veya sunma hakları tabii ki yoktur çünkü siz tıp kurallarına göre en iyi sağlık hizmeti hakkına sahipsiniz. Sanki dikişlerden birisi ikinci kaliteliymiş de size paranız varsa hangisini yapabiliriz gibi soru soruluyor olması çok yanlış bir durumdur.

Gerekli sağlık koşulları yerine getirildiği sürece estetik dikiş herkese uygulanabilir. Bu yüzden dikiş yaptırmadan önce mutlaka estetik dikiş istediğinizi hekiminize belirtiniz.

Estetik Hakkında En Çok Sorulan Sorular?

Neden estetik diye soran arkadaşlarımız oluyor genellikle? Şöyle bir örnek vermek istiyorum kendilerine; iki adet pantolon var ve bunlardan birisi yırtık.

Siz hangisini giyerseniz yakışır size? Tabi ki sağlam olanı diyeceksiniz tabiki de. Bir diğer sıkça karşılaştığımız sorulardan biriside.

Nasıl güvenebilirim? Şöyle ki; her sağlıkçı estetik dikiş atabileceğini söyler ama bu işin eğitimi alan kişilerle onları hiçbir zaman karıştırmayınız. Örneklendirmem gerekirse, firmanız için bir web sitesi yaptırmak istiyorsunuz ve size bu konuda iki adet teklif geldi. Birinci teklifin sahibi bir öğrenci, ikinci teklif sahibi piyasada 10 yıllık tecrübeye sahip bu işin ehli bir kişi.

Siz olsanız hangisini seçip web sitenizi yaptırırsınız? Tabi ki 10 yıllık tecrübeye sahip kişiyi seçersiniz tereddütsüz.

Estetikçi olup olmadığını nasıl anlarız? Gelen sorularımıza ise şöyle değinmek istiyorum; Sağlık personelinin size sorduğu sorulardan ve önceki yaptığı estetik cerrahi operasyonlardan referanslar vererek sizleri rahatlatacaklardır. Aynı zamanda da estetik operasyonları sadece o eğitimi alan kişilerin bu bölümlerde görev yapabildikleri hakkında ki sağlık talimatlarını size okutturduklarında gönül rahatlığı ile güvenerek işleminizi yaptırabilirsiniz.

Her sağlık personeli sizin yaralarınızı tedavi edebilir. Ama bir konu üzerine daha uzmanlaşmış ve daha iyi eğitim alan kişiler her zaman sizin için en iyi işi yaparak sizi memnun edeceklerdir. Sağlıklı günler geçirmeniz dileği ile mutlu yarınlar sizinle olsun.

 


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle