"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Tamponsuz Burun Ameliyatı Nedir Nerelerde Yapılmalıdır ve Fiyatları Nelerdir?

Günümüzde burun estetiği operasyonlarında geçmişe göre çok fazla çözümler bulunamasa da her insanın korkulu rüyası haline gelen tampon problemi birçok hastayı korkutmaktadır. ağrısız tamponsuz burun estetiği estetik cerrahi tarafından uygun görülen yüz yapısına bağlı olarak yapılmaktadır. tamponsuz burun ameliyatları ve yapan merkezlerle birlikte her bütçeye uygun fiyatları mevcuttur.

Tamponsuz Burun Ameliyatı

Teknolojinin tam ilerlememesi nedeni ile eski dönemlerde pek mümkün olmayan tampon olmadan burun ameliyatı yeni yapay tamponlarla birlikte yapılmanın yanı sıra tamponsuzda yapılabilmektedir. Eskiden sargı bezi kullanılırak tampon yapılıp hastanun burun deliklerini tıkılarak hastaya büyük bir eziyet verirdi ve ciddi anlamda kanamalara yol açardı. Tamponsuz burun estetiğinde ki en ince detay ise doku ile kemiği ayırmalarıdır. Doku ve kemiği hasar görmeden yerine yerleştirmeleri ve doktorlar ile ekipleri bu konuda çok hassas olmalıdırlar. Ameliyat öncesinde bir ön görüşme yapılarak ameliyattan önce olan burun şeklinin fotoğrafları çekilir. Burun estetiği olan hastaların operasyonları da ameliyat öncesi hastaya gösterilir. Sonrası süreçte estetik için gerekli hazırlıklar yapılır. Burun çevresi çizilir ve yeni şekle karar verildikten sonra birkaç değişik teknik ile bu işlem gerçekleşir. İç doku ile kemiği birbirinden ayırarak gerçekleşen bu işlem hiçbir kanama ve şişme olmadan tamamlanır ve doku tekrardan yerine konulur. Zedelenmeden ve zarar görmeden yerine konulan doku tekrar kemik ve kemik yapısı ile birleşir. Estetik olan hasta ve önceden estetik olan hastalar arasında ki iyileşme süreçleri kemik yapılarına göre farklılık gösterir. Hiçbir kanama meydana gelmeden yapılan estetik operasyondur.

Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanların en çok korktuğu ve sorduğu sorulardan birisi de tamponsuz burun ameliyatı olan var mı ? Ameliyat öncesinde hastanın 1 hafta öncesinden asitli içecekleri çok tüketmemesi gerekmektedir. Eğer bir kırılma meydana gelmiş ise bu durum kesinlikle hekiminiz ile paylaşılmalıdır. Aksi takdirde ağrı ve sızılar çekebilirsiniz. Sizin yararınız için doktorunuzun verdiği testleri ve dikkat etmeniz gereken yeme içme çizelgesine estetik öncesi dikkat etmeniz sağlığınız açısından çok önemlidir. Hasta olan kişi operasyon öncesinden baş ağrısı hap ve sulu ilaçlardan uzak durmalıdır. Hasta olan kişi ne kadar sık korursa kendini o kadar iyi bir şekilde estetik sonucu alır. Ameliyat sonrasında ise hasta hiçbir ağrı, sızı ve morlukla karşılaşmaz. Bu durumları ortadan kaldıran bu estetik operasyon tamamen hasta ve yüz yapısı ile alakalı bir durum olmaktadır. Hasta ilk 1 hafta sıcak ve soğuk sudan uzak durmalıdır. Yüze herhangi bir temas olmamalıdır. Her temas kişiye olumsuz baş ağrıları ve burun bölgesinde sızlamalar meydana getirmektedir. Yağlı yiyecekler çok fazla tüketilmemeli ve güneş karşısında ortalamadan çok durulmamalıdır. Güneş kemiklere iyi gelmekle birlikte dokuları da iyice yumuşatarak sızıntılara neden olabilir.

 Ameliyatı Yapan Merkezler ve Fiyat Aralığı

Ameliyatı yapan merkezlerin başında İstanbul, Ankara ve İzmirde bulunan mamorial hastaneleri ve bunların yanı sıra Medical,Medicana gibi özel hastaneler yapmaktadır. Bu hastaneler ve illerde bu işlemler en çok tercih edilen ve en başarılı olunan hastanelerdendir. Daha önceki hastalarında memnun kalmaları ve hastanın sorunsuz,ağrısız,sızısız ve morluk olmadan hayata kısa sürede dönmesi bu hastaneleri hedef başarılar ile tercih ettirmektedir.Tamponsuz burun ameliyatı fiyatları her bireyin bütçesini zormalamadan rahatlıkla yaptırabileceği bu estetik operasyon tamamen hastanın kemik yapısı ile alakalı olmakla birlikte ortalama olarakta 1500 tl ile 3500 tl ye kadar hastane ve hekim seçimine bağlı olarak değişmektedir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle