"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Tıraşsız Saç Ekimi Operasyonları ve Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tıraşsız saç ekimi operasyonları klasik FUE yöntemiyle yapılan ancak daha meşakkatli ve özen gerektiren operasyonlardır ve bu nedenle de fiyatları klasik ekim operasyonlarına göre farklılık gösterir.

Tıraşsız Saç Ekimi Operasyonunun Uygulanışı

Traşsız saç ekimi operasyonları Hastaların operasyon öncesindeki başını kazıtma ve operasyon sonrasındaki kötü görüntülerden rahatsız olup sosyal yaşamlarında olumsuz etkilenme olasılığını ortadan kaldırdığı için yakın dönemde öncelikli tercih nedeni olmaya başlamıştır. Birkaç sene öncesine kadar ekim yaptırmak isteyen hastalar operasyon öncesinde kafalarını kazıtmak zorunda kalıyorlardı. Ancak yakın dönemde uygulanmaya başlayan ve her geçen gün daha da yaygınlaşan tıraşsız saç ekimi operasyonları sayesinde bu zorunluluk ortadan kalkmaya başlamıştır. 

Traşsız saç ekimi operasyonlarında hastalardan saç kestirmelerinin aksine saçlarını bir nebze uzatmaları istenmektedir. Bu sayede donör bölgenin ve nakil yapılan bölgenin operasyon sonrası gizlenmesi sağlanmaktadır.

Erkek tipi dökülmelerde kayıplar öncelikle körfez olarak adlandırılan ön bölümde gerçekleşir ve ön saç çizgisi kaybolmaya başlar.Daha sonra bu dökülmeler tepe bölgesine yayılarak ilerleme kaydeder. Özellikle ön bölümlerdeki dökülmelerde herhangi bir tıraşa ihtiyaç duyulmadan traşsız saç ekimi operasyonu gerçekleştirilebilir. Seyrekliklerin görüldüğü ve köklerin olduğu bölgeye rahatlıkla müdahale edilebilen durumlarda herhangi bir tıraşa gerek kalmadan FUE yöntemiyle ekim gerçekleştirilebilir. 

Tıraşsız Saç Ekimi Operasyonunun Yapım Aşamaları

Traşsız saç ekimi operasyonlarında da tıpkı klasik FUE yönteminde olduğu gibi önce sağlam köklerin alınacağı ve ekileceği bölgeler belirlenerek işlemlere başlanır. Daha sonra canlı kökler büyük bir hassasiyet ve özenle, zarar görmeden alınarak ekime hazırlanır. Hazırlanan kökler daha önceden belirlenmiş bölgeye klasik operasyonlara nazaran çok daha büyük bir hassasiyetle entegre edilir. Bu nakil işlemi sırasında ekim yapılan alanın doğal görünecek şekilde müdahale yapılması hastalar açısından büyük önem arz eder. Traşsız saç ekimi operasyonlarında sterilizasyon şartlarının sağlanması klasik tip operasyonlara göre daha zordur. Bu operasyonlarda iki seanslık bir süreç sonucunda yaklaşık dört bin adet canlı kök entegre edilebilir ve entegre edilen her bir kökten bir ile üç arası kök elde edilmesi sağlanır. Aynı zamanda operasyonda kullanılacak altın uçlu kalemler ve plastik cerrahide kullanılan iyi bir mikromotor sayesinde hem köklerin daha sağlam tutunabilmesi, hem de bu nedenle operasyonun başarı oranının artırılmasına olanak sağlanır. Tıraşsız ekim operasyonlarını yaptıranların büyük bir çoğunluğu memnun kalmakta ve tavsiye etmektedir. 

Traşsız Saç Ekimi Fiyatları

Tıraşsız ekim yapılan operasyonlar her ne kadar klasik FUE yöntemine göre uygulama biçimi olarak aynı olsa da, gerek steril ortamın sağlanması açısından, gerekse de operasyonu gerçekleştirecek hekimin göstereceği dikkat ve emek açısından daha meşakkatli operasyonlardır. Bu sebeplerden ötürü de tıraşsız ekim fiyatları klasik tıraşlı operasyonlara göre biraz daha fazladır. Klasik tip bir operasyonda ortalama fiyatların greft başına 1 dolar olarak fiyatlandırıldığı göz önünde bulundurularak tıraşsız operasyonlarda bu oran %20 ile %40 arası artış gösterebilmektedir. Bu operasyonlar daha fazla dikkat ve özen gösterilmesini gerektirdiği için zaman olarak da diğerlerine nazaran yüzde elli daha uzun sürebilirler. Konuda uzmanlaşmış kadrosu, profesyonel hekimleri ve hastaların memnuniyeti açısından Esteworld Ankara ve diğer şubeleri bu operasyonlarda öncülük eden bir marka haline gelmiştir. Operasyonların fiyatlarının belirlenmesi ve planlamaların yapılması için Estewold müşteri temsilcileri ve uzman ekipleri ücretsiz muayenelerden birebir hasta danışmanlık hizmetlerine kadar bir çok şekilde hizmet sunmaktadır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle