"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Türkan Şoray`ın Estetiksiz Hali ve Estetik Sonrası Muhteşem Değişimi

Sinemanın sultanına herkes hayrandır. Ancak herkes gibi o da estetiğin sihirli değneğinden nasibini alan ünlülerden. Türkan Şoraj estetiksiz hali ile sevenlerini şaşırtıyor. İşte ünlü sanatçının muhteşem değişimi…

Tüekan Şoray` ın Estetik Öncesi Hali

Kapkara gözleri, muhteşem gülüşü ve anlamlı bakışlarıyla Türk sinemasının sultanlık tacını kimselere kaptırmayan Türkan Şoray` ın estetiksiz hali görenlerde şok etkisi yaratıyor. Günümüzde sıradanlaşan estetik operasyonlar bir çok ünlü ismin inanılmaz değişimlere uğramasını sağlıyor. Bunlardan biri de sinemanın sultanı Turkan Soray. Özellikle burun estetiği ve dudak estetiği olan Sorayin değişimi görenleri hayran bırakıyor. Her ünlü gibi o da estetik yaptıran güzeller arasında. Günümüzde özellikle burun estetiği oldukça popüler ancak yakın geçmişe baktığımızda tıbbın henüz çağ atlamadığı zamanlarda da estetiğin özellikle ünlüler arasında oldukça popüler olduğunu görüyoruz. 

Türkan Şoray da estetik yaptıran ünlüler kervanındaymış meğer. Şoray`ın ameliyatı kaç yaşında olduğu bilinmemekle birlikte 20li yaşlarda olduğu tahmin ediliyor. Burun ameliyatı olarak kemerli burnunu düzelttiren usta sanatçının değişimi göz kamaştırıcı. 

Estetik Öncesi halinde doğal görünümüyle herkesi şaşırtan oyuncu uzun süre estetiksiz olduğunu iddia etmişti. Ancak ortaya çıkan gençlik fotoğraflarında açıkça görülüyor ki burun ve dudak estetiği olmuş kendileri. Çok da iyi olmuş. Geçirdiği operasyonla güzelliğine güzellik katmış ünlü oyuncu. Turkan sorayin estetiksiz hali ortaya çıktıktan sonra yaşadığı değişim görenleri oldukça şaşırttı.

Türkan hanım geçtiğimiz aylarda da göz çevresindeki kırışıklıklara müdahale ettirmiş. Ünlü oyuncunun doktoru estetik cerrah Fikret Çelik canlı yayında küçük bir dokunuşta bulunduğunu itiraf etti. Türkan Şoray`ın doktoru Fikret Çelik canlı yayındaki açıklamasında ”O efsane gözlerin çevresine ufak bir dokunduk. Ama bu bir ameliyat değildi.” şeklinde konuştu.

Türkan Şoray`ın Burun Sorunu ve Estetiği 

Yeşilçam`ın efsane oyuncusu da burun estetiği yaptıran ünlüler kervanında. Burnundaki kemerli görüntüyü yok ettiren güzel oyuncu çok başarılı bir operasyon geçirmiş. Geçirdiği burun estetiği sonucu neredeyse tanınmayacak kadar değiştirmiş usta oyuncuyu.

Yaptırdığı burun operasyonu günümüzde birçok hastanede yapılmaktadır. Kemerli burun operasyonu olan ünlü oyuncunun operasyonu oldukça başarılı sonuçlanmış. Peki kemerli burun operasyonu nasıl yapılır?

Kalın kemikli burun yapısına sahip kişilerde ortaya çıkabilecek olan bir sorundur kemerli burun. Kemerli burna sahip kişlerde burun ucu düşüklüğününde görülmesi olasıdır. Bu durumdan rahatsız olan kişiler basit bir operasyon ile istedikleri burna kavuşabilirler.

Günümüzde bu operasyon ilerleyen teknoloji ile oldukça kolay yapılabilmektedir. Kemik kalınlığı ve kemer kalınlığı hesaplanır ve teknik çizim yollarıyla anatomisi çıkarılır ve operasyon sonrasında nasıl görüneceği belirlenir. Kemerin ne kadar inceletileceği yüz anatomisine göre belirlenir. Bu işlemde yüzün anotomik yapısının bozulmaması çok önemlidir. Usta oyuncunun yaptırdığı operasyonun da oldukça başarılı işinin ehli bir hekim tarafından yapıldığı anlaşılıyor. 

Estetik Sonrası Değişimi

Yeşilçam`ın efsanesinin operasyon öncesi fotoğrafını görenler geçirdiği değişime inanamıyor. Oldukça başarılı bir operasyon geçiren usta oyuncu güzelliğiyle 7`den 70`e herkesi büyülüyor. Zamanına göre oldukça iyi sonuçlar elde edilmiş operasyondan geriye bu muhteşem değişim kalıyor. 

Usta oyuncu, 60`lı yıllarda geçirdiği operasyonla kemerli olan burnunu törpületme işlemi yaptırdı. Bu işlem sonrası hayatında yeni bir dönem başladı. Kariyerini de olumlu etkileyen bu değişim oldukça olumlu sonuçlar doğurdu. Yapılan küçük dokunuşalar bazen kendinizi daha iyi hissetmenizi ve özgüveninizi arttırmayı sağlar. Bu nedenle birçok kişi estetik cerrahların kapısını çalmaktadır. Günümüzde bu kişilerin sayısı oldukça artmıştır. Ancak geçmiş yıllardan beri tanıdığımız birçok ünlü isim çoktan bu zinciri oluşturmaya başlamıştı. Yeşilçam`ın efsane ismi Türkan Şoray`da bu isimlerden biri.

?

Kaç Yaşında Operasyon Geçirdi?

Tahminen 20 li yaşlarda geçirdiği operasyon sonrası güzelliğine güzellik katmış ve adeta yıldızı parlamıştır. Kariyerinin en parlak dönemleri belkide bu operasyonlardan sonra yaşadığı değişim sonucu başlamıştır. Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden biri olan Türkan Şoray, geçirdiği burun operasyonunu uzun yıllar herkesten sakladı. Ancak operasyon öncesi fotoğraflarının basına sızmasıyla estetik gerçeği ortaya çıktı. 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
Yorum ekle