"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Ultrason Yardımı İle Yüz Germe Yöntemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Ultrason ile yüz germede odaklanmış olan ses dalgaları kişinin cildinin en alt tabakasına kadar inmektedir. Bu sayede cilt yüzeyinde ve altında hem sıkılaşma hem de toparlama yapar.

Ultrasonla Yüz Germe Yöntemi Nasıl Uygulanır ve Aşamaları

Ultrason ile yüz germe işlemleri ses dalgalarının kullanıldığı, ameliyatsız, germe ve cilt toparlama işlemidir. Odaklanmış olan ses dalgaları kişinin cildinin en alt tabakasına kadar inmektedir. Bu sayede cilt yüzeyinde ve altında hem sıkılaşma hem de toparlama yapar. Cildin orta ve üst tabakalarında var olan kolajeni uyararak cildin gençleşmesine olanak sağlar.

Özellikle yüz germede kullanılan fokus ultraskin tedavisi ile çene bölgesinde bulunan gevşeklikler, sarkmalar, çene çizgileri, yanak sarkmaları, ağızın köşe kısımlarının aşağıya düşmesi, göz çevresindeki sarkmış cilt, boyun bölgesindeki sarkmış cilt ve kaşlardaki düşüklükler ortadan kaldırılır. Yüz germe için kullanılan ultraskin tedavisi ile cildin 4,55 mm altında bulunan fasya dokusuna kadar ulaşım sağlanır. Diğer tedavi uygulamaların cildin bu kadar derinine inme işlemi yapılamaz.

Fasya doku özellikle cilt germe cerrahisinde gerilmenin yapılabilmesi için müdahale edilen dokudur. Ultraskin tedavisi cildin alt tabakasına odaklanarak fasya dokuda küçültme yapan ısı alanlarının oluşmasını sağlar. Fasyada yapılan uygulamalardan kaynaklı olarak ciltte deki sarkmış dokularda toparlanma hemen gözlemlenir. Yüz germede kullanılan fokuslu ultrason ayriyeten ciltteki kollajeni arttırır. İşlemlerin bitmesinden sonra cilde bulunan toparlanma artışı devamlı olarak sağlanır ve 3 aylık sürenin sonunda en üst düzeye çıkar. Tedavi genelde 35 yaşından sonra meydana gelen sorunlar için uygulanır.

Yüz germe adına yapılacak olan tedavi tek seans olarak uygulanmaktadır. İşlemlerin süresi ise 30 ila 60 dakika arasında değişir. Tedavinin bitmesinden kişiler hemen sosyal ve iş yaşamlarına geri dönme lüksüne sahiptir.

Yüz germe işlemlerinden sonra kişilerde kızarıklık, kabuklanma ya da soyulma gibi yan etkiler meydana gelmez. Bundan dolayı da sosyal yaşam konusunda etkilenme olmaz. Hatta uygulama sonrasında kişiler hemen makyaj bile yapabilir. Tedavide cildin derin kısımlarına inildiği için sinirlerin geçtiği bölgelerde uygulama kesinlikle yapılmaz. Soyulma yapmadığından dolayı her mevsim kolaylıkla uygulanır. Uygulamanın uzman ellerde prosedürünü uygun yapılması gerekir. Aksi durumda kemik üzerindeki bölgelerde yağ erimesine sebep olur.

Sonuçları Ne Zaman Fark Edilir?

Ameliyat gerektirmeyen işlemlerin toplamından meydana geldiği için etkileri hemen gözlemlenmeye başlanır. İşlemlerin bitmesinden sonra rejenerasyon dönemi hemen başladığından dolayı gerilmenin etkileri hafif hafif hissedilir. İşlemlerden sonra geçen her gün içinde gerilme ve cilt yüzeyindeki değişimler daha çok kendini belli eder. 3 aylık sürenin geçmesinden sonra kişilerin ve uzmanın istediği sonuçlar tam anlamı ile far edilebilir bir hale gelir. Cildin tipide göz önüne alınarak kesin sonucun alınması 6 ayı bulabilir. Bu kişiden kişiye göre değişir. Yüz germe tedavisi işlemleri hemen etkisini gösterdiğinden dolayı uzun süre boyunda yüz bölgesinde kalır. 2 sene boyunca ciltteki etkisini görmek mümkündür. İşlemlerin bitmesinden sonra aşağıda bulunan detaylara dikkat etmek gerekir;

  • Fokuslu ultrason cerrahi uygulama yapılmadan yüzde germe işlemi sağladığı için cilt yüzeyinde hafif düzeyde pembelikler meydana getirebilir. Bu pembelikler ciltte iz bırakan ya da korkulacak bir durum ortaya çıkartmaz. İşlemlerin bitmesinden sonra yüz bölgesine sakinleştirici kremlerin sürülmesi gerekir.
  • Yüzde ödemin önüne geçmek adına kişilerin birkaç gün boyunca baş kısımlarını yukarıda tutması gerekir.
  • İyileşme dönemi içinde ciltte hassasiyet meydana gelir. Bunun için dikkatli olunmalıdır.
  • Sauna, hamam, sıcak su ile duştan iyileşme dönemi bitesiye kadar uzak kalınmalıdır.
  • Tedavinin bitmesinden sonra uzmanın tavsiyesi ile nemlendirici ve güneş koruyucu kremlerin kullanılması gerekir.

Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle