"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Üst Göz Kapağı Ameliyatının Yapılışı, Aşamaları ve Verdiği Sonuçlar

Üst göz kapağı estetiği ameliyatı vücudun bir bütün olarak düşünüldüğü takdirde yaşlanmalara ve yıpranmalara bağlı olarak gerçekleşen bir operasyondur. Günümüzde bu operasyonlar son teknoloji cihazlar ile yapılmakta ve genel ameliyatlarda başarılar elde edilmektedir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı

Üst göz kapağı düşüklüğü ameliyatları genellikle yüz kısmını bir bütün olarak düşündüğümüz zaman cildin yıpranmaları ve yaşlanmalar sonucu oluşan bir estetik bozukluktur. Üst kapak düşüklüğü estetiği insanların 30`lu yaşlardan sonra vücudun da deri kaybı ve deri yıpranmalarına bağlı olarak üst kapakta sarkma ve göz önünü kapamaya neden olmaktadır. Orta yaşlı ve 30 lu yaşların başlarından itibaren her insan da görülen bir durum artık eskisi kadar zor bir cerrahi estetik operasyonu değildir. Hem kadınların hemde erkeklerin özellikle dikkat ettiği ve hassas olduğu bu durum artık tüm dünya da olduğu gibi bizim ülkemizde büyük başarılar elde edilerek gerçekleştirilen bir operasyondur. Bu ameliyatların fiyatı da oldukça düşük ve bazı durumlarda da sigorta bir çoğunu karşılamaktadır. 

Tüm göz hastalıkları için Türkiye`nin belirli başlı yerlerinde yerleşkeler oluşturarak git gide büyüyen ve ilerleyen sadece tüm göz hastalıklarını gerçekleştiren BİRİNCİ GÖZ hastaneleri mevcuttur.

Bu durum 50`li yaşlara gelindiği zaman daha çok fark edilen ve hastayı da moral olarak üzen bir durum haline gelmektedir. Doğru hekim ve doğru hastane seçimi yaparak bu cerrahi kapak düşüklüğü estetik operasyonunu rahatlıkla halledebilirsiniz. Alt kapak düşüklüğü ile de alakalı olan bu durum her ikisinde de geç kalınmadan hekim desteğine başvurulması gerektiği konusunda büyük önem taşımaktadır.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı ve Aşamaları

Ameliyattan önce hastanın ağrı kesici ilaçlar ve bazı bitki çaylarına bir müddet ara vermesi sonucu alın ve kaş ölçüleri alınır. Sadece üst kapak düşüklüğü ameliyatı yapılacağı için bu işlem local anestezi ile gerçekleşir ve toplamda 1 saati geçmez. Hastaya anestezi verilmeden önce hasta yatar pozisyonda iken hastanın ölçüleri kendi bilgisi doğrultusunda alınarak karar verilir. Daha sonra hastaya anestezi verildikten sonra alın ve kaş bölgesinde ki düşüklüğü nedeni olan fazla yağ ve kaslar çıkartılır. Yağlar alındıktan sonra göz torbalarında şişlik var ise torbacıklar da kapak çizgisiyle aynı hizaya getirilene kadar indirilir. Ameliyat esnasın da hastanın ameliyattan önce ki durum kayıt altına alınır ve işlem kayıtlı bir şekilde ilerler. Daha sonra hasta taburcu edildikten sonra hastaya ameliyat esnasında ki kaydın bir cd kopyası verilerek izlenmesi ve arada ki farkı kendisinin görmesi istenir. Hastanın sonucu cd üzerinden hemen görebilir ama ameliyat sonrasında bu durum tam belirginlik sağlayamayabilir. O yüzden hastanın gözleri kapalı olacağı için 1 hafta kadar beklemesi ve o süre sonunda gözünde ki bandajı çıkarıldığı takdirde sonucu  kendisi görerek arada ki farkı anlayacaktır.

Üst Göz Kapağı Ameliyatının Amaçları Nelerdir

Bu ameliyatlar genellikle hastanın ileri dönemlerde şaşı, renk körü, görme bulanıklığı gibi hastalıkların önüne geçmek için yapılan cerrahi bir estetiksel operasyondur. Orta yaşlarda başlayan ve orta yaşın üstünde olan kişilerde daha sık görülerek hekime geç başvurulduğu takdirde gözlerin eski gücünü kaybetmesinin yanı sıra körlük başlangıcına da sebebiyet vermesini önlemek için yapılan ameliyatlardır. Ameliyatın iki amacı bulunmaktadır. Birinci daha iyi bir göz sağlığı, ikincisi ise yüze ve göz güzel görünüm kazandırmaktır. Üst göz kapağının daha seyrek ve bol olmasının bir nedeni de alt göz kapağının da sarkması ve yıpranması sonucu yapılan bir işlemdir. Bu durum bazen kişilerde sonradan görülen bir vakıa olmamakla birlikte bazı bireylerde aileden ve doğuştan gelen bir durumdur. O yüzden her hastanın yüz yapısı ve genleriyle alakalı olan bu durum bazı hastalarda erken belirti gösterirken. Bazı hastalar da ise geç belirti göstererek tedavi sürecini zora sokmaktadır. Bunu için göz hekimleri 15 yaşına gelen her bireyin göz kontrolünden geçmesini önermekte ve tavsiye etmektedir.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle