"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Tıraşa Gerek Kalmadan Yapılan Uzun Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tıraş gereksinimi olmadan yapılan uzun saç ekimi operasyonları sayesinde bölgesel tıraşlı saçlarla gezmek durumunda kalmadan ve günlük yaşantımızdan geri kalmadan saç ektirmek mümkündür.

Tıraşsız Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Klasik saç ekimi operasyonlarında hastaların saçları tamamen ya da kısmi olarak tıraş edilmek zorundaydı ve bu durum hastaları ciddi anlamda rahatsız etmekteydi. Ancak yakın geçmişte uygulanmaya başlayan tıraşsız ekim tekniği ile bu sorunun ortadan kalkmasına olanak sağlanmıştır. Erkek tipi dökülmelerde uygulanan bu yöntem yakın zamanda büyük oranda ilgi görmeye ve hastaların öncelikli tercih sebebi olmaya başlamıştır.

Tıraşsız saç ekimi operasyonlarının klasik FUE saç ekimi operasyonlarından uygulama şekli olarak bir farkı olmamakla beraber, dış görünüş olarak normal saçtan farksız bir görüntü sergilemesi hastalar için ilk tercih sebebi olmaktadır.

Tıraşsız ekim operasyonlarını kimlerin yaptırabileceği uygulamanın yapılacağı bölgeyle birebir bağlantılı olmakla beraber, yine de kimlerin yaptırabileceğine profesyonel ve tecrübeli uzmanlar karar verebilmektedir. Genellikle avuç içi büyüklüğündeki pasif bölgelere uygulanan bu yöntem, hastaların tercihleri ve hekimlerin belirleyeceği imkanlar dahilinde birçok bölgeye etkili şekilde uygulanabilmektedir.

Tıraşsız Saç Ekimi Operasyonunun Uygulanışı

Tıraşsız ekim operasyonları uygulanış şekli olarak klasik FUE yönteminden farksızdır ve erkek tipi dökülmeye sahip birçok hastada uygulanabilmektedir. Bu yöntemde öncelikle hastalardan operasyon öncesi dönemde saç kesimi istenmesinin aksine saçlarını biraz uzatmaları istenir. Bu şekilde oluşumun olmadığı bölgeye ekilmek üzere köklerin alınacağı donör bölgenin saklanması sağlanır. Bundan sonraki süreçte belirlenen bölgedeki en verimli kökler alınarak ekime hazır hale getirilir. Bu ikinci aşamada sadece iki seansta 4000 civarı canlı kök ekilebilir ve ekilen her bir kökten 1 ile 3 arası kök oluşumu sağlanması mümkündür. Bu operasyonda kullanılan altın iğneli kalemler ve mikromotor gibi cihazlar sayesinde köklerinin tutunma oranı ve dolayısıyla operasyonun başarı oranı da kayda değer oranda artırılabilmektedir. Operasyonun başarısı ve verimliliği konusunda uygulamayı yapacak hekimlerin tecrübeli ve özenli olmaları da çok büyük bir etkendir.

Tıraşsız Saç Ekimi Operasyonunun Avantajları

Uzun saç ekiminin en büyük avantajları; Ekim sonrasındaki saçın yoğunluğu, hastaların iş ve sosyal yaşamlarının olumsuz etkiye uğramaması ve ekim sonuçlarının operasyon sonrasında hemen görülür olmasıdır. Tahmin edileceği üzere tıraşlanmış ve kızarmış, hatta kabuklar bağlamış bir deri ile toplum içine çıkmak hastalar için istenesi bir durum değildir. Tıraşsız ekim operasyonları bu sorunu ortadan kaldırarak hastaların birinci tercihi olarak her geçen gün daha fazla talep görmektedir. Bu operasyonlar hem canlı köklerin alınacağı donör bölgenin gizlenmesi, hem de operasyon sonucu oluşması muhtemel olan yara ve kabuk izleriyle kızarıklıkların gizlenmesi açısından çok daha avantajlıdır. Uzun saç nakli operasyonları tıraşlı yapılan operasyonlara göre çok daha dikkat gerektiren ve meşakkatli operasyonlardır. Aynı zamanda bu yöntemle yapılacak operasyonların süresi de klasik FUE yöntemiyle yapılanlara göre biraz daha uzundur. Bu nedenle de tıraşsız saç ekimi operasyonlarının fiyatları klasik FUE yöntemiyle yapılanlara göre daha fazladır. Bu yöntemi kullanan hastaların yüzde yüze yakın bir kısmı operasyon sonucunda memnun kaldıklarını ve tavsiye ettiklerini dile getirmektedirler.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle