"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Vajina Darlıkları Sorunları Nasıl Ortadan Kaldırılır, İşlemler Nasıl Yapılmalıdır?

Vajen darlığın ortadan kaldırılması için vajina darlığı ameliyatına başvurulmaktadır. Yapılacak olan ameliyat konusunda tecrübeli olan uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır.

Vajina Darlığı Genişletilmesi Nasıl Yapılır?

Kadınların bazılarında vajina bölgesi normalden daha dar olup ilişki esnasında ağrılara ya da hiç cinsel birliktelik yaşayamama gibi sorunlara sebep olmaktadır. Cinsel ilişkiye girme esnasında vajina darlığından kaynaklı olarak ortaya çıkan ağrıya tıp dilinde disparoni adı verilir. Bu soruna sebep olan darlığın ortadan kaldırılması amacı ile vajina darlığı ameliyatına başvurulmaktadır. Bu sorun oldukça nadir şekilde gözlemlendiği için yapılacak olan uygulamada nadir şekilde yapılır. Vajina darlığı olması sorununa belli başlı ameliyatlar veya normal doğum sonrası vajina kesilerinin düzeltilmesi için yapılan dikişlerden kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Ayriyeten vajina darlığı olması doğuştan gelen bir durum olarak da ortaya çıkabilmektedir. Bu bölgede septum ismi verilen boyuna ve enine gözlenebilen bölümler bulunur. Bu bölümlerin varlığı kişilerin ilişkiye girmesini olumsuz şekilde etkileyebilir. Bunun yanında eski dönemlerde yapılmış olan vajinal daraltma estetikleri sonrasında, olabileceğinden daha fazla düzeyde daraltmalar ya da meydana gelebilecek olan hasarlanmalardan sonra kişinin iyileşme döneminde gözlemlenen iz ya da dokular vajen darlıkların yaşanmasını sağlayabilir. Bu sorunlar uzman hekimler tarafından gözlemlenerek anlaşılır. Ayrıca bu sorunların hepsinin tedavi edilmesi gerekmektedir. Rahim bölgesinin vajinal yol ile alınması tarzından cerrahi uygulamalar da hasarlı dokuların meydana gelmesini sağlar. Bundan dolayı vajina darlığı tedavileri ve kadın da vajina darlığı ameliyatlarının uygulanası muayene sonrası gerekebilmektedir.

Kadın jinekologa cinsel ilişkiye girememe, ilişki sırasından ağrı, batma, acı ve farklı sorunlar ile başvurmuşsa vajen alanda darlıklar ile alakalı sorun olup olmadığına dair jinekolojik şekilde muayene yapılır. Bu muayene sonucunda ortaya çıkan sonuca göre kadın da ne olduğu tespit edilir ve ameliyat kararı alınır.

Vajina Darlığı Ameliyatı ve Yapan Doktor

Yapılan her türlü cerrahi operasyonda olduğu gibi bu operasyonda da yapılan işlemler sonucunda belli başlı riskler bulunur.  Enfeksiyon ve kanama sorunu görülebilecek olan riskler arasında yer alır. Bundan kaynaklı olarak dikkatli şekilde uygulanması gereken ameliyatlar içinde yer alır. Kadın için yapılacak olan bu işlemlerin konusunda uzman olan hekim tarafından özenle ve titizlikle yapılması çok önemlidir. Uygulama yapacak olan uzman hekim genel anestezi altında işlemleri yapar. Bu uygulama hemen hemen bir kadın üzerinde 1 saat içinde tamamlanır. Bu süreç içinde uzman hekimin tüm detayları önceden planlayarak uygumla yapması gerekir. Kadın için yapılacak olan vajina daraltma ameliyatları uygulama türüne, hasta kişinin durumuna, uzman hekimin tecrübesine ve kullanılacak olan yönteme göre fiyat açısından farklılıklar göstermektedir. Zaten ülkemizde tıbbi anlamdaki işlemler konusunda fiyat vermek yasaktır. Öncelikli olarak muayene olmanız, sorunun ne olduğu belirlendikten sonra fiyat belirlemesinin yapılması gerekir. İşlem sonrasında bakımlar doğru şekilde yapıldığı sürece iyileşme süreci de oldukça hızlı şekilde atlatılır. Bunun içinde uzman hekimin söylediği her türlü detaya uymak gerekir.

İşlemlerin yapılmasından sonra aile yaşamda mutluluk ve rahatlama ortaya çıkar. Hatta aile yaşamında var olan birçok pürüz de cinsel ilişkilerin düzelmesi sonucunda çözümlenir. Ayrıca aile yaşamının sağlıklı şekilde devam edebilmesi açısından da düzelmeler meydana gelir.

Birkaç dakika sürecek olan jinekolojik muayene sonucunda darlıklar ile alakalı olarak kesin tanı koyulma işlemi yapılır. Tanı sonrasında soruna yönelik nasıl bir tedavi uygulanacağı konusunda planla yapılacaktır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle