"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Vajina Darlığının Yakalanması Adına Estetik Ameliyat Nasıl Yapılır?

Vajina darlığının yakalanması adına estetik ameliyatlar konusunda tecrübeli olan jinekologlar tarafından yapılmalıdır. Ameliyat sonrası kısa sürede iyileşme sağlanır.

Vajinanın Dar Olması İçin Neler Yapılabilir? – Genetal Bölge Estetiği

Vajina daraltma estetiği vajina bölgesinin kürtajlar, jinekolojik müdahaleler, doğumlar, yaş ve cinsel ilişkilerden kaynaklı olarak darlığını kaybetmesi sonucunda uygulanır. Vajina bölgesinin sıklığının zaman içinde azalması, gevşeme yapması, esnekliğini kaybetmesi kadın ve erkeklerde cinsel tatminsizliklere yol açar. Bu da zamanla his kayıplarına sebep olur. Genişleme yapmış olan vajinaya sıklık vermek adına yapılan ameliyatlara vajinanın dar olması için yapılan estetikler de denilmektedir. Vajinanın dar olması için yapılacak olan ameliyatların çoğunluğu lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. Vajen bölgesindeki sıklığın tamamlanması adına yapılan operasyonlar 30 ila 40 dakika içinde tamamlanır. Hastanın isteğine göre ameliyat genel anestezi altında da yapılabilmektedir. Bunun için hastanın aç karnına ameliyata girmesi gerekir. Vajinanın dar olması adına yapılanacak olan uygulamalarda vajen girişinden başlanır ve uzunlamasına 3 ila 4 cm içeriye kadar olan alan daraltılır. Bu sayede vajinanın giriş kısmı genişliğe göre 2 cm kadar daraltılabilir. Bölgeye atılan dikişlerin çoğunluğu içerdedir. Dışarıda kalan dikişler en fazla 6 adettir. Dikişler kendinden eriyen dikişler olduğu için dikiş aldırma işlemleri kesinlikle yapılmaz. Operasyonun tüm süreci konusunda tecrübeli ve uzman olan hekimler tarafından yapılır. Yapılan her cerrahi işlemde olduğu gibi bu işlemde de başarıyı etkileyecek olan unsur uzman hekimin bilgisi ve tecrübesidir. Ortamın hijyenik olması, ekipmanın yeterliliği ve işlemi yapan kadro başarıyı en üst seviyeye çıkartır. Operasyonlar hastane dışında uzman hekimlerin klinik hasta baktıkları muayenehanesinde de yapılabilmektedir. Ameliyat vajinoplasti kapsamında yapılmaktadır.

Vajinoplasti ameliyatı fiyatları uzman hekimin tecrübesine, yapılacak genel işlemlere, uygulama tekniğine ve hastanenin sunduğu hizmetlere göre değişkenlik göstermektedir.

Ameliyat Sonrası

Vajinanın dar olması için ameliyatın bitmesinden sonra hastanın pansumanlarını düzenli bir şekilde yapması ya da yaptırması gerekir. İyileşme dönemi içinde hasta uzman doktorun verdiği ağrı kesici, antibiyotik ve diğer ilaçları önerilen dozda aksatmadan kullanmalıdır. Hijyen açısından tuvalet ve genital bölge temizliğine fazlasıyla dikkat edilmesi gerekir. Ameliyattan sonra kabız olunmaması önemle rica edilir. Bunun içinde lifli gıdalara beslenmek, özellikle protein, vitamin ve mineral içerikli besinler almak çok önemlidir. Bu tarz beslenme iyileşme sürecinin kısalması adına da destek olur. Uzman hekim gerekli görürse bölgeye soğuk kompres uygulaması yapılır. Kompers yapmak yaraların iyileşmesini hızlandırır, kanama, şişlik ve ağrı oluşmasının da önüne geçer. Uygulamadan sonraki 1 aylık süreç içinde hamam, sauna, deniz ve havuza girilmesi yasaktır. Cinsel ilişkininde uzun bir süre ertelenmesi çok önemlidir. Bunlara dikkat edilmediğinde enfeksiyon kapma riski bulunur. Cinsel ilişkinin başlaması ile beraber kayganlaştırıcı krem kullanımı belli bir süre yapılmalıdır. Ayrıca estetik olan kişilerin vajina bölgesinde darlığı korumaları adına egzersiz yapmaları gerekir. Bu egzersizler sayesinde vajinanın kaslarından güçlenme meydana gelir. Vajinanın sıkılaşmasına destek olan egzersizlere kegel egzersizleri adı verilir. Bu egzersizler oldukça faydalıdır ve birçok kadın tarafından bilinir. Özellikle vajinal bölgesinde hafif düzeyde genişliği bulunan kadınlar sık şekilde uyguladığından fazlasıyla faydasını görür. Bunun yanı sıra 50 yaşını geçen kadınlarda meydana gelen idrar kaçırma sorunlarına da kegel egzersizleri fayda sağlar. Özellikle idrar kaçırma konusunda uzman doktorlar bu egzersizleri önermektedir. Kegel egzersizleri vajinanın sıkıp bırakılması ile yapılır ve sıkılaşmasına olanak sağlar.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle