"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Yanak Yağı Aldırma Ameliyatı Nedir, Nasıl Uygulanır?

Yanak yağı aldırma ameliyatı, yanak bölgesinde dolgunluk olan ve 25 yaş üstü bireylere uygulanan bir ameliyat çeşididir. Herhangi bir yan etkisi yoktur ve uygun fiyatlarla tercih edilebilir.

Yanak Yağı Aldırma Ameliyatı

Bireylerin kilo alması durumunda yanaklarda meydana gelen dolgunluk ve estetik olmayan görüntüler sonrasında yanak yağı aldırma ameliyatı tercih edilebilir. Yanaklarda biriken yağın 20 yaşından önce alınmaması tavsiye ediliyor. Çünkü bu 20 ile 25 yaşına kadar yanaklarında dolgunluk olan bireylerdeki bu dolgunluk belirli bir süre sonra azalabilmektedir. Genetik özellikler de dikkate alınarak tercih edilebilen bu işlemde bireyin anne ve babasının dolgun yanaklı olması durumunda 30 yaşından önce uygulandığını söyleyebiliriz. Çünkü genetik özellikler taşıyan bu kişilerin ileri yaşlarda herhangi bir sorun yaşaması beklenemez. Yanak yağı ameliyatından sonra uzman doktorun tavsiyeleri dışında hareket etmemek gerekiyor. Ameliyatın ardından yanaklarda herhangi bir çökme görüntülenmez. Baz bireyler ise yanakların çökük olmasını talep edebilir. Ancak böyle bir durum estetik alanında mümkün değildir.

Yanak yağı ameliyatını günümüzde en çok erkekler tercih etmektedir. Toplumda çokça tanınan bir estetik ameliyatı değildir ve işlemden önce herhangi bir özel hazırlık süreci gerekmemektedir.

Yanak Yağı Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yanak yağı aldırma ameliyatı ağız içinde yapıldığı gibi yanağın dış kısmından da yapılabilir. Ağız içerisinde belirlenen özel bir noktadan giriş yapılarak yağ kitlesini meydana getiren ‘bichat’ yağ yastığı alınmaktadır. Yanağın dışından yapılacak uygulamada ise ince kanüller kullanılır ve cilt altı yağ dokusunua liposuction uygulaması gerçekleştirilir. Etkili sonuçlar alabilmek için bu yöntemlerin bir arada kullanılması tavsiye edilir.

Ameliyattan önceki 10 gün içerisinde kan sulandırıcı (aspirin vb.) ilaçların alınmaması çok önemlidir.

Ameliyattan önce ve sonraki görüntülerinizi karşılaştırmak için ilk olarak görüntüler alınır. Daha sonra sedasyon ya da genel anestezi altında yapılan işlem 1 saat kadar sürer. Günümüzde en çok tercih edilen uygulama ağız içinden yapılan yani kapalı teknik ameliyatlardır. Bu şekilde ağız içerisinde herhangi bir iz kalmaz. Dışarıdan yapılan uygulamada ise ameliyat bölgesindeki yağ kitlesinin azalmasıyla beraber yanakta yaşanan düzleşmedir.

Sık sık kilo alıp veren bireylerde, kilo alınan dönemde yapılan ameliyatlar çok daha fark edilir sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Yanak Yağı Aldırma Ameliyatından Sonra Yapılması Gerekenler

Yanak estetiğinden sonra yanakta küçük dikişler olacaktır. Ameliyatın yapıldığı ilk gün sıvı gıdalar tüketilmeli ve daha sonra normal beslenme alışkanlıklarına dönülmelidir. Ayrıca ilk üç gün içinde ağız içi gargara yaparak var olan dikişleri temiz tutmanız önemlidir. Dikişlerin olduğu bölgede herhangi bir ağrı ya da sızı yaşanmayacağı için bu duruma dikkat etmeniz gerekmektedir. Kendiliğinden birkaç gün içinde eriyen dikişler herhangi bir şekilde hastalara sorun yaşatmaz. Yanağın yeni görünümü ise ameliyattan sonraki 3 hafta içerisinde belirgin hale gelmektedir.

Yanak Yağı Aldırma Ameliyatı Fiyatları

Yanak yağı aldırma fiyatı elbette uygulanacak tekniğe ve alınacak yağ miktarına göre değişkenlik gösterir. Günümüzde bu uygulama 1000 TL’den başlayan fiyatlarla yapılmaktadır. Estetik merkezlerinde ya da özel hastanelerde güncel fiyat bilgileri sunulurken sizler de yapacağınız araştırmalar sonucunda bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Son derece başarılı bir şekilde uygulanan yanak yağı aldırma ameliyatı sayesinde sizler de yanaklarınızdaki yağlardan kurtulabilir ve estetik açıdan çok daha güzel bir görünüme ulaşabilirsiniz.

 


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle