"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Yüz Mezoterapisi İle Cildi Gençleştirme Uygulamaları Nasıl Yapılmaktadır?

Yüz mezoterapisi uygulamasında E,C,A tarzında vitamin, mineraller, antioksidan maddeler, hiyaluronik asit ve aminoasitler tarzında dolgu maddelerinin özel şekilde karışımlarının yapılması ile derinin alt tabakasına enjekte edilmektedir.

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting) İle Gençleştirme Aşamaları

Mezolifting uygulaması yüz bölgesinde gençleştirme adına kullanılan en etkili yöntemler arasında yer alır. Yüz mezoterapisi uygulamasında E,C,A tarzında vitamin, mineraller, antioksidan maddeler, hiyaluronik asit ve aminoasitler tarzında dolgu maddelerinin özel şekilde karışımlarının yapılması ile derinin alt tabakasına enjekte edilmektedir. Mikropuntur uygulaması ile incecik uçlu iğnelerin yardımı ile oldukça kısa süre içinde yapılır. Eller, boyun, dekolte bölgesi ve yüzün tamamına uygulanma özelliğine sahiptir. Ciltte kaybolmuş olan canlılık ve gerginliğin tekrardan kazanılması lifting etkisi ile katlı sağlayan bir işlemdir. Cildin üst kısmından uygulanan kremlerin emilmesinin sağlanması için daha uzun süre sürülmeleri gerekir. Ayriyeten cildin beslenmesini sağlayan stratum bazle adı verilen ve daha derin tabakalara ulaşmak oldukça zordur. Yüz mezoterapisi uygulamalarında cildin ihtiyacı olan takviyeler direkt olarak istenilen bölgeye, istenilen derinliğe ve gerekli düzeyde verilir. Yüz bölgesinde meydana gelen yaşlanmaların ilk belirtileri incecik olan kırışıklıklardır. Kırışıklıkların belirginleşmesi sonucunda cilt elastik yapısını kaybeder. Zaman içinde bunlar derinleşmeye başlar ve ciltte sarkmalar meydana gelir. Yüz mezoterapisi kullanılan vitamin ve mineraller ile bu sorunların önüne geçer.

Yüz mezoterapisi ile ciltte bulunan azalmış elastik yapı, kolajen yapı, hyaluronik asit içeriğinde denge sağlanır.

Uygulamanın içeriğinde hücrelerin yenilenmesini sağlayan vitaminler, cildin dokusunu dengelemek ve nemini kazandırmak adına bağ dokuları bulunur. Bunlar sayesinde ciltte sıkılaşma, gerginlik ve kırışıklıklarda ciddi düzeyde azalmalar meydana gelir. İşlemlerin fiyatların kişilerdeki sorunların boyutlarına ve uzmanın tecrübesine göre değişir. Uzamanlar öncesi ve sonrası yapılacak olan işlemler konusunda, kaç seans yapılacağı ile alakalı, zararları ve faydaları ile alakalı ve ne işe yarar konusunda kişilere detaylı şekilde bilgi verir.

Yüz Mezoterapisi Hakkında Merak Edilenler

Uygulama nereye yapılır; dekolte bölgesi, boyun bölgesi, çene, üst dudaklar, göz kenarları, alın, el ve yanaklara hızlı ve kolay şekilde uygulanabilir.

Uygulamada hangi ilaçların kullanımı yapılır;

  • Koenzimler
  • Mineral tuzlar
  • Vitaminler A-B-C-E ve K
  • Kök hücre
  • Hyaluronik asit
  • Somon balığı ile elde edilmiş DNA

Yüz mezoterapisi kaç seans olmalı ve uygulanır;

İşlemlerde kişilere kaç seans uygulaması yapılacağı kişilerin yaşına, cildin ihtiyacına göre uygulanır. Genelde bir kür 4 ila 6 seanstan meydana gelir. Uygulamanın aralıkları ise 2 ila 3 hafta arasında değişir. Mezolift esnasında ağrı meydana fazla gelmez. Ağrıya dayanamayan kişilere anestezik kremler lokal şekilde sürülür.

Mezolift uygulamaları sonrası nelere dikkat edileceği konusunda uzmanlar bilgi vermektedir. Bu bilgilerin ve söylenen detayların dışına çıkılmamalıdır. Ayrıca mezolift konusunda detaylı bilgiler için yaptıranların yorumları okunabilir. Bu yorumlar ve uzmanlar ile detaylı konuşmalardan sonra uygulama yaptırılmalıdır.

İşlemleri yaptırmadan önce aklınıza takılan tüm soruları uzmana en ince ayrıntısına kadar sormak psikolojik açıdan gerekir.

Mezolift Zararları Nelerdir?

Şişme ve morarma; uygulama sonucunda en sık meydana çıkan yan etki morarma ve enjeksiyon bölgesindeki şişliktir. Bu sorunların ortadan kaldırılması amacı ile belli başlı kremler ve ilaçların kullanımı uzman tarafından tavsiye edilir.

Yanma ve acı; mezoterapi esnasında kullanılacak olan enjeksiyon işlemleri cilt yüzeyinde tahriş yapar. Bu tahriş kişilerin hassasiyetine göre acı ve yanma hissi meydana çıkartabilir. Bu sorunun önüne geçmek adına bölgesel şekilde anestezi uygulaması yapılır. Yanma ve acı hissi genelde 1 hafta içinde kendiliğinden geçer.

Diğer yan etkiler; ciltte meydana gelen renk değişiklikleri ve uyuşukluk durumu oluşabilir. Hatta bazı kişilerde mide bulantısı ve kan ile dolan kısımlarda şişlikler meydana gelebilmektedir. Enjeksiyon yapılan bölgede yaraların iyileşmesinden sonra belli başlı izler kalabilir. Bu izler estetik açıdan kişilere sorun yaratır. Bu sorunu yaşamamak adına kesinlikle uzman ellerden yardım alınmalıdır.


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle