"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Yüz Törpüleme İşlemlerinde Nerelere Uygulama Yapılmaktadır?

Yüz törpüleme kapsamında yapılacak olan uygulamalar sayesinde yüz ifadesinde daha estetik, fresh, mutlu ve daha canlı bir ifade yakalamak mümkündür.

Yüz Törpüleme Nasıl Yapılır?

Yüz törpüleme işlemleri denilince akla çene törpüleme uygulaması gelir. Yüz törpüleme kapsamında yapılacak olan uygulama sayesinde yüz ifadesinde daha estetik ve daha canlı bir ifade yakalamak mümkündür. Yüz kemiği ya da çene kemiği törpüleme işlemleri dünya çapında sık şekilde yapılan uygulamalar içinde yer alır. İşlemler sayesinde yüz bölgesinde kombin sağlanmaktadır. Yüz şeklini fazla düzeyde etkilemeyen bölgelerden bir tanesi de çenedir. Çene altı ve çene üstü törpüleme işlemleri düşünüldüğü kadar basit bir ameliyat değildir. Yapılacak olan uygulama standart işlemlerden meydana gelmez. Kişilerin bu organının yapısı ameliyatın türünü ve seyrini belirlemektedir. Yapılacak olan ameliyat ile yüz yapısına uygun bir şekil meydana çıkartmak gerekir. Genelde burun estetiği ya da yüz bölgesinde farklı bir estetik yaptırmak isteyen kişiler bu kısımda sorun olduğunun farkında bile değildir. Burun estetiği biten kişiler yüz şeklinde sorunun ortadan kalkmadığını görünce mutsuz olurlar. Bundan dolayı da ilk olarak yüz bölgesi genel anlamda değerlendirilmeli sonrasında gerekli cerrahi işlemler için karar verilmelidir.

Halk dilince çene cerrahisi olarak bilinen uygulamaların tıp dilindeki ismi ortognatik cerrahidir. Yüz, çene altı ve çene üstündeki fiziksel sorunların kaldırılması amacı ile işlem yapar. Üst ya da alt çenede bulunan şekil bozukluklarına ya da yamukluklara müdahale edilir ve gerekli düzlenmeler yapılır.

Çenede yapılacak olan cerrahi işlemler için özel aletler kullanılır. Bu aletler sayesinde törpüleme işlemleri yapılacaktır. Çenenin estetik açıdan kişinin yüzüne uygun bir hale gelmesi sağlanır. Bu işlemler esnasında burun ameliyat ve yüz germe işlemleri de genelde uygulanmaktadır. İşlemler genel anestezi altında ve konusunda tam hizmet veren hastanelerde yapılmalıdır. Cerrahi uygulamalar genelde 2 saat kadar sürer. Hastanın genel durumu işlemlerin yapılacağı bölgede kullanılacak olan yöntem bu sürenin artmasına sebep olabilir. Uygulamanın bitmesinden sonra kesinlikle iz kalma olayı meydana gelmez.

Ameliyat Sonrası ve Şartları

Ameliyatın yapılabilmesi için genel anlamda sağlık açısından sorunların olmaması gerekir. Bunun dışında fiziksel anlamda da sorunu olmayan kişiler için uygulamalar yapılabilir. Çeneden yapılacak olan ameliyattan sonrasında bu bölgede şişlikler ve morlukların olmasının yanı sıra göz torbaları bölgesinde de şişlik ve morluk meydana gelebilir. Meydana gelecek olan ağrıları ise uzman hekimlerin verecekleri ilaçlar ile kesilecektir. Uygulamaların bitmesinden sonra kişinin 2 haftalık bir süre zarfında dinlenmesi gerekir. Bu dinlenme süresinden sonra sosyal yaşamına ve iş yaşamına geri dönebilir.

Ameliyat için yaş sınırı;

Cerrahi işlemlerin yapılabilmesi için yaş sınırı 20’dir. Çünkü insanlar bu yaşa kadar tamamen kalıcı olarak kalacak olan görüntülerini tamamlamış olur. Ayrıca çenenin de kalıcı görüntüsü bu yaşta tamamlanır. Erken dönem içinde cerrahi işlemlerin yapılması ilerleyen zaman içinde psikolojik sorunların yaşanmasına ve uygulamanın istenilen dışında bir görüntüye kavuşmasına sebep olur.

Yüz törpüleme işlemleri kapsamında bir fiyat belirtmek oldukça zordur. Fiyatlar kişiden kişiye göre değişim gösterir. Yani her hasta için fiyat farklıdır. Bunun için uzman hekime muayene olup fiyat almak gerekir.


1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle