"EstetikHayat.com" - Estetik cerrahi ile ilgili araştırmaları ve Yenilikleri hakkında makaleler.

Yüzdeki Yağları Aldırma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Yüzdeki yağları aldırma ameliyatı, başarılı bir işlem sonrasında yüz bölgesindeki elastikiyeti yeniden kazandırmayı amaçlar. Kısa sürede tamamlanan bu ameliyatın olumsuz herhangi bir yan etkisi de yoktur.

Yüzdeki Yağları Aldırma Ameliyatı

Yüz bölgesinde oluşan ve estetik açıdan kaygıya neden olan yağların aldırılmasıyla birlikte daha güzel bir görünüme sahip olunabilir. Yüz bölgesinde meydana gelen yumuşak doku kayıplarının yanı sıra hacimlerinin azalmasıyla birlikte yağ enjeksiyonunu tercih eden birçok kişi bulunmaktadır. Bu süreçte yumuşak doku fazlalıklarının giderilmesi ya da şekillendirilmesiyle ilgili çalışmalar da başarılı bir şekilde devam eder. Daha çok çene ucunun aşırı belirgin olması durumunda tercih edilen yüzdeki yağları aldırma ameliyatı ile birlikte olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Çene ucu ve elmalık kemiğinin törpülenmesi gibi taleplerde, dışarıdan kesiler atılarak törpülenme sağlanabilir. Bazen kemikleri keserek doku çıkarılabilir. Ayrıca yanaklardaki dolgunluğun giderilmesi için ağız içerisinden kesi atılarak dokularda bulunan yağ yastığı çıkarılabilir. Bu uygulama çok etkili bir yöntem olarak bilinir.

Yüzdeki Yağları Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüzden yağ aldırma ameliyatı daha çok gıdı ve yanak bölgelerinde gerçekleştirilir. Bu bölgelerdeki lokalize yağ birikimlerini 2 mm’lik ince kanüller yardımıyla ve lokal anestezi altında başarılı uzmanlar gerçekleştirmektedir.

Plastik cerrah tarafından hangi hastaların bu yöntemle ameliyata alınacağı belirlenir. Yanakların yanı sıra deri ve deri altındaki dokuların sarkmasından kaynaklı olarak da yağ birikimi değerlendirilmesi yapılabilir. Bu durumda daha çok liposuction talep edilse de, uygun aday olunmadığı cerrah tarafından aktarılmaktadır.

Elmacık kemikleri ile deri ve deri altındaki doku sarkmalarına karşı liposuction önerilmez. Bu konuda plastik cerrahın tavsiyeleriyle farklı yöntemler denenebilir.

Gıdı bölgesinde oluşan yüz yağları birikimlerini gidermek adına liposuction tek başına tercih edilebilir. Bunun yanı sıra küçük bir müdahale ile yüz germe ameliyatı da uygulanabilir. Daha etkili bir sonuç alabilmek adına ayrıca boyun derisinde de bu yöntem kullanılmaktadır.

Yüzdeki Yağları Aldırma Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası süreç çok önemlidir. Yüz yağları konusunda dokuların alınmasının ardından kesi, eriyen dikişler kullanılarak dikilmektedir. Ayrıca ağız içerisindeki dikişleri de almaya gerek duyulmaz. Ameliyat sonucunun rahat bir şekilde gözlemlenebilmesi için de işlemden sonra en az 3 ay geçmesi gerekmektedir. Çünkü anında sonuç verebilen bir ameliyat olmadığını söyleyebiliriz. Hastalara bu süreçte uzman doktor tarafından tüm bilgiler sunulmakta ve dikkat etmesi gerekenlerle ilgili tavsiyeler de aktarılmaktadır.

Yüzdeki yağları aldırma ameliyatından sonra yanakta herhangi bir çöküntü meydana gelmez. Ayrıca yanaklar daha estetik bir şekilde düzleşmektedir. Erkek hastalarda daha zayıf görünebilen bir yüz yapısı oluşacağı gibi kadın hastalarda elmacık kemiklerde belirgin bir durum ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kadınlardaki etkisi, yüz germe uygulamasındaki etkisi ile aynıdır. Ameliyattan sonra sabırlı bir süreçle birlikte başarılı sonuçları görmeye başlayabilirsiniz.

İşlem sonrasında yüz bölgesinde herhangi bir kanama ya da morarma meydana gelmemekle birlikte iyileşme döneminde de herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Yüzdeki Yağları Aldırma Fiyatları

Yüzdeki yağları aldırma fiyatları, her cerrah tarafından uygulamadan önce hastaya aktarılmaktadır. Bu süreçte 1000 TL’den başlayan fiyatlar olabileceği gibi işlemin türüne göre farkı fiyatlandırmalarla da hizmet sunulabilir. Tüm özel hastanelerde gerçekleştirilebilen bu işlem sayesinde yüz bölgesinde çok daha estetik bir duruş yakalanabilir. Ayrıca yüzdeki yağlar nedeniyle oluşan kötü izler de ortadan kaldırılabilir.  


Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle